Jooga meistriklass, Ülevaade tänapäeva joogaliinidest. Milline stiil sobib Sulle?, juhendaja Aale-Triinu Sonn, 13. septembril Lilleorus

Tahaks minna joogasse! Aga milline neist valida? Meistriklassis saad läbi teha tehnikaid eri joogastiilidest – mõned neist on korraliku trenni eest, teised jälle rahulikud ja pehmed. Aale-Triinu Sonn räägib ka jooga ajaloost, kuidas kõik algas ning kas ja kuidas on erinevad tänapäevased stiilid omavahel seotud.

AJAKAVA

10:30–11:30 Jooga ajalugu ja ülevaade joogaliinide päritolust. Aale-Triinu Sonn räägib jooga algupärast ja teeb ülevaate olulisematest tänapäeval tuntud joogaliinidest. Ta räägib natuke ka 20. sajandi legendaarsest joogameistrist, kaasaegse jooga isast T. Krishnamacharyast ja tema õpilastest, kes on suuresti pannud aluse kõigile tänapäeval tuntud joogastiilidele (Sivananda jooga, ashtanga vinyasa, hatha-jooga, Bikram jooga, yin jooga, nn pehme seljajooga, joogateraapia, hot-jooga jne).

Praktilises osas teeme koos läbi viis vanimat kirjalikest allikatest teada olevat joogaasendit. 

11.30–11.40 Paus

11:40–13:00 Praktiline joogatund päikesetervitusega, mis kuulub paljude joogaliinide põhitehnikate hulka. Tunnis teeme läbi: 

  • nn pehme seljajooga päikesetervituse;
  • klassikalise jooga päikesetervituse, mis on omane väga paljudele erinevatele liinidele, sh Sivananda joogale;
  • füüsiliselt nõudlikuma ashtanga vinyasa jooga päikesetervitused A ja B.

Tundi alustame erinevate soojendusharjutustega. Tunni lõpetame lõpulõdvestusega (Shavasana), mis aitab ka pea mõtetest tühjaks teha.

13:00–14:00 Lõuna

14:00–14:50 Ülevaade joogastiilidest jätkub. Teeme kokkuvõtte päeva esimeses pooles kogetust ja kuuldust. Küsimuste ja vastuste ring. Jätkame lühikese ülevaatega Kundalini jooga süsteemist. Praktilise kogemuse saamiseks teeme läbi ühe lihtsa harjutuse.

14.50–15.00 Paus

15:00–16:00 Babaji kriya jooga. Päeva viimase osas tutvustab Aale-Triinu joogaliini, mille üheks keskuseks on ka Lilleoru. Teeme praktiliselt läbi kriya hatha jooga meditatiivse päikesetervituse ja veel kaks põhiasendit. Joogapäeva lõpetab täieliku rahu ja lõdvestuse asend.

JUHENDAJAST

Aale-Triinu Sonn on praktiseerinud joogat 27 aastat. 2005. aastast on ta kriya hatha jooga õpetaja, oma tundidesse põimib ta sisse ka joogateraapiat. Enne kriya joogat praktiseeris Aale-Triinu pikemalt Sivananda joogat, nn pehmet selja joogat ning klassikalist India joogat. Paralleelselt kriya hatha joogaga on ta hiljem praktiseerinud 5 tiibeti riitust ja ashtanga vinyasa joogat ning uurinud ja katsetanud teisi enam levinud joogastiile. Uurimistöö ajendiks on olnud vajadus mõista ja toetada tundidesse jõudnud õpilasi, kes on varem praktiseerinud mõnd teist joogastiili.

Meistriklassi hind: 60€

Osta pilet siit

Hinna sees on taimetoidu-lõunasöök Issa kohvikus.

UUS SARI! JOOGA MEISTRIKLASSID

Lilleoru alustab uue jooga meistriklasside sarjaga. Märtsist detsembrini toimub ühtekokku üheksa praktilist töötuba meie kogenud hatha jooga õpetajate juhendamisel. Sul on võimalus osaleda nii üksikutel sündmustel kui terves sarjas. NB! Igas töötoas jagub kohti vaid 30 osalejale.

3. mai meistriklass “Nõtkus, ilu, heaolu – mis on nende alus?”, juhendab Annika Allikmäe 

Annika Allikmäe õpetab, kuidas elada täiega ja end oma kehas hästi tunda. Kriya joogas vaadeldakse füüsilist keha „elava sõidukina“, kelle elu tuleb teha selliseks, et ta oleks alati terve ning tunneks end kerge ja tugevana samaaegselt. Praktilises meistriklassis tutvustab Annika jooga-asendeid, hingamisharjutusi jt tehnikaid nõtke keha modelleerimiseks ja jõutaseme tõstmiseks. Päevast saad kaasa ka toitumissoovitused ja lihtsad nipid organismi kevadiseks puhastamiseks. Annikal on enam kui 25 aastat kogemust jooga- ja tantsuõpetajana. 

31. mai meistriklass “Sundasendid ja stress – tehnikad pingete vabastamiseks”, juhendab Anneli Hallik

Anneli Hallik tutvustab meistriklassis joogateraapiast pärit tehnikaid füüsilise keha pingete vähendamiseks. Kõhu süvamassaaž vähendab tuntavalt igapäeva stressist tekkinud sidekoe pingeid kõhus ja alakõhus. Massaaži juurde kuulub tehnika diafragma pingete vabastamiseks, mis võimaldab parandada oluliselt hingamise kvaliteeti. Meistriklassi teises osas tutvustab Anneli lihtsaid ja tõhusaid igapäevaseks kasutamiseks sobivaid harjutuste seeriaid, mis aitavad vabastada keha sundasendite tagajärjel tekkinud pingetest. 

14. juuni meistriklass “Hingamine ja pranajaamad. Vaikus ja teadlikkus”, juhendab Jaanika Peeba

Juunikuu meistriklassis käsitleb Jaanika Peeba hingamist. Milline on hingamise mõju meie kehale, mõtetele ja emotsioonidele? Kuidas kasutada hingamist nende tasandite muutmiseks ja mõjutamiseks? Millist rolli mängib hingamine vaikuse ja lõdvestuse saavutamisel? Miks on hatha jooga praktikate juures oluline ka õige hingamine? Meistriklassist saad kaasa hingamisharjutused, mis parandavad enesetunnet ning aitavad lõdvestuda ja lõõgastuda. Hatha jooga õpetajana on Jaanika põhjalikult uurinud just hingamistehnikate mõju tervisele ja heaolule. 

26. juuli meistriklass “Kohaloleku kogemus” Lilleoru Elulille pargis, juhendab Helena Lass

Kui sageli Sa märkad, et oled taas “oma mullis”? Miks rõhutatakse, et on oluline olla praeguses hetkes? Juulikuu jooga meistriklassis saad praktiliselt kogeda, mis on see paljuräägitud “kohalolek” ja kuidas seda kasutada. Dr Helena Lass on vaimse vormi ekspert ja psühhiaater. Ta on tegelenud pikka aega teadlikkuse praktikatega ning on üle 10 aasta praktiseerinud kriya joogat.

30. augusti avatud joogapäev ja loeng “Mis on jooga allikas?” kriya jooga meister Ingvar Villidolt

Avatud joogapäev on kui miniritriit, kus saad võtta aega iseendale ning osaleda erinevates kriya hatha jooga õpetajate tundides. Päeva pärliks on kriya jooga meister Ingvar Villido loeng “Mis on jooga allikas?”, kus tuleb juttu jooga tegelikust tähendusest. Saad teada, kust on jooga pärit ja mis on jooga algne siht.

