Jooga meistriklass: Hingamine ja pranajaamad. Vaikus ja teadlikkus, juhendab Jaanika Peeba

14. juuni, 10.3014.00

Jooga meistriklassi saab järele vaadata. 

Osta selleks pilet siit

Selles jooga meistriklassis käsitleme hingamist. Kas teadsid, et hingamist muutes on võimalik muuta või mõjutada oma keha, mõtteid ja emotsioone? 

Jaanika Peeba meistriklassis käsitleme järgmisi teemasid ja saame vastused järgmistele küsimustele. 

❧ Hingamiselundkond ja anatoomia. Miks on oluline neid tunda ja mõjutada?

❧ Milline on hingamise mõju meie emotsioonidele? Milline on emotsioonide mõju meie hingamisele? 

❧ Kuidas need meie tervist mõjutavad? Mida ütleb teadus ja mida joogateadus?

❧ Millist rolli mängib hingamine vaikuse ja lõdvestuse saavutamisel?

❧ Miks on hatha jooga praktikate juures oluline ka õige hingamine? Anname Sulle ülevaate hingamise olulisusest seoses hatha jooga praktiseerimisega.

❧ Näitame hatha jooga asendeid toetavaid pranayamasid ning hingame teadvel olles läbi elu keerukuse. Hingamisest vaikuseni. 

❧ Lisaks näitame hatha jooga asendeid rindkere piirkonna pingete vabastamiseks ning täieliku rahu ja lõdvestuse asendit. NB! Kui sul on kõrge vererõhk või kroonilised seljahädad, tee asendeid eriti ettevaatlikult.

Meistriklassist saad kaasa tervendavad ja rahustavad hingamisharjutused, pranayamad, mis parandavad enesetunnet ning aitavad lõdvestuda, lõõgastuda ja hoida sisemist vaikust. Samuti saad kaasa sarja soojendusharjutusi, mis sobivad hästi ka iseseisvalt hommikuvõimlemisena kasutada ning viis Babaji kriya hatha jooga asendit, mis soodustavad hingamise kvaliteedi paranemist.

Meistriklass koosneb kahest sessioonist.

  • Esimene sessioon on teooria koos lihtsamate hingamisharjutustega (1,5h).
  • Kursuse teise osa video on joogatund, kus näidatakse soojendusharjutusi, hatha jooga asendeid ja sügavat lõdvestust (1,25h).

Jaanika Peeba on Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni tausta ning eripedagoogika magistrikraadiga hatha jooga õpetaja. Jaanika on osalenud 2008. aastast kriya jooga süvaõppes Ingvar Villido juures. Aastatel 2012-2015 osales ta funktsionaalse anatoomia ja joogateraapia kursustel õpetaja Pierre Desjardins'i juures ning aastatel 2013-2014 Krija hatha jooga õpetajate 200-tunnises õppeprogrammis. Jaanika on ka Lilleoru Põhikooli õpetaja, TMK kooli koolitaja ja Vaikuseminutite koolitaja. Hatha jooga õpetajana on Jaanika põhjalikult uurinud just hingamistehnikate mõju tervisele ja heaolule. 

Hind: 45€

Osta järelvaatamise pilet siit

Loe veel ka Jaanika Peeba artiklit: Hingamise ohud ja hüved - miks peaks hingamist tundma õppima? 

UUS SARI! JOOGA MEISTRIKLASSID

Jooga meistriklasside sarja koondasime lihtsad ja praktilised teadmised ja tehnikad meie kogenud joogaõpetajate varamust. Meistriklassides osalemiseks ei pea teil endal olema joogaalaseid meisterlikke kogemusi, vaid piisab huvist jooga ja teadlikkuse kasutamise vastu.

Tutvu kogu sarjaga!

Toimumise aeg ja koht

Praktilist. Saadame teile interneti teel osalemise lingi koos piletiga meilile. Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Siit leiad põhjalikumad juhised rakenduse paigaldamiseks. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks.