UUS SARI! Jooga meistriklassid Lilleorus

Lilleoru alustab uue jooga meistriklasside sarjaga, kuhu oleme koondanud meie kogenud õpetajate parimad teadmised ja tehnikad. Märtsist novembrini toimub ühtekokku üheksa praktilist töötuba. Sul on võimalus osaleda nii üksikutel sündmustel kui terves sarjas. NB! Igas töötoas jagub kohti vaid 30 osalejale.

3. mai meistriklass “Nõtkus, saledus, heaolu - mis on nende alus?”, juhendab Annika Allikmäe 

Annika Allikmäe õpetab, kuidas elada täiega ja end oma kehas hästi tunda. Kriya joogas vaadeldakse füüsilist keha „elava sõidukina“, kelle elu tuleb teha selliseks, et ta oleks alati terve ning tunneks end kerge ja tugevana samaaegselt. Praktilises meistriklassis tutvustab Annika jooga-asendeid, hingamisharjutusi jt tehnikaid nõtke keha modelleerimiseks ja jõutaseme tõstmiseks. Päevast saad kaasa ka toitumissoovitused ja lihtsad nipid organismi kevadiseks puhastamiseks. Annikal on enam kui 25 aastat kogemust jooga- ja tantsuõpetajana. 

Osta töötoa pilet siit

31. mai meistriklass “Sundasendid ja stress – tehnikad pingete vabastamiseks”, juhendab Anneli Hallik

Anneli Hallik tutvustab meistriklassis joogateraapiast pärit tehnikaid füüsilise keha pingete vähendamiseks. Kõhu süvamassaaž vähendab tuntavalt igapäeva stressist tekkinud sidekoe pingeid kõhus ja alakõhus. Massaaži juurde kuulub tehnika diafragma pingete vabastamiseks, mis võimaldab parandada oluliselt hingamise kvaliteeti. Meistriklassi teises osas tutvustab Anneli lihtsaid ja tõhusaid igapäevaseks kasutamiseks sobivaid harjutuste seeriaid, mis aitavad vabastada keha sundasendite tagajärjel tekkinud pingetest. 

Osta töötoa pilet siit

14. juuni meistriklass “Hingamine ja pranajaamad. Vaikus ja teadlikkus”, juhendab Jaanika Peeba

Juunikuu meistriklassis käsitleb Jaanika Peeba hingamist. Milline on hingamise mõju meie kehale, mõtetele ja emotsioonidele? Kuidas kasutada hingamist nende tasandite muutmiseks ja mõjutamiseks? Millist rolli mängib hingamine vaikuse ja lõdvestuse saavutamisel? Miks on hatha jooga praktikate juures oluline ka õige hingamine? Meistriklassist saad kaasa hingamisharjutused, mis parandavad enesetunnet ning aitavad lõdvestuda ja lõõgastuda. Hatha jooga õpetajana on Jaanika põhjalikult uurinud just hingamistehnikate mõju tervisele ja heaolule. 

Osta töötoa pilet siit

26. juuli meistriklass “Kohaloleku kogemus” Lilleoru Elulille pargis, juhendab Helena Lass

Kui sageli Sa märkad, et oled taas “oma mullis”? Miks rõhutatakse, et on oluline olla praeguses hetkes? Juulikuu jooga meistriklassis saad praktiliselt kogeda, mis on see paljuräägitud “kohalolek” ja kuidas seda kasutada. Dr Helena Lass on vaimse vormi ekspert ja psühhiaater. Ta on tegelenud pikka aega teadlikkuse praktikatega ning on üle 10 aasta praktiseerinud kriya joogat.

Osta töötoa pilet siit

30. augusti avatud joogapäev ja loeng “Mis on jooga allikas?” kriya jooga meister Ingvar Villidolt

Avatud joogapäev on kui miniritriit, kus saad võtta aega iseendale ning osaleda erinevates kriya hatha jooga õpetajate tundides. Päeva pärliks on kriya jooga meister Ingvar Villido loeng “Mis on jooga allikas?”, kus tuleb juttu jooga tegelikust tähendusest. Saad teada, kust on jooga pärit ja mis on jooga algne siht.

Osta töötoa pilet siit

13. septembri meistriklass “Milline joogastiil sobib mulle?”, juhendab Aale-Triinu Sonn

Tänapäeval on kümneid joogastiile, kuid mis neid üksteisest eristab? Meistriklassis saad läbi teha tehnikaid eri joogastiilidest – mõned neist on korraliku trenni eest, teised jälle rahulikud ja pehmed. Ligi 27 aastat joogat praktiseerinud Aale-Triinu Sonn räägib ka jooga ajaloost ja algupärast, kuidas kõik algas ning kas ja kuidas on erinevad tänapäevased stiilid omavahel seotud.

Osta töötoa pilet siit

20. septembri meistriklass “Ärevusest vabaks jooga abil”, juhendab Eve Soppe

Praktilises meistriklassis õpid ärevust märkama ja kasutama lihtsaid füüsist rahustavaid harjutusi ärevusega toimetulekuks. Uurime ka, kas ärevus toetab igapäevaelus hakkamasaamist, nagu vahel usutakse, või on piina tekitav kannatus? Millises eluetapis ja kuidas see avaldub? Enam kui 10 aastat hatha jooga tunde andnud Eve Soppe on pikaaegse ettevõtjana puutunud kokku kiirest elutempost ja pingelisest tööst tuleneva stressiga. Joogaõpetajana on ta leidnud tehnikad, millega on aidanud nii endal kui teistel ärevusega toime tulla.

Osta töötoa pilet siit

18. oktoobri meistriklass “Hea tervis kõrge vanuseni”, juhendavad Ain ja Marta Padrik

Praktilises meistriklassis tutvustavad üle 30 aasta joogat praktiseerinud Ain ja Marta Padrik tervistavate füüsiliste harjutuste kompleksi, mis tugevdab ja tasakaalustab viite elementi inimkehas ning aktiveervib energia liikumist meridiaanides. Tehnikates ühendavad nad kriya jooga teadmised hiina pärimusliku arstiteadusega. Nad räägivad ka, kuidas hommikune ärgamisjärgne jooga avaldab noorendavat mõju ning kuidas ja millised vibratsiooniharjutused mõjuvad soodsalt lihaskonnale, siseelunditele, näärmetele ja kapillaaridele.

Osta töötoa pilet siit

22. novembri meistriklass “Joogalik unepraktikum: harjutused heaks puhkuseks”, juhendab dr Helena Lass

Kvaliteetne uni on Sinu hea tervise alus. Meistriklassis õpid dr Helena Lassi juhendamisel oma keha ja mõistust efektiivselt lõdvestama ja saad teada, kuidas kiiresti välja puhata. Selleks omandatakse jooga nidra ehk joogaliku puhkuse tehnika. Aju-uuringute kohaselt tekib praktika jooksul sügava unenägudeta une laadne seisund, mistõttu 15 minutit jooga nidrat võrdub 1h tavalise unega. Dr Helena Lass on vaimse vormi ekspert ja psühhiaater. Ta on üle 10 aasta praktiseerinud kriya joogat ja uurinud süvitsi ka uneprobleeme.

Osta töötoa pilet siit

Registreeru aegsasti! Igas töötoas jagub kohti vaid 30 osalejale.