Rabataimede tervendav vägi. Juhendajad Ruth Mandera ja Maret Makko, 16.-18. juunil, Palupõhja looduskoolis Alam-Pedjal

16. juuni, 19.0018. juuni, 16.00

Kaks kogenud taimetarka kutsuvad loodusesse uitama, tegema lähemat tutvust raba ja tema ravimtaimedega.

Botaanik Ruthi ja apteeker Mareti juhendamisel saab: 

  • õppida taimi tundma tõelise taimetarga kombel
  • kuulda sookailu ja teiste raba ravimtaimede tervendavatest omadustest
  • valmistada kursusel omaseks saanud metsa- või rabataimest koju kaasa tinktuuri 
  • olla looduses ja lihvida oma loodustunnetust
  • tutvuda goetheanistliku taimevaatlusega, et õppida ravimtaimi ja neid eriliseks tegevaid omadusi oma kogemuse kaudu ise teadlikult avastama
  • teada mismoodi taime arengu käigus moodustuvad elu- ja hingejõud ning milliseid raviomadusi need tavaliselt tuntule lisaks ravimtaimedele annavad.

Läheme loodusesse teades, et:

  • raba on puhas ja müstiline rahupaik, kus kasvab väga erilisi ja nõiavägiseid ravimtaimi
  • rabadest ja soodest on saanud unikaalsed paigad kogu maakeral, mille erakordsus avaldub just sealse karmi elupaiga ja taimeriigi kaudu
  • sellist liigilist eripäralisust ja puutumatust pole Euroopas enam kusagil
  • ​Eesti rabad on suurimad looduslikud puhta vee ja õhu filtrid.

Saksa kirjanik J. W. Goethe oli ka teadlane, kes uuris looduses kõike – taimi, kivisid, tuult, pilvi... "Loodus ilma kvalitatiivsete omadusteta paistis Goethele õudsena. Ja seepärast ta sammus oma rada. Mitte kvalitatiivseid omadusi kõr­vale heita, vaid siingi otsida seaduspärasusi, veendunud olles, et kõi­gis nähtustes on võimalik tunnetada „raudseid, igavesi seadusi” ja et neile on võimalik ligineda „õrnas empiirikas”, saladuste aukart­likul vaatlusel, ilma looduse täiuslikkust ja tervikut tükeldamata," tsitaat artiklist "Goethe - filosoof ja loodusuurija".

Juhendajad:

Ruth Mandera – taimedega sinasõber ja targale haldjale sarnanev naine oskab avada silmi ja tunnetust meid ümbritsevate ravimtaimede vahetul moel märkamiseks.

Ruth õppis esmalt botaanikuks J. W. von Goethe nimelises ülikoolis Frankfurdis ning jätkas noore teadlasena õpinguid Goetheanumi loodusteaduste sektsioonis Dornahis, kus ta tutvus goetheanistliku loodustunnetusega. Antroposoofia rajaja Rudolf Steiner oli Goethe-uurija ja vaimuteadlasena tema alustatud tööd jätkanud ja selgitas, et taime võime moodustada õit ja vilja toimub hingelise aspekti mõjul ning et taimes moodustuvad lisaks inimese füüsilist keha mõjutavatele keemilistele ainetele ka elu- ja hingejõud, mis ravimtaimedes suudavad mõjutada ka inimolemuse peenemaid tasandeid. 

Aastaid loodusravimite tehase WALA ravimtaimeaias ja taimelaboris töötanud naisel on laialdased teadmised, eriline kogemus ja tunnetus kõige elava suhtes. Ruthil on ka eriline anne goetheanistlikku taimevaatlust lihtsalt ja kõigile kasutataval moel edasi õpetada. Viimastel aastatel töötab Ruth vabakutselise lektorina, tema teemadeks on goetheanistlik botaanika ja ravimtaimed ning ta õpetab põhiliselt arste, apteekreid ja põllumehi. Ruth on külastanud Eestit varem kahel korral, õpetanud arste Tartus ja juhendanud koos Maretiga ravimtaimekursust Lilleoru aias.

Maret Makko – apteeker, taimetark ja üks Lilleoru ravimtaimeaia perenaisi tunneb eriti vahetult just rabataimi. Tema lapsepõlvekodu asus raba serval ning see andis Maretile hindamatuid kogemusi ja loodustarkusi ning ka suure austuse raba kui võimsa rahupaiga, eriliselt puhta vee allika ja väekate taimede kasvupaiga vastu. 

Mareti lemmikuteks ongi rabaravimtaimed ja ta on öelnud: „Ühelt poolt tunnen ma hästi raba ja sealseid ravimtaimi, teisalt meeldib mulle nende väekus ja tagasihoidlikkus. Ka raba puhtus ja puutumatus teevad sellest minu jaoks sellest meeldiva ja ligitõmbava koha. Raba ja sealsed taimed on mulle kaitsjad ja turvalisuse pakkujad, võõrale aga ohtlikud ja vaenulikult eksitavad. Selleks, et saada rabaga sõbraks, on vaja õppida teda tundma ja austama.“

Maret jagab kursusel põhjalikke teadmisi ja kogemusi oma lemmiktaimedest rabas ning juhendab osalejaid isikliku kogemuse kaudu raba vaikust, turvalisust ja väekust tundma õppima. 

Toimumiskoht:

Kursus toimub Tartumaal, Alam-Pedja looduskaitsealal asuvas külalislahkes Palupõhja looduskoolis ning laudteel ja rabasaartel kulgeval Selli-Sillaotsa õpperajal Laeva kõrgsoos ehk rabas. Niisugust liikide eripära ja puutumatust, puhast vett ja vaikust nagu on kuni 10 000 aasta vanustel Eesti soodel, kaasa arvatud Laeva sool, pole Euroopas enam kusagil.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Palupõhja Looduskool, , Palupõhja
Makseinfo
Osalustasu: 
€170

Osalustasu 170€ kehtib, kui registreerud kursusele 1. juuniks. Alates 2. juunist on hind 200 €. Sisaldab põhjalikku ja põnevat juhendamist, kahe erakordse taimetargaga koosolemist, toitlustust ja lihtsat ööbimisvõimalust Palupõhja looduskoolis (ööbimiseks kaasa võtta enda magamiskott või voodiriided), materjale praktiliseks tööks ja sealhulgas tinktuuri valmistamiseks.

Palume kindlasti registreeruda, sest kohtade arv on piiratud! Koht grupis on kinnitatud, kui oled tasunud ettemaksu 50 €. Ettemaks on tagastamatu. Ülekande selgitusse märgi „Rabataimede kursus, 16.-18. juuni”.

Kontakt
Ave Oit
e-mail:
tel:
+372 56 499 199