Jooga meistriklass: Ülevaade tänapäeva joogaliinidest. Milline stiil sobib Sulle?, juhendaja Aale-Triinu Sonn

13. september, 10.3016.00

Tänapäeval on kümneid joogastiile, kuid mis neid üksteisest eristab? Meistriklassis saad läbi teha tehnikaid eri joogastiilidest – mõned neist on korraliku trenni eest, teised jälle rahulikud ja pehmed. Ligi 27 aastat joogat praktiseerinud Aale-Triinu Sonn räägib ka jooga ajaloost ja algupärast, kuidas kõik algas ning kas ja kuidas on erinevad tänapäevased stiilid omavahel seotud.

AJAKAVA

10:30–11:30 Jooga ajalugu ja ülevaade joogaliinide päritolust. Aale-Triinu Sonn räägib jooga algupärast ja teeb ülevaate olulisematest tänapäeval tuntud joogaliinidest. Ta räägib natuke ka 20. sajandi legendaarsest joogameistrist, kaasaegse jooga isast T. Krishnamacharyast ja tema õpilastest, kes on suuresti pannud aluse kõigile tänapäeval tuntud joogastiilidele (Sivananda jooga, ashtanga vinyasa, hatha-jooga, Bikram jooga, yin jooga, nn pehme seljajooga, joogateraapia, hot-jooga jne).

Praktilises osas teeme koos läbi viis vanimat kirjalikest allikatest teada olevat joogaasendit. 

11.30–11.40 Paus

11:40–13:00 Praktiline joogatund päikesetervitusega, mis kuulub paljude joogaliinide põhitehnikate hulka. Tunnis teeme läbi: 

  • nn pehme seljajooga päikesetervituse;
  • klassikalise jooga päikesetervituse, mis on omane väga paljudele erinevatele liinidele, sh Sivananda joogale;
  • füüsiliselt nõudlikuma ashtanga vinyasa jooga päikesetervitused A ja B.

Tundi alustame erinevate soojendusharjutustega. Tunni lõpetame lõpulõdvestusega (Shavasana), mis aitab ka pea mõtetest tühjaks teha.

13:00–14:00 Lõuna

14:00–14:50 Ülevaade joogastiilidest jätkub. Teeme kokkuvõtte päeva esimeses pooles kogetust ja kuuldust. Küsimuste ja vastuste ring. Jätkame lühikese ülevaatega Kundalini jooga süsteemist. Praktilise kogemuse saamiseks teeme läbi ühe lihtsa harjutuse.

14.50–15.00 Paus

15:00–16:00 Babaji kriya jooga. Päeva viimase osas tutvustab Aale-Triinu joogaliini, mille üheks keskuseks on ka Lilleoru. Teeme praktiliselt läbi kriya hatha jooga meditatiivse päikesetervituse ja veel kaks põhiasendit. Joogapäeva lõpetab täieliku rahu ja lõdvestuse asend.

JUHENDAJAST

Aale-Triinu Sonn on praktiseerinud joogat 27 aastat. 2005. aastast on ta kriya hatha jooga õpetaja, oma tundidesse põimib ta sisse ka joogateraapiat. Enne kriya joogat praktiseeris Aale-Triinu pikemalt Sivananda joogat, nn pehmet selja joogat ning klassikalist India joogat. Paralleelselt kriya hatha joogaga on ta hiljem praktiseerinud 5 tiibeti riitust ja ashtanga vinyasa joogat ning uurinud ja katsetanud teisi enam levinud joogastiile. Uurimistöö ajendiks on olnud vajadus mõista ja toetada tundidesse jõudnud õpilasi, kes on varem praktiseerinud mõnd teist joogastiili.

Meistriklassi hind: 60€

Osta pilet siit

Osalustasu sisaldab ka maitsvat taimetoidu-lõunasööki Lilleoru Issa kohvikus.

JOOGA MEISTRIKLASSIDE SARI!

Jooga meistriklasside sarja koondasime lihtsad ja praktilised teadmised ja tehnikad meie kogenud joogaõpetajate varamust. Meistriklassides osalemiseks ei pea teil endal olema joogaalaseid meisterlikke kogemusi, vaid piisab huvist jooga ja teadlikkuse kasutamise vastu.

Tutvu kogu sarjaga!

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

 

Autoga tulles. Vaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 9:20 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 10:00. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Kui annad meile oma tulekust eelnevalt teada, tuleme sulle Ellakule meeleldi autoga vastu. Peale meistriklassi saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13). Täpsema info bussi aegade kohta leiad siit. 

Praktilist. Kohapeal on olemas joogamatid ja -padjad. Riiete vahetamiseks on eraldi garderoobid naistele ja meestele, mille juurde kuuluvad ka duširuumid. Kaasa on vaja võtta mugavad riided, märkmik ja pliiats ning veepudel. Lilleoru koolimajas käime vahetusjalanõudes või sokkides. Koha peal on suur valik mõnusaid susse ja soovi korral saad osta ühekordsed kangast sussid hinnaga 2 eurot.

Joogahuvilisele. Lilleoru poest leiad samuti hea valiku kvaliteetseid joogatarbeid ning eesti- ja ingliskeelset joogakirjandust kogenud meistritelt.

Kontakt
Kristi Reinap
e-mail:
tel:
+372 506 0519‬