Ishwarananda ashram – joogalik süvaõppekeskus

Süvaõppe- ja retriidikeskus ehk aašram on õpinguid soodustav paik joogalikule arenguteele pühendunud inimestele.

Süvaõppekeskuse nimeks on Ishwarananda Ashram ja baasõpetuseks on siin kriya jooga – teadliku muutumise tee, eesmärgiga taibata oma tõelist olemust ning õppida oma elu teadlikult juhtima.

Aašrami staatus on meie süvaõppekeskusele omistatud kahes Indiast pärit joogalikus õpetusliinis:

2004 aastal jõudis Lilleorgu kriya jooga üks haru: Babaji kriya jooga. Lilleoru on tänaseks kujunenud rahvusvaheliselt oluliseks Babaji kriya jooga keskuste pere liikmeks. 2007 aastal pühitseti Ingvar Villido, Lilleoru õppekeskuse asutaja ja õpetaja, Babaji kriya jooga õpetajaks ehk acharya’ks (vaimse nimega Ishwarananda) ja ta kuulub rahvusvahelisse Babaji kriya jooga õpetajate ühendusse

2002. aasta suvest kuulub Lilleoru ka ülemaailmsesse India pühaku Haidakhandi Babaji ashramite perre. Võrgustikust pärineb ka sealt antud õppekeskuse vaimne nimi – Haidakhandi Shiva Dham (Absoluudi kodu), kus järgitakse ka üldinimlikku õpetust tõest, lihtsusest ja armastusest - sanatan dharma't.

Aašrami päevakavas on aeg iseseisvateks kriya jooga praktikateks ja lisaks toimuvad siin igapäevaselt valgusetseremooniad (aaratid), ühised tööd ja toimetused (karma jooga) ning iidset päritolu tuletseremooniad (havanid). Läbivalt praktiseeritakse ka Teadliku Muutuse Kunsti kursustel omandatud oskusi ja teadmisi.

Päevakavaga tutvu siin

Tseremooniate ajakava leiad siit.