Intervjuud kogukonna liikmetega, meie sõprade ja külalisõpetajatega

Ville Jehe. Tippjuht kasvab sisemaailmast (pdf)
Äripäev Gentleman, oktoober 2016
Tegusa ettevõtja arvates on parim juht see, kes töötajaid võimalikult vähe segab. 

Tõnis Mägi: Kui elu sind puudutab, tuleb sellest laul
Laupäevaleht, 13. nov. 2015
"On ülivähe lauljad, kes suudavad pea pool sajandit järjepanu luua, muutuda ja uueneda". Intervjuu Moekontserdi eel, mille autorid Tõnis Mägi,
Reet Aus, Jarek Kasar, Anne Türnpu, Eva Klemets annetasid kontserdi tulu Teadlikkuse Rakendamise Kooli ehitamiseks.

Eesti lood: Normaalne inimene
Peategelane: Kaie Kotov. Eesti Televisioon 2011
Akadeemilise karjääriga Kaie jõuab läbi kriisi tervises ja isiklikus elus tõdemuseni, et rollid ning staatus, mida ta edule suunatud tarbimisühiskonnas kandis, ei rahulda teda enam. Kaie otsustab oravarattast välja astuda, et leida ennast ja oma kutsumus. Tuge leiab ta Lilleoru ökokogukonnast ja sealselt joogaõpetajalt Ingvar Villidolt. Praktiseerides krija joogat püüab Kaie oma sisemaailma korrastada ja teadlikult ümber kujundada.

Kuidas leida unistuste töökohta
Eesti Ekspress, 8. aug. 2009
Intervjuu Lilleoru kogukonna liikme Reet Ausiga. Esimene pildike, mida Reet Aus lapsepõlvest seoses moe ja lõigetega mäletab, on see, kuidas ta istub vanatädi Hilja suure toa vaibal ja talle usaldatud vanast kitlist nukukleiti välja lõikab...

Hallo, Kosmos! Ville Jehe
Raadio 2, saatejuht Ingrid Peek, 3. veebr. 2013
Külaliseks on Lilleoru kogukonna liige, ettevõtja ja loomemajanduse arendaja ning vaimsel teel kulgeja Ville Jehe.

Hallo, Kosmos! Reet Aus
Raadio 2, saatejuht Ingrid Peek, 27. apri. 2014
Külaliseks disainer ja teatri-, filmi- ja moekunstnik ja Lilleoru MTÜ liige Reet Aus.
Saates selgub: Mida kujutab endast eetiline eluviis? Puuvillatutist niidi, kanga ja teksapüksini ehk kuidas valmivad meie riided ning mis on nendetegelik hind? Millise mõjuga on maailma suuruselt teine tööstusharu meie keskkonnale? Mida tähendab upcycling ehk väärtustav taaskasutus? Kuidas arendada teadlikkust?

Nädala Alkeemik: Ave Oit
Alkeemia portaalis, 22. dets. 2012
Intervjuu Lilleoru kogukonna liikme Ave Oitiga. Indiaani-Ave on üle 25 aasta oma 37. eluaastast olnud seotud indiaanlaste, nende elustiili ja tarkustega. Tema eestvedamisel on välja antud ka äsja ilmunud Indiaani tarkuste raamat. Mis sidus eesti tüdruku indiaanlastega nii sügavalt?

Hallo, Kosmos! Aigi Vahing
Raadio 2, saatejuht Ingrid Peek, 1. juuli 2012
Külaliseks on Lilleoru kogukonna liige, transformatsioonikunstnik ja autor Aigi Vahing.

Hallo, Kosmos! Maret Makko
Raadio 2, saatejuht Ingrid Peek, 11. mail 2014 
Külaliseks taimetark ja apteeker ja Lilleoru MTÜ liige Maret Makko. Maret Makko õppis Tallinna Meditsiinikoolis apteekriks ja on seda ametit pidanud üle 35 aasta. Paralleelselt apteegitööle on Maret Makko läbi elu tegelenud taimedega – teadmisi taimede kohta andsid talle ravitsejast ema ja muidugi elu looduses, tänasel päeval on ta armastatud taimetark. Aastaid tagasi pidas ta võitlust vähiga, mille võitis peale oma elus tehtud kardinaalseid ümberkorraldusi. Pärast paranemist kohtus Maret Makko oma vaimse õpetaja Ingvar Villidoga ning tegeleb Lilleorus krija jooga ja taimetargana ravimtaimedega. Saates selgub: Kas taimed on teadvuslikud olendid? Kuidas teha taimenapse ja tinktuure? Milline on võimas 9 taimevägilasega viirusetõrje?Mida juua valu puhul? Mis on teadlikkuse arendamise lõppeesmärk?

