Marve Allik

Haridus ja töökogemus:
Olen lõpetanud Tartu Ülikoolis inglise keele ja kirjanduse eriala. Töötanud olen Tallinna lennujaamas, Jaapani saatkonnas, Teede- ja Sideministeeriumis, Lennuametis ja vabakutselise tõlkijana.
2013-2016 aastal õppisin Sternum Koolituses tsooniteraapiat e refleksoloogiat, mida sellest ajast alates ka terapeudina praktiseerin.

Sisemine haridus:
Joogatundi sattusin esmakordselt pärast keskkooli 1985 aastal.
1990. aastal käisin transtsendentaalse meditatsiooni (TM) kursustel ja mõnda aega praktiseerisin TMi.
2004 aastal osalesin esmakordselt Anne-Ly Naukase kriya hatha jooga tunnis. See oli äratundmise hetk – ei olnud mingit kahtlust, et seda õpetust olingi kogu aeg otsinud. Nüüd tuligi lihtsalt seda teed edasi käia:
Aastatel 2006-2010 sain pühendused kriya jooga I-III astme tehnikatesse.
Kuna tundsin vajadust oma jooga-kogemust jagada, läbisin 2009.-2010. aastal MTÜ Lilleoru kriya hatha jooga juhendajate 200-tunnise koolituse, sellest ajast alustasin ka joogatundide juhendamist.
Olen läbinud Pierre Desjardains´i juhendatud jooga funktsionaalse anatoomia ja joogateraapia kursused aastatel 2010 ja 2011, samuti Teadliku Muutuse Kunsti kursused I-IV aastatel 2008-2012.
2018 - 2019 aastal läbisin T. Krishnamacharya õpetusel põhineva joogateraapia I taseme koolituse

Endast:
Kriya jooga ja teadlikkuse õpetus on mul võimaldanud loobuda ohvri- ja kannataja-mentaliteedist ning hakata Loojale alistudes tasapisi muutuma iseenda ja oma elu loojaks. Igapäevase elu sündmused ning inimesed, kes minu teele satuvad on taipamiste ja õppetundide allikaks, mille eest oskan nüüd tänulik olla. Kuna keha ja sellega toimuv (tervis) on mulle olnud nii takistuseks kui õpetajaks, siis on saanud üha enam oluliseks ka füüsilise keha eest hoolitsemine, keha sõnumite märkamine ja tõlgendamine. Sellepärast olen õppinud ja praktiseerin refleksoloogiat e tsooniteraapiat ja annan joogatunde.

Kursusest:
Minu teraapilised joogatunnid on mõeldud kõigile, kuid eelkõige neile, kellel istuvast tööst või muudest sundasenditest tulenevalt on pinged seljapiirkonnas või mujal kehas. Nende pingete vabastamine hingamise ja liikumise koosmõjul annab suurema kehalise vabaduse ja tasakaalu ning valmistab keha ette ka Babaji kriya hatha jooga asendite praktiseerimiseks.

Kriya hatha jooga tundides kasutan nii joogateraapia kui kriya hatha jooga praktikaid ja harjutusi, et äratada kehas eluenergia e praana. Oodatud on kõik, kes soovivad õppida ja harjutada kriya hatha jooga 18 asendit, mis on tasakaalustatud jooga-asanate seeria keha ja meele optimaalseks toimimiseks.

Kontaktandmed
Telefon: 
5392 6136
e-mail: