Marve Allik

Haridus ja töökogemus:
Olen lõpetanud Tartu Ülikoolis inglise keele ja kirjanduse eriala. Töötanud olen Tallinna lennujaamas, Jaapani saatkonnas, Teede- ja Sideministeeriumis, Lennuametis ja vabakutselise tõlkijana.
2013-2016 aastal õppisin Sternum Koolituses tsooniteraapiat e refleksoloogiat, mida sellest ajast alates ka terapeudina praktiseerin.

Sisemine haridus:
Joogatundi sattusin esmakordselt pärast keskkooli 1985 aastal.
1990. aastal käisin transtsendentaalse meditatsiooni (TM) kursustel ja mõnda aega praktiseerisin TMi.
2004 aastal osalesin esmakordselt Anne-Ly Naukase kriya hatha jooga tunnis. See oli äratundmise hetk – ei olnud mingit kahtlust, et seda õpetust olingi kogu aeg otsinud. Nüüd tuligi lihtsalt seda teed edasi käia:
Aastatel 2006-2010 sain pühendused kriya jooga I-III astme tehnikatesse.
Kuna tundsin vajadust oma jooga-kogemust jagada, läbisin 2009.-2010. aastal MTÜ Lilleoru kriya hatha jooga juhendajate 200-tunnise koolituse, sellest ajast alustasin ka joogatundide juhendamist.
Olen läbinud Pierre Desjardains´i juhendatud jooga funktsionaalse anatoomia ja joogateraapia kursused aastatel 2010 ja 2011, samuti Teadliku Muutuse Kunsti kursused I-IV aastatel 2008-2012.
2018 - 2019 aastal läbisin T. Krishnamacharya õpetusel põhineva joogateraapia I taseme koolituse

Endast:
Kriya jooga teed käies hakkan üha enam kogema, kui oluline on järgida õpetust ning õppida ka elust endast: olla teadlik ja märgata õppetunde, mida pakub igapäevane elu ja inimesed, kes minu teele satuvad, ning olla selle eest tänulik. Teadlikkuse õpetus on mul võimaldanud loobuda ohvri- ja kannataja-mentaliteedist ning hakata Loojale alistudes tasapisi muutuma iseenda ja oma elu loojaks.

Kursusest:
Minu joogatunnid on mõeldud kõigile, kuid eelkõige neile, kellel istuvast tööst või muudest sundasenditest tulenevalt on pinged kaelas või seljapiirkonnas. Kasutan joogatundides nii joogateraapia kui kriya hatha jooga praktikaid ja harjutusi. Enne kriya hatha jooga asenditeni jõudmist teeme lihtsaid hingamise ja liikumise koosmõjul põhinevaid harjutusi, et vabastada kaela ja seljapiirkonna ning lülisamba pingeid ning äratada energia kogu kehas. Edasi läheme kriya hatha jooga 18 harjutusi õppimise ja harjutamise juurde.

Kontaktandmed
Telefon: 
5392 6136
e-mail: