Kriya hatha jooga, teadlik muutus. Süvenev õpe

Juhendaja: 
Toimumiskoht: 
Lisainfo

Kriya Hatha jooga - Teadlik muutus

Vahel me ei tule selle pealegi, et millegi mitte soovimine oma ellu on just selle sama asja, mida me ei soovi, soovimine...

Juhendaja: Jaak Kivimäe
Aeg: kolmapäeviti kell 19.30-21.30

Osalustasu: septembris 30€/kuu; üksik tund 10€ 

Oktoobrist: 40€/kuu; üksik tund 13€

Tasuda saab sularahas kohapeal!

Palun registreeru: jaak.kivimae@uss.ee, tel: +372 5648 9904.
Selga: mugavad liikumist võimaldavad riided
 

Vaadates inimest meile tuntud füüsilisel tasandil, vaadates seda, kuidas me toimime, võiksime väita, et inimese näol on tegemist justkui ühe suure kogukonnaga, mille liikmeteks on erinevad organid, mis omakorda jagunevad kogukonnaks, mis koosnevad rakkudest.

Kogu selles määratult võimsas konglomeraadis leiab aset toimimine; info- ja ainevahetus, looming, sünd ja surm. Tegemist oleks just nagu meile teadaoleva ühiskonna miniatuurse koopiaga. Eelnevat vaadates oleks üpriski raske väita, et saaks eksisteerida eraldiolevana ja muust sõltumatu olendina vaid kops, magu või maks. Me saame lihtsasti taibata, et iseseisev eksistents, ilma teiste organite olemasolu ja nendevahelise koostööta pole lihtsalt võimalik. Seda taibata polegi kuigi keeruline.

Me teame, et me võime oma keha liigutada, me hingame, meil on mõtted ja arusaamise võime, või teisiti öelduna – taipamine. See kõik omakorda moodustab teistpidise seotud ja teineteist mõjutava koosluse. Uurides sedapidist kooslust ja toimimist, võime avastada, et püüdes vaid tervislikumalt toituda, jätkates samas destruktiivsete tunnete ja mõtete viljelemist, ei pruugi me saavutada kuigi häid püsivaid tulemusi. Seega on ka siin oluline koostöö. Sedapidise koostöö näite kogemust saame näha siis kui meil läbi taipamise tärkab hea idee, aga meil puudub piisav oskus kaasata oma põhilised loominguvahendid, milleks on; teadlikkus, taipamine, mõistus, vitaalsus, füüsis. Me võime siin avastada, et meil puudub seelaadse koostöö kogemus ja me avastame, meie füüsilisel kehal ei pruugi olla vajalikku vastupidavust või meie mõistusel puuduvad vastavad omadused.

Seda, kuidas luua eneses ühtsemalt toimivat ühiskonda, mille pereliikmed on meie teadlikkus, taipamine, mõistus, vitaalsus ja füüsis, mis toetavad teineteist, seda me hakkame koos uurima läbi kriya hatha jooga lihtsate ja jõukohaste vahendite.

Jaak endast:

Olen lihtne inimene, kes on elanud koos abikaasaga arendavat ja huvitavat kooselu 19 aastat ning aidanud kasvada täisikka kolmel lapsel. Olin vast 17-aastane kui toonasest ajakirjast Nõukogude Naine leidsin 8 lihtsat joogaharjutust. Selle nädala jooksul, mil ma neid harjutusi usinalt tegin, tundsin ennast päeva jooksul imeliselt kergelt. Oma esimese joogaõpetajaga kohtusin 1993 aastal. Sellest ajast on olnud jooga minu igapäevase elu lahutamatu osa, seda koos oma kriiside ja tõusudega, taipamiste ja loobumistega.

Kui sa küsiksid täna minult, et mida see siis mulle andnud on, siis ma ütleks nii -  õnnestumised ja ebaõnnestumised on ikka minu elu lahutamatuks osaks, tervise üle ei saa oma varajases keskeas veel kurta, elu on ikka nagu elu, kuid midagi on siiski teisiti, ja see, mis on teisiti, on pigem olemine ja vaade, milles on vähem vastuseisu elule. Ja just see vastuseisu vähenemine avab palju laiema nägemise ja avaramad võimalused.

Viimased kaksteist aastat olen üha selgemalt teadvustanud enesele, et joogat võime vaadata kui lindu, millel on kaks tiiba. Üks tiib avab meile joogateaduse sügavused ja teine annab lihtsad ja praktilised vahendid meie igapäevaseks eluks.

Olen tegelenud jooga ja teiste vaimsete praktikatega alates aastast 1993, mil läbisin Ingvar Villido juhatusel Radža ja Buddhi jooga esimese kursuse.

Aastal 1995. Osalesin Drigung Kagiü koolkonna pealaama Tšetsang Kjabgon Rimpoche poolt juhendatud ritriidil (intensiivne õpe) ning mõned aastad hiljem oli au saada osa tiibeti joogi Drubwang Rimpoche õpetustest.
2004. aastal läbisin Babadži kriya jooga I astme koolituse ning aasta hiljem II astme ja 2010 III astme koolituse.

Täna jätkan Kriya jooga ja Kriya Hatha jooga ( mis on Kriya jooga üks osa) süstemaatilist õppimist, praktiseerimist ja jagamist Marshall Govindani, Durga Ahlundi ja Ingvar Villido õpetusi järgides.
 

Jaak Kivimäe
Jaak.Kivimae@uss.ee