Jooga meistriklass: Kuidas hoida ja kasvatada elujõudu? juhendavad Marta ja Ain Padrik

23. mai, 11.0016.00

Elujõud on kogu meie organismi käigus hoidev jõud, mida meie keha vajab igaks oma tegevuseks olenemata vanusest. Väsimus ja teised terviseprobleemid on märguandeks, et organismil on liiga vähe elujõudu. 

Kuidas elujõudu kasvatada ning hoida kogu oma organismi tasakaalus? Jooga meistriklassis leiamegi sellele küsimusele vastuse.

Päeva juhendavad pikaaegsete kogemustega joogapraktikud ja õpetajad - Ain ja Marta Padrik.

❧ Päeva alustame päikese- ja  kuutervitusega ehk kummardusega valgusele – elu allikale.

❧ Sidekoe blokeeringute pikemaaegne mõju tekitab mitmesuguseid haigusi füüsilisel tasandil. Venitusharjutustega vabastame lihaskiude ümbritseva sidekoe blokeeringuid, mis tekivad sundasendite ning stressi tagajärjel ja põhjustavad kehalisi vaevusi. Peentasandil on takistatud energia liikumine, mille tagajärjeks on vitaalne tasakaalutus, väheneb selgus ja arusaamisvõime.

❧ Teeme harjutusi, mis vitaaltasandil tasakaalustavad parema ja vasaku kehapoole energiate liikumist, mis omakorda aitavad meil säilitada stabiilsust kõikides olukordades igapäevaelus. Tasakaaluharjutused mõjutavad väikeaju, mis kontrollib keha tööd liikumises. Need harjutused võrdsustavad kehapoolte võimekust ja vähendavad asümeetriat.

❧ Meie lõuna möödub vaikuses, praktiseerime maunajoogat. See kõik saab olema ettevalmistuseks peale lõunat toimuvale jõukõnnile õues. 

❧ Pealelõunal toimuv jõukõnd on suurepärane meetod sisemise dialoogi vähendamiseks. Sel teel rahuneme, saavutame kohaloleku seisundi ja läbi selle sisemise vaikuse. Märkame paremini endas toimuvaid emotsionaalseid ja mentaalseid protsesse, mis häirivad meie rahulikku elu.

Jooga meistriklassi juhendaja Marta Padrik on praktiseerinud joogat üle 30 aasta, nendest 15 aastat hatha jooga õpetajana. 2005. a läbis ta hatha jooga õpetajate koolituse Durga Ahlundi juhendamisel ja peale seda on juhendanud joogatunde. Marta väga vitaalne, tuues selle elurõõmu ja energiataseme ka oma tundidesse.

Ain Padrik on pikaajaline joogapraktik, Krija hatha jooga õpetaja ning Elulille pargi rajamise eestvedaja. Ta on joogat praktiseerinud 30 aastat, on läbinud hatha jooga õpetajate koolituse ning jagab oma joogalikke kogemusi hea meelega hatha jooga tundides.

Uurisime Martalt ja Ainilt, mida peaks iga inimene elujõust teadma ja miks on elujõu hoidmine oluline. Loe nende vastuseid meie blogipostitusest "Elujõudu tuleb targalt kasutada".  

Jooga meistriklass toimub Lilleorus koha peal suures valges joogatelgis järgides riiklikke piiranguid. Palume, et riietuksid vastavalt ilmale, et olla valmis pealelõunaseks jõukõnniks metsarajal. 

Meistriklassi täpsem ajakava:

❧ 11.00–13.00 - jooga meistriklassi elujõu hoidmisele ja kasvatamisele pühendatud osa
❧ 13.00–14.00 - paus
❧ 14.00–16.00 - jõukõnd õues (vajadusel Lilleoru alal hajutatuna)

Hommikupoolses osas 11:00-13:00 on võimalik osaleda ka online või eelsoetada järelvaatamise pilet 25€.

Terviklik meistriklass toimub Lilleorus koha peal ja sisaldab maitsvat taimetoidu lõunat Lilleoru kohvikus.

Jooga meistriklassi hind Lilleorus koha peal: 60€

Hommmikupoolse osa salvestise saadame kõigile osalejatele 7 päevaks järelvaatamiseks. Järelvaatamise link saadetakse eraldi kirjaga. 

Osta pilet siit

JOOGA MEISTRIKLASSIDE SARI

Jooga meistriklasside sarja koondame lihtsad ja praktilised teadmised ja tehnikad meie kogenud joogaõpetajate varamust.

Meistriklassides osalemiseks ei pea teil endal olema joogaalaseid meisterlikke kogemusi, vaid piisab huvist jooga ja teadlikkuse kasutamise vastu.

Tutvu kogu sarjaga!

Juba toimunud jooga meistriklasse saad järele vaadata siit.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Taevasmaa tee 2
Aruvalla küla, Rae vald

Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

Autoga tullesVaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr  138 väljub kl 10:10 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 10:50. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Kui annad meile oma tulekust eelnevalt teada, tuleme sulle Ellakule meeleldi autoga vastu. Peale kursust saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13). Täpsema info bussi aegade kohta leiad siit. 

Praktilist. Kohapeal on olemas joogamatid ja -padjad. Riiete vahetamiseks on eraldi garderoobid naistele ja meestele, mille juurde kuuluvad ka duširuumid. Kaasa on vaja võtta mugavad riided, märkmik ja pliiats ning veepudel. Lilleoru koolimajas käime vahetusjalanõudes või sokkides. Kuna päeva teine pool toimub õues, siis haara kaasa vastav riietus. 

Veebi teel osaleja info. Saadame teile interneti teel osalemise lingi koos piletiga meilile. Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Siit leiad põhjalikumad juhised rakenduse paigaldamiseks. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks.