Kriya hatha jooga tutvustus

Kriya hatha jooga on harjutuste süsteem füüsilise keha korrastamiseks. 18 põhiharjutusest koosnev tervik on füüsilise keha optimaalse toimimise ning täiusliku tervise saavutamise ja säilitamise alus. Harjutusi tehes kasutatakse tasakaalustatult pingestamist ja lõdvestust, mis paneb kehas liikuma elujõu ehk praana, mille tulemusel vabanevad stressist põhjustatud pinged ja suureneb vitaalsus.

Alates 2014. aastast toimuvad Tallinnas Teadliku Muutuse Kunst – kriya hatha jooga kursused ja regulaarsed joogatunnid neile, kes on omandanud baasteadmised enda sisemaailmast ning läbinud Ingvar Villido Teadliku Muutuse Kunsti kursustest vähemalt esimesed kaks: TMK I: Mina, minu sisemaailm – viis keha; TMK II: Elu häirivate emotsioonide vabastamine.
Selle kriya hatha joogat sisaldava kursuse eesmärk on olla inspireerivaks toeks kursustel saadud teadmiste ja õpitud tehnikate kasutamisele.

Kriya hatha jooga kuulub Babaji kriya jooga I astme pühenduse tehnikate hulka ning harjutuste regulaarne praktiseerimine või kriya hatha jooga tundides osalemine on heaks ettevalmistuseks Babaji kriya jooga pühendustel osalemiseks ja tehnikate kasutamiseks.

Hatha joogaga alustamiseks ja kodus harjutamiseks, ka eakatele, sobivad hästi ETV-s Terevisiooni saateks 2008-2009 aastatel salvestatud lihtsad kriya hatha jooga harjutused.

Kriya hatha joogaga võib teha tutvust ka DVD Tervis ja teadvelolek – Kriya hatha jooga 18 harjutust abil. DVD ei ole küll parim viis algajana hatha jooga praktiseerimist alustada, kuid see on heaks toeks kodus praktiseerides, lisaks joogatundides osalemisele.

Joogatundide kalendrist leiad üle Eesti toimuvate tundide kohad ja ajad. 
Joogatunnid toimuvad argipäeva-õhtuti ka Lilleorus.

Tutvu kriya hatha jooga juhendajate ja sertifitseeritud õpetajatega siin.