Nädala Alkeemik: Aigi Vahing
Alkeemia portaal, 2. apr. 2012
Transformatsioonikunstnik Aigi Vahing räägib oma mõtetest ja kogemustest vaimsel teel sammudes: šamanismist, joogast ja teistest enesearendustehnikatest, söögisõltuvusdeemonitest vabanemisest ja oma kehaga sõbraks saamisest, naisenergiast, hirmudest, teadvel elamisest ja muust huvitavast.

Hallo, Kosmos! Kaidi Tamm
Raadio 2, saatejuht Ingrid Peek, 17. aug. 2013
Saate külaliseks on jätkusuutlikkuse ekspert ja sotsioloogia doktorant Kaidi Tamm, kes õppis Tartu Ülikoolis semiootikat ja kultuuriteadust. Tartu Ülikoolist pärineb ka tema magistrikraad, mille jaoks uuris ta lähemalt tänapäevast kavastuslikku kogukonnaliikumist ja Lilleoru (öko)kogukonda ning töö pealkirjaks oli "Lilleoru fenomen läänemaise utoopiatraditsiooni valguses".

Ühiselu Lilleorus
Eesti Päevaleht LP, Kirsti Vainküla, 15. dets. 2012
Tallinna lähistel, lumme mattunud põldude vahel elab vaikset ja omamoodi salapärast elu Lilleoru kogukond. Mis inimesed seal elavad ja käivad? Mida nad mõtlevad ja kuidas elu näevad? LP käis oma silmaga uurimas.

Vaata siit intervjuusid ja loenguid Ingvar Villidoga.

Intervjuud külalisõpetajatega:

Hallo, Kosmos! Rupert Encinas ehk Lendav Kotkas
Raadio 2, saatejuht Ingrid Peek, 21. juuli 2013
Külaliseks on Põhja-Ameerikast pärit indiaanipärimuse kandja ja tseremooniameister Rupert Encinas e Lendav Kotkas - kauaaegne Lilleoru sõber ja külalisõpetaja. Igapäevaselt töötab ta oma kogukonna hüvanguks, nõustades lapsi, noori ja täiskasvanuid ning õpetab oma rahva keelt ja kultuuri. Tema indiaaninimi on Ba’ag Daehk Lendav Kotkas ja päritolult on ta Tohono O’odham indiaanlane Arizonast. Saates selgub: Mida teevad indiaanlased mitmepäevasel päikesetantsu tseremoonial? Kuidas ja millest lõi Looja maailma ja kõik selles oleva ja elava? Miks on higistamistelgi tseremoonias neli ringi? Kuidas Suure Vaimuga ühendust saada?

Hallo, Kosmos! Rudra Shivananda eesti keelde tõlgitud
Hallo, Kosmos! Rudra Shivananda originaalkeeles (ingl kl)  
Raadio 2, saatejuht Ingrid Peek, 10. aug. 2014
Külaliseks on India päritolu Ameerikas elav joogameister Rudra Shivananda - India päritolu Ameerikas elav joogaõpetaja, kes oli Haapsalu Joogafestival 2014 peaesineja ning jagas peale seda oma teadmisi Lilleorus. Ta on Lilleoru kauaaegne sõber ja külalisõpetaja. Rudra on krija, hatha, mantra, naad ja kundalini jooga meister. Kahe lapse isa Rudra Shivananda on hariduselt elektroonikainsener ja ärijuht ning tal on ka õigusteaduse doktorikraad. Enne kui ta pühendus täielikult ühiskonna vaimsete vajaduste teenimisele, töötas ta 28 aastat Silicon Valley tehnoloogia spetsialistina. Ta on viinud läbi töötubasid ja pühitsusi üle kogu maailma: USAs, Kanadas, Inglismaal, Indias, Hispaanias, Iirimaal, Brasiilias, Venemaal, Jaapanis, Austraalias, Singapuris, Malaisias ja Eestis.