Patandžali joogasuutrad – praktiline tähendus ja kasutus igapäevaelus, meistriklassi juhendab Radha Sundararajan, 9.–11. oktoobril Lilleorus

9. oktoober, 09.3011. oktoober, 17.30

Patandžali joogasuutrad on üks mõjukamaid jooga alustekste. Kolmepäevane süvakursus pakub hea võimaluse selle paremaks mõistmiseks ja isikliku praktika süvendamiseks, avades suutratesse kätketud õpetuse sügavamaid kihte ja õpetades neid ka eluliselt rakendama. 

Teadmised, mille Patandžali inimeste jaoks tuhandeid aastaid tagasi talletas, on tänapäevalgi olulised ja vajalikud: joogasuutrates on kirjeldatud teekond, mis aitab inimestel vabaneda kannatustest ja leida oma tegelik mina. Ta on nimetanud seda teekonda teadliku tegevuse joogaks (kriyā-jooga) ja kaheksa-astmeliseks teeks (aṣṭāṅga-jooga).

Patandžali järgi on selle tee juures kõige olulisemad abhyāsa e pidev praktika, vairāgya e kiindumatus, śraddhā e pühendumine ja Iśvarapraṇidhānā e alistumine Jumalale.

Joogaõpetaja ja veedalaulu meistri Radha Sundararajani juhendamisel uurime joogasuutrate nelja peatüki kõige olulisemaid suutraid ning õpime nende tähendusi tundma muu hulgas ka suutraid retsiteerides. Loengut täiendavad meditatiivsed praktikad suutrate tähenduse vahetuks kogemiseks.

Kursus on mõeldud joogapraktikutele ja -õpetajatele, kes soovivad süvendada oma teadmisi jooga juurte ja algupära kohta. 

AJAKAVA

Reede

10:30–12.30 Hommikused sessioonid
12:30 Lõuna
14.30–17.30 Pärastlõunased sessioonid
17:30 Õhtusöök

Laupäev

8:00 Hommikusöök
9:30–12.30 Hommikused sessioonid
12:30 Lõuna
14.30–17.30 Pärastlõunased sessioonid
17:30 Õhtusöök

Pühapäev

8:00 Hommikusöök
9:30–12.30 Hommikused sessioonid
12:30 Lõuna
14.30–17.30 Pärastlõunased sessioonid

ÕPETAJAST

Radha Sundararajan on India joogi ja pühamehe Tirumalai Krishnamacharya joogaliini hoidja, sertifitseeritud joogaterapeut, veedalaulu ja joogaõpetajate koolitaja, kes on neid teadmisi jaganud üle kogu maailma juba enam kui 40 aastat. Sooja, vaimuka ja pühendunud inimesena oskab Radha muuta õppeprotsessi alati nauditavaks, olgu tegemist Patandžali joogasuutrate, Bhagavad Gita, veedamantrate või meditatsioonipraktikatega (skr dhyāna).

Kursus toimub inglise keeles, tõlkega eesti keelde.

Kuni 31. augustini (k.a) koolituse hind 350€ 

Alates 1. septembrist koolituse hind 390€

Soeta pilet

Lilleoru andis mõni aeg tagasi eesti keeles välja ka Patandžali joogasuutrate kommenteeritud tõlke. Vaata lähemalt! 

Lilleoru e-poes on saadaval ka joogalikult täpse tõlke ja eriliselt väärika teostusega ingliskeelne Srinivas Fine Arts väljaanne. Vaata lähemalt!

Toimumise aeg ja koht

Majutus: kui soovid ööbida Lilleorus, saadame sulle info majutuse broneerimiseks eraldi meilile. Pakume majutusvõimalusi hinnavahemikus 5–35 €/öö. Lihtsaim on joogamatil oma magamiskotiga ja mugavamad suvemajakestes või kodumajutuses. Telkimine on tasuta. Majutus tuleb kindlasti ette broneerida, kuna majutuskohtade arv kohapeal on piiratud.

Autoga tulles: vaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport: buss 138 väljub kl 9.20 Balti jaamast (peatus 4). Ellaku peatusesse jõuab buss 10.02. Peatusest on Lilleoru keskusesse 1,5 km. Palun anna oma tulekust ette teada ja tuleme sulle autoga vastu. Pühapäeva õhtul saab Tallinnasse tagasi bussiga 138 kl 18.22 või 19.47 Ellaku peatusest.

Praktilist: Lilleoru uues koolitushoones käime vahetusjalanõudes. Kohapeal on suur valik mõnusaid susse ja soovi korral saad osta ühekordsed kangast sussid hinnaga 2 eurot.

Kontakt
Ave Oit
e-mail:
tel:
+372 56 499 199