Ishwarananda Teadmiste tee

Ingvar Villido, vaimse nimega Ishwarananda, on käinud siddha-jooga teed üle 30 aasta. Sarja „Teadmiste tee“ raames jagab ta emisest korda laiema avalikkusega sel teekonnal avastatud sügavamaid teadmisi talle omasel lihtsal ja praktilisel viisil. Ta näitab, kuidas tuua justkui kauged vaimsed teadmised igapäevaellu ning avastada oma tegelikud võimed ja võimalused.

“Inimene on loomult hea,” ütleb Ingvar. Tule retkele avastama, kuidas loomulik headus maailma tagasi tuua!

Kasuta võimalust ja osale järgmisel "Teadmist tee" sarjas toimuval loengul:

Toimumisaeg:
02. november teisipäev, 19:00

Milline on hinge ja vaimu erinevus ning omavaheline suhe siddha´de õpetuse järgi? Kuidas toimub hinge juhtimine, mille tagajärjel kujuneb sinu elu? Milline on hinge puhastumisest tulenev kasulikkus ja kuidas seda õigesti teha?

Uuri lähemalt, millised loengud on juba toimunud:

Toimumisaeg:
12. oktoober, 2021, 19:00

Siddha´d, täiuslikkuse saavutanud meistrid, avastasid Ülima, andes talle nimeks Too. Üks Tolle omadusi on Universaalne, isetu armastus. Kas universaalne armastus on kättesaadav igaühele ja kas selles võivad peituda vastused kõikidele probleemidele?

Toimumisaeg:
14. september, 2021, 19:00

Siddha´de traditsioonis nimetatakse isetuks teenimiseks ehk karma joogaks tegutsemist, millele ei oodata vastutasu. Selline hea tegemine ja isetu tegutsemine on võimas vahend oma elu ja saatuse muutmiseks. Kuidas seda printsiipi edukalt oma elus rakendada?
 

Toimumisaeg:
31. august, 2021, 19:00

Õpetaja ei õpeta kunagi õpilase plaani järgi, vaid oma missiooni alusel, sest õpetaja teab õiget teed. Kuidas aga leida endale õpetaja? Millised on vaimsel teel kulgeja väljakutsed ja lõksud, kuidas need ära tunda? Kuidas eristada õiget ja valet ning kas õpilasel võib olla mitu õpetajat?

Toimumisaeg:
22. juuni, 2021, 19:00

Igaüks on kuulnud ilmselt kellestki, kes on käinud müstilisena tunduval reisil kuskil kaugel maal ja on nimetanud seda reisi palverännuks. Mis see palveränd siis tegelikult on? Mille poolest erineb palveränd tavapärasest reisimisest ja kas palverännuks on üldse vaja kuskile reisida või see, mida me palverännakult loodame leida, on meis endis juba olemas?

Toimumisaeg:
21. aprill, 2021, 19:00

Selles loengus räägib Ingvar niyama’dest ehk joogalikest tegevustest, mida on vaja teha eneserealisatsioonini jõudmiseks. Niyama’d jagunevad viide üldkategooriasse: rahulolu, enese tundma õppimine, enese puhastamine, distsipliin, alistumine.

Toimumisaeg:
10. märts, 2021, 19:00

Eetika pole filosoofiline nähtus, vaid praktiline kompass, mille järgi sa maailmas juhindud – õigel ja valel vahet tegemise alus. Joogas tuntakse eneserealisatsiooni alustaladena yama´sid ja niyama´sid. Lühidalt öeldes on tegemist eetika ehk moraalinormidega, mille järgimisel on võimalik jõuda välja tavapärasest karmalisest eluviisist.

Toimumisaeg:
10. veebruar, 2021, 19:00

Miks räägivad kõik vaimsed õpetused mitte heast õnnest vaid hoopis vabanemise teest? Kas see on midagi kõrget ja kauget või igaühele kättesaadav? Kust saab tegelikult alguse vaba valik? 

Toimumisaeg:
12. jaanuar, 2021, 19:00

Vaimne tee on tegelikult inimese praktilise tarkuse tee. Mis aga on vaimsus? Mis on vaimne praktika? Kuidas tuua nende teadmistega oma igapäevasesse ellu selgust juurde?

Toimumisaeg:
22. detsember, 2020, 19:00

 Vaata videot tasuta

Tunne iseennast!" ütlevad vanad õpetused. Paraku on tänapäeval inimene ise endale praktiliselt tundmatu. Meid tunnevad küll erinevad spetsialistid, kuid mitte me ise. Kes ma olen? Kust ma tulen? Miks ma siin olen? Mis on olemasolu alus?

Toimumisaeg:
30. august, 2020, 14:00

 Vaata videot tasuta

Sild iidsete joogateadmiste ja kaasaja ratsionaalse inimese vahel.