Permakultuuri kursus: ökosüsteemide taastamine, juhendajad Albert Bates ja Bernd Neugebauer, 5.-7. juulil, Lilleorus

Kursuse põhifookuses on taastav ja uuendav areng – uue suhte kujundamine Maaga, milles inimene on tervendaja ja hoolekandja rollis. Tutvume Paul Hawkeni 100 süsiniku atmosfäärist eemaldamise tehnikaga, seostades neid ÜRO 17 kestliku arengu eesmärgiga. Alberti enda sõnadega: “Kuigi see ei ole täispikk permakultuuri disaineri koolitus, avab see tõenäoliselt paljude jaoks täiesti teistsuguse vaate maailmale ning näitab, mida on võimalik permakultuuri vahenditega saavutada.” Teeme biosütt ja komposti, biokomposiite ja söebetooni, kavandame koos külma kliimasse sobivat metsaviljelust.

Permakultuur on üks võimalik lääts, mille kaudu olukorda vaadata, kuid see on ka väga kasulik lääts, kuna on nii mittespetsialiseerunud. Permakultuur hõlmab kõike. Olles disainiteadus, ei jää miski selle protsessist välja, rändelindude vajadustest aatomisõja päästikuteni. Üks permakultuuri asutajaid, Bill Mollison, on öelnud: “Permakultuur on revolutsioon, mis on maskeerunud maheaianduseks.”

Juhendajad:

Albert Bates on keskkonnajurist, leiutaja ning üks suurimaid permakultuuri asjatundjaid maailmas. Ta on ka üks ökokülade liikumise tõelisi pioneere. Ligi 20 aastat keskkonnajuristina tegutsenud Albert on ka paljude raamatute autor ning tõeline permakultuuri tehnoloogiate meister. Ta on jaganud oma teadmisi enam kui 60 erinevale rahvale ning teinud koostööd ka paljude põlisrahvastega nii Põhja- kui Lõuna-Ameerikas. Alberti enda sõnadega: “Probleem pole tehnoloogias. Me teame, kuidas kliimat parandada. Probleem on inimeses.”

Bernd Neugebauer on metsanduse ja keskkonna jätkusuutlikkuse asjatundja. 1992. aastast on ta oma juured kinnitanud Chan Ká Vergeli Yucatáni poolsaarel. Ta on teinud palju aastaid koostööd sealsete põlisrahvastega nende traditsiooniliste töövõtete uurimiseks ja taaselustamiseks ning metsade taastamiseks. Ta on Yucateki projekti asutaja ning kirglik ja võimekas maiade iidse eluviisi õpilane ja õpetaja. Temaga koos on maiad õppinud uuesti avastama vanu ja ajahambale vastu pidanud tehnoloogiaid, mis on väga sobivad Yucatani keskkonnale.

Loe kursuse põhjalikumat tutvustust ja registreeru siin.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Taevasmaa tee 2
Aruvalla küla, Rae vald
Makseinfo
Osalustasu: 
€195
Registreerumine ja lisainfo

Kursus toimub konverentsi "Teadlike kogukondade tarkus" eelprogrammina, lisainfo ja registreerumine siin.

Kontakt
Ave Oit
e-mail:
tel:
+372 56 499 199