Ravimtaimeakadeemia - Ringkäik Lilleoru ravimtaimeaias ja ravimtaimemeditatsioon, juhendajab Maret Makko

2. august, 11.0016.00

Kutsume teid Maret Makko juhendamisel toimuvale ringkäigule Lilleoru ravimtaimeaias ning sellele järgnevale ravimtaimemeditatsioonile!

Esimeses Ravimtaimeakadeemias tutvustab Lilleoru kogenud taimetark Maret Makko ravimtaimeaeda, millest suurim osa paikneb iidsel loomismustril põhineval Elulille pargis. Maret ise on eluaegne apteeker ja taimetark ning krija jooga praktik. Oma õpetustes keskendub ta ravimtaimedele ning oma elulistele kogemustele nende imeliste kaaslastega. 

Lilleoru ravimtaimeaed on üle kahekümne aasta vana ja siin on järjepidevalt tegeletud teede jaoks taimede kasvatamise ja teede valmistamisega. 

Lilleoru mahemärgisega ravimtaimeaia suurim osa paikneb Lilleoru südames iidsel loomismustril põhinevas unikaalses Elulille pargis. Elulille õielehtedel ja pargi astmelistel terrassidel kasvavad väekad ravimtaimed, millest segatakse kohapeal käsitsi ka ainulaadseid teesegusid.

Ringkäigul kuuled täpsemalt ravimtaimedest ja nende omadusest ning tarvitamisest. Sulle avaneb võimalus saada konkreetseid vastuseid oma küsimustele seoses ravimtaimedega. 

Peale kosutavat vahepala, lõunapausi, toimub ravimtaimemeditatsioon. Lilleoru taimetark Maret Makko õpetab sulle taimedega isiklikku kontakti looma. Loodus koos oma taimedega on meie kõige lähem ja truum abimees. Sellest, kuidas me oskame hoida oma tegemisi temaga tasakaalus, sõltub ka meie tervise heaolu. Ravimtaimed – meie märkamatud kaaslased – oskavad meid rasketel hetkedel aidata ja ravida. Lubame siis neil oma väge meie heaks kasutada.

Astume ravimtaimede salapärasesse maailma ja õpime neist mõnda praktiliselt tundma ja kasutama.

Juhendaja Maret Makko ühendab endas nii apteekri kui taimetarga teadmisi. Tal oli õnne kasvada üles metsade keskel ja elada aastaid väga looduslähedast elu. Lilleorus on ta õppinud tundma inimese sisemaailma ning oskab oma kursustel teemat alati laiemalt ja terviklikult käsitleda.

Ravimtaimeakadeemia ajakava:

❧ 11.00–11.15 - kogunemine Koolimaja juures 
❧ 11.15–13.00 - ringkäik Lilleoru ravimtaimeaias
❧ 13.00–14.00 - lõuna 
❧ 14.00–16.00 - ravimtaimemeditatsioon

Hind: 40€

Osta pilet siit

Piletimüük lõppeb koolitusele eelneva päeva õhtul kl 23:59. Koha peal piletimüüki ei toimu

RAVIMTAIMEAKADEEMIA SARI

Ravimtaimeakadeemia on sündmuste sari,  mis on keskendunud ravimtaimede maailmale. Taimedel on vägi inimesi väga paljudes olukordades toetada ja aidata. Ravimtaimeakadeemiates õpimegi ravimtaimi lähemalt tundma ning nende abil häid muutuseid enda jaoks ellu viima. 

Lilleoru ravimtaimeaia kohta saad täpsemalt lugeda siit.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

Autoga tullesVaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 10:10 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 10:50. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Kui annad meile oma tulekust eelnevalt teada, tuleme sulle Ellakule meeleldi autoga vastu. Peale kursust saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13). Täpsema info bussi aegade kohta leiad siit. 

Praktilist. Üritus toimub õues. Palun riietu mugavalt ja ilmale vastavalt. Haara kaasa märkmik ja pliiats.

Küsimuste korral võta ühendust: Miina Leesment, miina.leesment@lilleoru.ee, +37255584895