Aale-Triinu Sonn

Haridus ja töökogemus:
Eesti Kunstiakadeemia (disain); Tallinna Tehnikakõrgkool (arhitektuur); Eesti Kunstiakadeemia (magistrikraad arhitektuuri erialal).

Osalenud pikaaegse kaasautorina ajakirja „Kodu ja Aed” juures, olnud tegev vabakutselise kujundaja ja sisearhitektina, töötanud oma loodud firmas A-T Disain sisekujundajana, juhtinud alates 2010 aastast omaloodud joogastuudiot Studio108 ja juhendanud nii kriya hatha jooga kui ka lapseootel jooga ja ema&beebi jooga tunde. Alates 2018 omandanud uue hariduse - doula, pere- ja sünnitoetaja - ning osalenud kümnetel sünnitustel mitmekülgse toetajana.

„Sisemine“ haridus:
Praktiseerinud erinevaid idamaiseid distsipliine - Sivananda jooga, tai-ji välimine ja sisemine (michuan) stiil, Gerald Blitz'i poolt Euroopasse toodud nn „pehme jooga”, Swami Prabhavananda Saraswati juhendatud joogakursus. Alates 2003 suvest praktiseerinud Ingvar Villido käe all erinevatest koolkondadest pärit enesearendamise tehnikaid, peamiselt kriya jooga ning TMK tehnikaid.

2004 – 2006. a läbitud kriya jooga I, II ja III astme pühitsused ja kriya hatha jooga õpetajate kursus ja 2010 kriya hatha jooga õpetajate täiendkoolitus (õpetajad: Durga Ahlund, Marshall Govindan Satchidananda, Rudra Shivananda, Laurier-Pierre Desjardins, Ingvar Villido).

Õpetamise kogemus:
Alates 2005 juhendanud iganädalaselt kriya hatha jooga tunde eesti ja inglise keeles (Lilleoru keskuse juures, 2006 - 2009 spordiklubis CitySpa ja alates 2007 spordiklubis Arigato, alates 2009 oma loodud kriya jooga stuudios Studio108. Lapseootel joogatunde juhendanud peamiselt oma loodud joogastuudio alt alates 2005 aastast, beebiga joogatunde alates 2014 aastast ja ka Pelgulinna Sünnitusmaja Perekeskuse instruktorina).

Muu:
Huvialadeks on tervislik elukeskkond ja eluviis, s.h. teadlik toitumine, keskkonnasäästlikkus, ökoloogiline ehitus ning siseviimistlus.
Südames suurimaks kireks on aga emadus, rasedus, sünnitus, lapse sünnile järgnev aeg.

Endast:
Joogaga puutusin esmalt kokku lapsepõlvekodus. Nägin seda siis kui loomulikku osa oma elust. Järgnesid aastate pikkune raamatutes tuhnimine, omapäi katsetamine ja  erinevates treeningutes osalemine. Viimaks jõudsin endale sobiva õpetuse ning selle edasiandjani. Ingvar Villido käe all algas tegelik sügavam praktiseerimine. Eelnev oli olnud pigem ettevalmistus nö klassikalise joogaga kohtumiseks.

Algselt on jooga eesmärgiks olnud iseenda tõelise olemuseni jõudmine ja sellesse jäämine.
Joogastiile on tänapäeval teatavasti väga ja väga palju, kuid teadlikkuse süstemaatilist kaasamist kasutavad neist vaid üksikud. Kriya joogas on maksimaalne teadvelolek nii vahendiks kui ka sihiks. Ning just selle iseärasuse tõttu olengi saanud omal nahal kogeda kriya jooga võrreldamatult suuremat efektiivsust teiste distsipliinide ees.

Viimaste aastatega on mulle ka kogemuslikult selgeks saanud, et lause: „inimese elu on tema enda looming“ ei ole mingi sõnakõlks. On suur õnn, et saan jagada imelisi teadmisi ja oma kogemusi ka teistega.

Ning muide, ega pole sugugi nii keeruline, nagu esialgu arvasin, parandada nii oma füüsilist tervist ja üleüldist enesetunnet kui ka  muuta kogu oma elu harmoonilisemaks!

Kursusest:
Tunnis osalejad tutvuvad aasta jooksul lihtsate kuid tõhusate joogaharjutustega ja teadmistega, mis loovad hea enesetunde ja aitavad tervist korras hoida.

Õpime:

  • praktilisi nippe õige rühi ja isteasendi saavutamiseks
  • samuti seljapingete ja -valude ärahoidmiseks
  • spetsiaalseid harjutusi olulisemate liigeste jätkuvaks korrashoiuks
  • praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest lõdvestusviisidest
  • joogalikke hingamisharjutusi, mille abiga on võimalik tuua rohkem tasakaalukust meie igapäevaellu
  • järk-järgult omandame ka kriya hatha jooga 18 täiuslikku põhiharjutust ning nii päikse- kui kuutervituse seeriad.

On väga hea, kui saad osaleda kursusel läbi terve hooaja – regulaarne praktiseerimine tagab kindlasti oodatud tulemuse!
Samas on teretulnud ka kõik huvilised, kes saavad osaleda tundides vaid pisteliselt.
Liituda grupiga saab kogu hooaja jooksul! Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, tervendada ning tasakaalustada!

Kaasa võtta: mugav ja pisut soojem riietus.

Kontaktandmed
Telefon: 
+372 52 70 569
e-mail: