Jooga meistriklass: Joogateraapia. Sundasendid ja stress – tehnikad pingete vabastamiseks, juhendab Anneli Hallik, 31. mail Lilleorus

Anneli Hallik tutvustab meistriklassis joogateraapiast pärit tehnikaid füüsilise keha pingete vähendamiseks. 

Ujjay-massaaž ehk kõhu süvamassaaž vähendab tuntavalt igapäevastressist tekkinud sidekoe pingeid kõhus ja alakõhus, aidates kaasa keha tervenemisele. Naistel aitab see praktika joondada ka emaka asendit. Meestele on see muuhulgas vajalik eesnäärme hea tervise tagamiseks. Ujjay-massaaži üheks osaks on diafragma ehk vahelihase pingest vabastamine koos vastava hingamistehnikaga. See massaaživõte võimaldab oluliselt parandada hingamise kvaliteeti.

Meistriklassi teises osas jätkame kogu keha korrigeerivate ja joondavate harjutustega. Teeme lihtsatest ja loomulikest liikumistest koosnevaid harjutusteseeriaid, mis aitavad vabastada keha sundasendite ja harjumuslike asendite tagajärjel tekkinud pingetest. Harjutused joondavad keha tervikuna ning korrastavad ja masseerivad liigestepiirkondi, vabastades seeläbi pingekoldeid. 

Meistriklassist saad kaasa lihtsate, kuid tõhusate harjutuste seeria, mida edaspidi igapäevaselt iseseisvalt kasutada. 

Mida töötuppa tulles silmas pidada?

Ujjay-massaaži õpime riided seljas, kuid kõhuala on osaliselt paljas (massaaži teeb iga osaleja oma kehal ise). Kuna kasutame seesamiõli, võta palun kaasa rõivad, mis võivad veidi õliseks minna. Vajadusel on massaaži võimalik õppida ka kaetud kõhuga ja õli kasutamata. NB! Massaaži ei saa teha vahetult pärast söömist.

Ujjay-massaaži kompleksi praktiseerimise vastunäidustused on rasedus, emakasisene spiraal, hiljutine operatsioon. Ent hingamisharjutus ja massaažitehnika on võimalik tuleviku tarbeks selgeks õppida sellele vaatamata. Kui kahtled, kas Su tervislik seisund antud massaaživõtteid praktiseerida võimaldab, võta meiega ühendust.

Anneli Hallik on õpetanud kriya hatha joogat 14 aastat. Ta on läbinud TMK I–V kursused, kriya jooga I–III astme pühendused, kriya hatha jooga õpetajate täienduskoolitused ja joogateraapia koolituse. Ingvar Villido õpilane on ta 1992. aastast. Ujjay massaaži omandas Anneli massaažitehnika looja, Kanada osteopaadi Laurier-Pierre Desjardins’i juures. 

Hind: 60€

Osta pilet siit

Hinna sees on maitsev taimetoidu-lõunasöök Issa kohvikus

UUS SARI! JOOGA MEISTRIKLASSID

Jooga meistriklasside sarja koondasime lihtsad ja praktilised teadmised ja tehnikad meie kogenud joogaõpetajate varamust. Märtsist novembrini toimub kokku üheksa töötuba. Sul on võimalus osaleda nii üksikutel sündmustel kui terves sarjas. NB! Igas töötoas jagub kohti vaid 30 osalejale.

Tutvu kogu sarjaga!

Toimumise aeg ja koht
Toimumisaeg: 
31. Mai, 2020, 10:30 to 16:00
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

Autoga tulles. Vaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 8:30 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 9:10. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Soovi korral võta meiega ühendust ja saame sulle auto bussi vastu saata. Peale meistriklassi saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13).

Praktilist. Kohapeal on olemas joogamatid ja -padjad. Riiete vahetamiseks on eraldi garderoobid naistele ja meestele, mille juurde kuuluvad ka dušširuumid.  Võta kaasa märkmik ja pliiats märkmete tegemiseks ning mugavad riided harjutusteks ja massaažitunniks. Lilleoru koolimajas käime vahetusjalanõudes või sokkides. Koha peal on suur valik mõnusaid susse ja soovi korral saad osta ühekordsed kangast sussid hinnaga 2 eurot.

Joogahuvilisele. Lilleoru poest leiad samuti hea valiku kvaliteetseid joogatarbeid ning eesti- ja ingliskeelset joogakirjandust kogenud meistritelt.

Kontakt
Kristi Reinap
e-mail:
tel:
+372 506 0519‬