Jooga meistriklass: Joogalik unepraktikum: harjutused heaks puhkuseks, juhendab dr Helena Lass

22. november, 11.0016.00

Kvaliteetne uni on Sinu hea tervise alus. Meistriklassis õpid dr Helena Lassi juhendamisel tõhusalt lõdvestama oma keha ja mõistust ja ning saad teada, kuidas kiiresti välja puhata. Selleks omandatakse jooga nidra ehk joogaliku puhkuse tehnika. Aju-uuringute järgi tekib selle praktika jooksul sügava unenägudeta une laadne seisund, tänu millele võrdub 15 minutit jooga nidrat 1 tunni tava unega.

Jooga nidra on eriline meditatiivne praktika, kus õpitakse teadvelolekut säilitades maksimaalselt lõdvestama oma füüsilist, vitaalset ja mentaalset tasandit. Jooga nidrat kutsutakse vahel ka uneta uneks või superpuhkuseks, sest aju-uuringute andmeil tekib praktika jooksul sügava unenägudeta une laadne seisund, tänu millele võrdub 15 minutit jooga nidrat 1 tunni tava unega.

Jooga nidra sügavam eesmärk on alateadvuse puhastamine, teadveloleku säilitamine ka magades ning ärkvelolekuteadvusest teadvuse sügavama oleku avastamine. 

Meistriklassi täpsem ajakava on järgmine:

❧ 11.00–11.15 - kogunemine 
❧ 11.15–13.00 - jooga meistriklass: teadvustamine, teadlik lõõgastumine, jooga-nidra lühiversioon (15 min)
❧ 13.00–14.00 - lõuna 
❧ 14.00–16.00 - jooga meistriklass jätkub: 45 minutiline jooga-nidra täisversioon, aroomiteraapia praktikum

Helena Lass on Ingvar Villido Ishwarananda õpilasena praktiseerinud Lilleoru baasõpetusteks olevat kriya joogat ja TMK-d üle 10 aasta. Hariduselt psühhiaater, õpetab Helena TMK I-II kursust fookusega tugevale vaimsele vormile ja tervisele. Helena on esinenud paljudel konverentsidel ja temalt on ilmunud hulgaliselt artikleid vaimse vormi teemadel eri riikide ajakirjades. 2018 ilmus teaduskirjastuse Routledge poolt välja antud kogumikus ka tema teadusartikkel tulevikusuundadest vaimses tervises.

Osaleda on võimalik Lilleorus kohapeal ja online. Meistriklass on ka järelvaadatav. Ülekannet on võimalik jälgida nii eesti kui inglise keeles (kohapeal ingliskeelse tõlke võimalust ei ole).
Vaata ingliskeelse osalusvõimaluse kohta lähemalt siit.

Järelvaatamine: 45 €

Telli salvestis siit

Vaata veel järele Helena Lassi veebiseminare enesejuhtimise ja teadlikkuse teemadel siit. 


JOOGA MEISTRIKLASSIDJooga meistriklasside sarja koondasime lihtsad ja praktilised teadmised ja tehnikad meie kogenud joogaõpetajate varamust. Meistriklassides osalemiseks ei pea teil endal olema joogaalaseid meisterlikke kogemusi, vaid piisab huvist jooga ja teadlikkuse kasutamise vastu.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

Autoga tulles. Vaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 10:10 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 10:50. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Kui annad meile oma tulekust eelnevalt teada, tuleme sulle Ellakule meeleldi autoga vastu. Peale kursust saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13). Täpsema info bussi aegade kohta leiad siit. 

Praktilist. Kohapeal on olemas joogamatid ja -padjad. Riiete vahetamiseks on eraldi garderoobid naistele ja meestele, mille juurde kuuluvad ka duširuumid. Kaasa on vaja võtta mugavad riided, märkmik ja pliiats ning veepudel. Lilleoru koolimajas käime vahetusjalanõudes või sokkides. Koha peal on suur valik mõnusaid susse ja soovi korral saad osta ühekordsed kangast sussid hinnaga 2 eurot.

Joogahuvilisele. Lilleoru poest leiad samuti hea valiku kvaliteetseid joogatarbeid ning eesti- ja ingliskeelset joogakirjandust kogenud meistritelt.

Kontakt
Kristi Reinap
e-mail:
tel:
+372 506 0519‬