Ravimtaimeakadeemia - Kuidas ravimtaimedest tinktuure teha? Juhendab Maret Makko

3. oktoober, 11.0016.00

Jäid Maret Makko tinktuuride töötuppa registreerumisel hiljaks? Anna endast märku ja lisame sind ootenimekirja. Loodame juba sel sügisel korraldada veel ühe töötoa.

Registreeru ootenimekirja siin

Ravimtaimed – meie märkamatud kaaslased – oskavad meid rasketel hetkedel aidata ja ravida. Tinktuur on suurepärane võimalus, mil viisil nende väge kasutada. Maret Makko, olles eluaegne apteeker, taimetark ja krija jooga praktik, on oma õpetustes keskendunud just ravimtaimedele ning omab unikaalset elulist kogemust nende imeliste kaaslastega.

Tinktuuride valmistamise päeval räägime:

  • mis on tinktuur?
  • milliseid tinktuure ja millal valmistada?
  • kuidas neid valmistada ja targalt hoiustada?
  • kuidas neid tõmmiseid tarvitada?

Koha peal valmistame tõmmised varemerohust ja kibuvitsa marjadest.

Oleme valinud just need taimed, kuna kibuvits sisaldab suurel hulgal antioksüdante, C-vitamiini ja on multivitamiinide allikas. Kibuvitsa marjadel on bakteritsiidsed ja mikroobe hävitavad omadused. Ta toetab immuunsust, puhastab maksa ja keha, aitab kaasa väsimuse leevendamisele, soodustab ainevahetust ning parandab naha elastsust.

Varemerohi aitab aga lihaste hädade puhul, nii liigeste kui lihaste valude puhul, traumade ja põletike korral.

Tinktuuripäeval õpidki neid taimi lähemalt tundma ja tegema tinktuure immuunsuse tugevdamiseks ning liigesevaevuste jaoks. Päeva lõpul saad ühe tinktuuridest kojugi kaasa.

Tinktuuride valmistamisele lisaks tutvume Lilleoru ravimtaimeaiaga, kus on taimede kasvatamise ja teede valmistamisega tegeletud järjepidevalt üle kahekümne aasta. Lilleoru mahemärgisega ravimtaimeaia suurim osa paikneb Lilleoru südames iidsel loomismustril põhinevas unikaalses Elulille pargis. Selles pargis kasvavad väekad ravimtaimed, millest valmivad ainulaadsed teesegud.

Juhendaja Maret Makko ühendab endas nii apteekri kui taimetarga teadmisi. Tal oli õnne kasvada üles metsade keskel ja elada aastaid väga looduslähedast elu. Lilleorus on ta õppinud tundma inimese sisemaailma ning oskab oma kursustel teemat alati laiemalt ja terviklikult käsitleda.

Ravimtaimeakadeemia ajakava:

❧ 11.00–11.15 - Kogunemine ja tervituskohv ja –tee koolimajas
❧ 11.15–13.00 - Tinktuuride tegemise alused ja põhimõtted
❧ 13.00–14.00 - Lõuna 
❧ 14.00–16.00 - Ringkäik ravimtaimeaias ja tinktuuride valmistamine 

Hind: 45€

Hind sisaldab nii imematsvat taimetoidu lõunat kui ka tinktuuride valmistamise materjale. 

Piletid on välja müüdud.

Suurema huvi korral korraldame uue töötoa. 
Anna oma huvist märku

RAVIMTAIMEAKADEEMIA SARI

Ravimtaimeakadeemia on sündmuste sari,  mis on keskendunud ravimtaimede maailmale. Taimedel on vägi inimesi väga paljudes olukordades toetada ja aidata. Ravimtaimeakadeemiates õpimegi ravimtaimi lähemalt tundma ning nende abil häid muutuseid enda jaoks ellu viima. 

Lilleoru ravimtaimeaia kohta saad täpsemalt lugeda siit.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

Autoga tullesVaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 10:10 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 10:50. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Kui annad meile oma tulekust eelnevalt teada, tuleme sulle Ellakule meeleldi autoga vastu. Peale kursust saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13). Täpsema info bussi aegade kohta leiad siit. 

Praktilist. Üritus toimub osaliselt õues. Palun riietu mugavalt ja ilmale vastavalt. Haara kaasa märkmik ja pliiats.

Küsimuste korral võta ühendust: Miina Leesment, miina.leesment@lilleoru.ee, +37255584895