JÄÄB ÄRA: Ravimtaimeakadeemia – Kuidas valmistada tervisenapse? Juhendab Maret Makko

28. november, 11.0016.00

Ravimtaimeakadeemia 28. novembril jääb ära.  

Ravimtaimed – meie märkamatud kaaslased – oskavad meid rasketel hetkedel aidata ja ravida. Tervisenaps on üks hea võimalus, mil viisil nende väge kasutada. Maret Makko, olles eluaegne apteeker, taimetark ja kriya-jooga praktik, on oma õpetustes keskendunud just ravimtaimedele ning omab unikaalset elulist kogemust nende imeliste kaaslastega.

Tervisenapside valmistamise päeval räägime:

  • mis on tervisenaps;
  • milliseid tervisenapse ja millal valmistada;
  • kuidas neid valmistada ja targalt hoiustada;
  • kuidas neid napse tarvitada?

Kohapeal valmistame tervisenapsid köömnetest ja pohlamarjadest.

Oleme valinud just need taimed, kuna pohl ja köömen sobivad suurepäraselt jõulu- ja talveaega. Pohl on tuntud metsamari, mis sisaldab rikkalikult vitamiine, antioksüdante ja mikroelemente. Pohlad on erakordselt rikkad mangaani, tsingi, kroomi, räni poolest, mis on olulised inimkeha toimimiseks. Pohl aitab tõsta immuunsust ning toimib erinevatele põletikele alandavalt, näiteks hingamisteede, mao- ja seedekulgla- ning liigesepõletike korral. Pohlas sisalduv bensoehpe on antiseptiline ja põletikuvastane – pärsib bakterite elutegevust ja hävitab neid, aitab organismi hoida tervena. Ka külmetuse korral ja palaviku alandamisel on pohl tõhus abivahend. Pohlad aitavad parandada ka seedimist, tõhustavad mao ja soolestiku tööd, kiirendavad ainevahetust, seetõttu võibki neid leida ka jõululaualt.

Teine juba iidne seedimise toetaja on harilik köömen. Köömen kuulub vanimate maitsetaimede hulka. See sisaldab rikkalikult eeterlikku ja rasvõli, park- ja mõruaineid, mis teevadki köömnest suurepärase seedimist soodustava taime. Eeterlikud õlid annavad köömnele tuntud aroomi ja maitse, peamisteks on karvoon ja limoneen. Köömned ravivad kõhtu ja rahustavad meelt. Köömned leevendavad kõhukrampe, -gaase ja puhitust, rahustavad magu ning ergutavad söögiisu.

Juhendaja Maret Makko ühendab endas nii apteekri, kui ka taimetarga teadmisi. Tal oli õnne kasvada üles metsade keskel ja elada aastaid väga looduslähedast elu. Lilleorus on ta õppinud tundma inimese sisemaailma ning oskab oma kursustel teemat alati laiemalt ja terviklikult käsitleda.

Ravimtaimeakadeemia ajakava:

❧ 11.00–11.15 Kogunemine ning tervituskohv ja -tee koolimajas

❧ 11.15–13.00 Tervisenapside tegemise alused ja põhimõtted

❧ 13.00–14.00 Lõuna

❧ 14.00–16.00 Tervisenapside valmistamine

Hind: 48 €

Hind sisaldab nii maitsvat taimetoidulõunat, kui ka tervisenapside valmistamise materjale.

Osta pilet siit

Registreeru aegsasti, sest kohti jagub vaid 25 kiiremale piletiostjale! 

Piletimüük lõpeb koolitusele eelneva päeva õhtul kl 23:59. Koha peal piletimüüki ei toimu

RAVIMTAIMEAKADEEMIA SARI

Ravimtaimeakadeemia on sündmuste sari, mis on keskendunud ravimtaimede maailmale. Taimedel on vägi inimesi väga paljudes olukordades toetada ja aidata. Ravimtaimeakadeemiates õpimegi ravimtaimi lähemalt tundma ning nende abil häid muutuseid enda jaoks ellu viima. 

Lilleoru ravimtaimeaia kohta saad täpsemalt lugeda siit.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

Autoga tullesVaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 10:10 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 10:50. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Kui annad meile oma tulekust eelnevalt teada, tuleme sulle Ellakule meeleldi autoga vastu. Peale kursust saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13). Täpsema info bussi aegade kohta leiad siit. 

Praktilist. Üritus toimub osaliselt õues. Palun riietu mugavalt ja ilmale vastavalt. Haara kaasa märkmik ja pliiats.

Kontakt
Miina Leesment
e-mail:
tel:
+372 5558 4895