Lilleoru õppekeskus

Lilleoru õppekeskuse sihiks on aidata kaasa arukusel ja inimlikkusel põhineva eluviisi levikule maailmas, toetada inimese isiklikku arengut oma tegelike võimete avastamiseks ja edendada teadlikku koostööd meie tänases ühiskonnas valitsevate probleemide ja vastuolude lahendamiseks. Lähtume teadmisest, et muutus maailmas järgneb, kui alustame muutusega iseendas.

Lilleorule pani 1993. aastal aluse kriya jooga õpetaja Ingvar Villido Ishwarananda koos oma toonaste õpilastega. 27 aasta jooksul on Ingvari juhendusel toimunud Lilleorus erinevad praktikumid, loengud ja meistriklassid, kus jagatavad praktilised teadmised aitavad luua oma ellu soovitud muutuseid, elada õnnelikumat elu ja realiseerida oma tegelikud võimed ja potentsiaalid. Samuti toimuvad siin Teadliku Muutuse Kunsti edasijõudnute kursused ja kriya jooga õpe ning korraldame erinevaid inimese arengut ja teadlikku eluviisi toetavaid koolitusi ja töötubasid.

Lilleoru keskuse juurde kuulub täna avatud õppekeskus, joogalik süvaõppekeskus, Elulille park, permakultuuri aed, ravimtaimeaed ja mets. 2018. aastal valminud õppekeskuse peahoone valmis talgute korras ja ühisrahastuse toel. 

Lilleoru on ka üks keskkonnasõbraliku eluviisi pioneere Eestis ja permakultuuri kompetentsikeskus. Õpime ise ja õpetame, kuidas saame hoida ja taastada looduskeskkonda. Aastate jooksul oleme selleks kutsunud parimaid eksperte üle maailma juhendama koolitusi ja töötubasid.

Lilleoru õppekeskuses tegutseb ka 6-klassiline Lilleoru Põhikool ja teeme koostööd Tuleviku Hariduse Sihtasutusega, et pakkuda lastele ja noortele haridusprogramme, mis toetavad laste loomupärast loovust ja ettevõtlikkust ning annavad vahendid oma sisemaailma paremaks juhtimiseks. 

Vaata, kuidas Lilleorgu on läbi aastate üles ehitatud.

Kui pead lugu sellest, mis on aastate jooksul sadade inimeste abil siia paika loodud, siis aita kaasa Lilleoru arengule ja tee annetus Teadlikuma Elu toetusfondi! Fond toetab Lilleoru õppekeskuse tööd ja Elulille parki.