13. septembri meistriklass “Ülevaade joogaliinidest. Milline stiil sobib Sulle?”, juhendab Aale-Triinu Sonn

Tänapäeval on kümneid joogastiile, kuid mis neid üksteisest eristab? Meistriklassis saad läbi teha tehnikaid eri joogastiilidest – mõned neist on korraliku trenni eest, teised jälle rahulikud ja pehmed. Ligi 27 aastat joogat praktiseerinud Aale-Triinu Sonn räägib ka jooga ajaloost ja algupärast, kuidas kõik algas ning kas ja kuidas on erinevad tänapäevased stiilid omavahel seotud.

20. septembri meistriklass “Ärevusest vabaks jooga abil”, juhendab Eve Soppe

Praktilises meistriklassis õpid ärevust märkama ja kasutama lihtsaid füüsist rahustavaid harjutusi ärevusega toimetulekuks. Uurime ka, kas ärevus toetab igapäevaelus hakkamasaamist, nagu vahel usutakse, või on piina tekitav kannatus? Millises eluetapis ja kuidas see avaldub? Enam kui 10 aastat hatha jooga tunde andnud Eve Soppe on pikaaegse ettevõtjana puutunud kokku kiirest elutempost ja pingelisest tööst tuleneva stressiga. Joogaõpetajana on ta leidnud tehnikad, millega on aidanud nii endal kui teistel ärevusega toime tulla.

18. oktoobri meistriklass “Hea tervis kõrge vanuseni”, juhendavad Ain ja Marta Padrik

Praktilises meistriklassis tutvustavad üle 30 aasta joogat praktiseerinud Ain ja Marta Padrik tervistavate füüsiliste harjutuste kompleksi, mis tugevdab ja tasakaalustab viite elementi inimkehas ning aktiveervib energia liikumist meridiaanides. Tehnikates ühendavad nad kriya jooga teadmised hiina pärimusliku arstiteadusega. Nad räägivad ka, kuidas hommikune ärgamisjärgne jooga avaldab noorendavat mõju ning kuidas ja millised vibratsiooniharjutused mõjuvad soodsalt lihaskonnale, siseelunditele, näärmetele ja kapillaaridele.

22. novembri meistriklass “Joogalik unepraktikum: harjutused heaks puhkuseks”, juhendab dr Helena Lass

Kvaliteetne uni on Sinu hea tervise alus. Meistriklassis õpid dr Helena Lassi juhendamisel oma keha ja mõistust efektiivselt lõdvestama ja saad teada, kuidas kiiresti välja puhata. Selleks omandatakse jooga nidra ehk joogaliku puhkuse tehnika. Aju-uuringute kohaselt tekib praktika jooksul sügava unenägudeta une laadne seisund, mistõttu 15 minutit jooga nidrat võrdub 1h tavalise unega. Dr Helena Lass on vaimse vormi ekspert ja psühhiaater. Ta on üle 10 aasta praktiseerinud kriya joogat ja uurinud süvitsi ka uneprobleeme.

Enne 14. märtsi kehtib kogu sarjale soodushind 490€. NB! Igas töötoas jagub kohti vaid 30 osalejale.

Osta kogu sarja pilet siit

Toimumise aeg ja koht
Toimumisaeg: 
13. September, 2020, 10:30 to 16:00
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

 

Autoga tulles. Vaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 8:30 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 9:10. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Soovi korral võta meiega ühendust ja saame sulle auto bussi vastu saata. Peale meistriklassi saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13).

Praktilist. Kohapeal on olemas joogamatid ja -padjad. Riiete vahetamiseks on eraldi garderoobid naistele ja meestele, mille juurde kuuluvad ka dušširuumid. Kaasa on vaja võtta mugavad riided, märkmik ja pliiats ning veepudel. Lilleoru koolimajas käime vahetusjalanõudes või sokkides. Koha peal on suur valik mõnusaid susse ja soovi korral saad osta ühekordsed kangast sussid hinnaga 2 eurot.

Joogahuvilisele. Lilleoru poest leiad samuti hea valiku kvaliteetseid joogatarbeid ning eesti- ja ingliskeelset joogakirjandust kogenud meistritelt.

Kontakt
Kristi Reinap
e-mail:
tel:
+372 506 0519‬