Kadri Klais

Krija hatha jooga õpetaja.

Haridus ja töökogemus:
Tartu Kunstigümnaasium; Audentes Ülikool (finantsjuhtimine); Tartu Ülikool (ärijuhtimise magistriõpe, finantsjuhtimine).
Töötanud sekretärina, raamatupidajana, pearaamatupidajana ja konsultandina.

„Sisemine“ haridus:
Minu puhul oli huvitav see, et ma ei teadnud joogast midagi, kuid ometi mingil põhjusel tahtsin joogatundi minna.

Mäletan väga hästi oma muljeid pärast esimest krija hatha jooga tundi 2005. aastal Tartus. Mina, kes ma olen üldiselt tasakaalukas ja rahuliku loomuga, olin ühtäkki millestki nii vaimustatud ja õhinal. Siinkohal suured tänud minu esimesele joogaõpetajale Kalev Kikasele! Edasi läks kõik juba loomulikku rada pidi.

Hakkasin regulaarselt käima krija hatha jooga tundides, alates 2006. aastast osalesin Tartus toimuvatel Ingvar Villido loengutel, kus ta tutvustas inimese sisemaailmas toimuvat.

2008 kevadel jõudsin Lilleorgu ning sain krija jooga I astme pühenduse õpetaja Ingvar Villidolt (Iswharanandalt) ning sügisel II astme pühenduse õpetajalt Rudra Shivanandalt Ameerikast.

2009 alustasin õppimist krija hatha jooga juhendajaks koolis "Babajis Kriya Yoga Order of Acharyas USA, Inc", mida tunnistab ka Rahvusvaheline Joogaliit Yoga Alliance. Õpetajateks olid Durga Ahlund ja Marshall Govindan Satchidanada Kanadast.

Õpetamise kogemus:
Alates 2009. aastast krija hatha jooga grupid Tallinnas ja Viimsis

Endast:
Mingil hetkel jõutakse elus sellisesse punkti, kus pealtnäha kõik õnnelikuks eluks peaks justkui olemas olema. Sisemiselt aga tajutakse, et ikka on miski puudu. Puudust võib tunda kestvast sisemisest rõõmust, rahulikkusest, kindlusest või lähedusest.

Ingvar Villido poolt edasi antavas õpetuses muutub see abstraktne „miski“ aga väga selgeks, konkreetseks ja järgitavaks.

On suur väärtus, et meil siin Eestimaa pinnal on olemas täiuslik õpetus inimese kohta ja me ei pea seda maailma eri nurkadest taga otsima.

Kontaktandmed
Telefon: 
+372 52 54 144
e-mail: