Jooga meistriklass: Joogateraapia. Sundasendid ja stress – tehnikad pingete vabastamiseks, juhendab Anneli Hallik

21. veebruar, 11.0016.00

Anneli Hallik tutvustab meistriklassis joogateraapiast pärit tehnikaid füüsilise keha pingete vähendamiseks. 

Ujjayi-massaaž ehk kõhu süvamassaaž vähendab tuntavalt igapäevastressist tekkinud sidekoe pingeid kõhus ja alakõhus, aidates kaasa keha tervenemisele. Naistel aitab see praktika joondada ka emaka asendit. Meestele on see muuhulgas vajalik eesnäärme hea tervise tagamiseks. 

Ujjayi-massaaži üheks osaks on diafragma ehk vahelihase pingest vabastamine koos vastava hingamistehnikaga. See massaaživõte võimaldab oluliselt parandada hingamise kvaliteeti. 

Meistriklassi teises osas jätkame kogu keha korrigeerivate ja joondavate harjutustega. Teeme lihtsatest ja loomulikest liikumistest koosnevaid harjutusteseeriaid, mis aitavad vabastada keha sundasendite ja harjumuslike asendite tagajärjel tekkinud pingetest. Harjutused joondavad keha tervikuna ning korrastavad ja masseerivad liigestepiirkondi, vabastades seeläbi pingekoldeid. 

Meistriklassist saad kaasa lihtsate, kuid tõhusate harjutuste seeria, mida edaspidi igapäevaselt iseseisvalt kasutada. 

Milline on ujjayi-massaaži mõju?

Joogaõpetaja Anneli Hallik toob välja, et peale ujjayi-massaaži on ennekõike hea ja kerge olla, kuna hingamine muutub vabaks: "Kui meil on stress ja palju pingeid, siis häirib see sageli ka hingamist. Häiritud hingamisest võib omakorda saada harjumus, nii et me ei teagi, et hingame pinnapealselt. Küll aga tunneme pidevat väsimust, rahutust ja haiglast olemist. Endale tehtav ujjayi kõhumassaaž koos spetsiaalse hingamistehnikaga, on lihtne meeldiv tehnika, mille tulemusena saavad uut energiat siseorganid ja muuhulgas muutub ka hingamine palju vabamaks".

Mida töötuppa tulles silmas pidada?

Ujjayi-massaaži õpime riided seljas, kuid kõhuala on osaliselt paljas (massaaži teeb iga osaleja oma kehal ise). Kuna kasutame seesamiõli, võta palun kaasa rõivad, mis võivad veidi õliseks minna. Vajadusel on massaaži võimalik õppida ka kaetud kõhuga ja õli kasutamata. NB! Massaaži ei saa teha vahetult pärast söömist.

Ujjayi-massaaži kompleksi praktiseerimise vastunäidustused on rasedus, emakasisene spiraal, hiljutine operatsioon. Ent hingamisharjutus ja massaažitehnika on võimalik tuleviku tarbeks selgeks õppida sellele vaatamata. Kui kahtled, kas Su tervislik seisund antud massaaživõtteid praktiseerida võimaldab, võta meiega ühendust.

Meistriklassi täpsem ajakava:

❧ 11.00–11.15 - kogunemine 
❧ 11.15–13.00 - jooga meistriklass
❧ 13.00–14.00 - lõuna 
❧ 14.00–16.00 - jooga meistriklass jätkub

Joogaõpetaja Anneli Hallik on õpetanud kriya hatha joogat alates aastast 2005. Ta on läbinud TMK I–V kursused, kriya jooga I–III astme pühendused, kriya hatha jooga õpetajate täienduskoolitused ja joogateraapia koolituse. Ingvar Villido õpilane on ta 1992. aastast. Ujjayi-massaaži omandas Anneli massaažitehnika looja, Kanada osteopaadi Laurier-Pierre Desjardins’i juures.

Osaleda on võimalik Lilleorus kohapeal ja online. Meistriklass on ka järelvaadatav. Vajadusel on meistriklassil ka inglise keelne tõlge. Tõlkevajadusest anna täpsemalt teada e-kirja teel kristi.reinap@lilleoru.ee

Jooga meistriklassi hind Lillerus koha peal: 60€ (Osaledes Lilleorus on hinna sees ka maitsev taimetoidu-lõunasöök meie kohvikus)

Online meistriklassi hind: 50€

Järelvaatamise pileti hind: 45€

Osta pilet siit

JOOGA MEISTRIKLASSIDE SARI

Jooga meistriklasside sarja koondame lihtsad ja praktilised teadmised ja tehnikad meie kogenud joogaõpetajate varamust.

Meistriklassides osalemiseks ei pea teil endal olema joogaalaseid meisterlikke kogemusi, vaid piisab huvist jooga ja teadlikkuse kasutamise vastu.

Tutvu kogu sarjaga!

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Taevasmaa tee 2
Aruvalla küla, Rae vald

Autoga tulles. Vaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 10:10 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 10:50. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Kui annad meile oma tulekust eelnevalt teada, tuleme sulle Ellakule meeleldi autoga vastu. Peale kursust saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13). Täpsema info bussi aegade kohta leiad siit. 

Praktilist. Kohapeal on olemas joogamatid ja -padjad. Riiete vahetamiseks on eraldi garderoobid naistele ja meestele, mille juurde kuuluvad ka duširuumid. Kaasa on vaja võtta mugavad riided, märkmik ja pliiats ning veepudel. Lilleoru koolimajas käime vahetusjalanõudes või sokkides. Koha peal on suur valik mõnusaid susse ja soovi korral saad osta ühekordsed kangast sussid hinnaga 2 eurot.

Joogahuvilisele. Lilleoru poest leiad samuti hea valiku kvaliteetseid joogatarbeid ning eesti- ja ingliskeelset joogakirjandust kogenud meistritelt.

Praktiline info online-osalejatele. Saadame teile interneti teel osalemise lingi koos piletiga meilile. Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Siit leiad põhjalikumad juhised rakenduse paigaldamiseks. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks.