Ravimtaimeaed

Lilleoru südames iidsel loomismustril põhinevas Elulille pargis paikneb meie ravimtaimeaed, üks osa suuremast permakultuuri aiast. Elulille õielehtedel ja pargi terrassidel kasvavad väekad ravimtaimed, millest segatakse käsitsi ainulaadseid teesegusid.

Kõik Lilleoru teesegud tehakse hoolikalt valitud taimedest. Seemned ja istikud pannakse mulda looduse rütme arvestades kõige väekamatel päevadel ja korjatakse ajal, mil toimeained on just õiges tasakaalus. Seejärel kuivatatakse ürdid ettevaatlikult, et säiliksid kõik nende tervistavad omadused ja taimede kaunis välimus. Teesegud kaalutakse 10mg täpsusega ja pakendatakse käsitsi.

Ravimtaimed ja nende segud on tuntud tervise hoidmise ja taastamise vahendid, mida on rahvameditsiinis kasutatud juba väga ammu. Kõik elav siin ilmas on hingestatud. Nii ka taimed. Palju retsepte on kokku pannud Lilleoru õpetaja Ingvar Villido, kes tunneb ravimtaimede tervistavat mõju sügavuti. Lilleoru teemeistrid on õppinud Ingvari juhendusel taimede väge alal hoidma ja teadlikult kasutama. Töö maa ja taimedega on üks osa tegevustest Lilleorus - väärtuslik stressi maandamise ja sisemise arengu vahend, mis avaneb tegijale järk-järgult.

Lilleoru ravimtaimeaias järgitakse mahepõllunduse ja permakultuuri põhimõtteid. Mahepõllunduslikult kasvatatud toit on puhas ja täisväärtuslik ning säästab inimest ja loodust. Ka Lilleoru teesegudes kasutatud vürtsid ja taimed, mis Eestis ei kasva, on tellitud mahetootjatelt.

Vaata ka Maalehe videoklippide galeriid Lilleoru taimetarga Maret Makko selgitustega, kuidas kasutada erinevaid ravimtaimi: Varemerohi aitab liigese- ja lihasvalude vastu, Koirohi puhastab õhku ja korrastab seedimist, Üheksavägine aitab mitme häda vastu, Saialill - asendamatu ravimtaim.

Lilleoru kõige populaarsemad teesegud on: Selge pea ja rõõmus süda, Sinine puhastav tee, Hea enesetunde tee, Meeldivalt toniseeriv tee, Issa tee, Stressi tee.

Meie teesegusid saab osta Lilleoru e-poest ja koha pealt, küsimuste korral või enda tulekust ette teatamiseks võta ühendust: Küllike Gergents, tel 511 4084, kyllike.gergents@gmail.com

Loe siit meie külaskäigu kohta Iirimaale, Plant Project 2013 ravimtaimetraditsiooni teabe kogumise ürituse raames.