Aigi Vahingu poolt läbi viidav Teadliku Muutuse Kunst I-II sõltuvustest vabanemiseks, Tallinnas 14.-15. aprillil, jätkupäev 24. aprillil

14. aprill, 10.0015. aprill, 17.00

Ingvar Villido (Human OÜ) poolt loodud Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) kursuste sari on loodud igapäevaste tegevuste tulemuslikkuse tõstmiseks ja ettetulevate olukordade paremaks lahendamiseks. Kursusel omandatud praktilistest oskustest kujuneb igapäevaselt kasutatav sisemaailma “tööriistakast”, milles sisalduvate töövahendite abil saab tulemuslikult “parandada” iga ettejuhtuvat olukorda. Ja seda just konkreetses situatsioonis selle tekkimise ajal. Selliselt praktilisse ellu integreerituna kujundatakse õpitu alusel teadlikum vaade igapäevaelule, milles on vähem segajaid ja segadust ning kus järk-järgult võetakse oma elu üle tegelik kontroll, nii nagu see tegelikult loomulik ongi. Meie igapäevased suunajad ja juhid – emotsioonid ja mõttemustrid – muutuvad meie tööriistadeks, mille kasutuse aja ja koha üle otsutame meie ise. Kättesaadavateks ja kasutatavateks muutuvad ka seni juhuslikult avaldunud inspiratsioon ja intuitsioon. Igapäevase müra taustalt hakkab eristuma üks eripärane seisund – teadvelolek – milles tegutsemine tõstab elukvaliteedi senikogetust oluliselt kõrgemale. Praktilises elus hakkab avalduma ka meie tegelik olemus, mille kohta olid meil seni vaid teoreetilised ideed või üksikud vilksatused, kui sedagi. 

Vaata siit kursuste kajastust Pealtnägija saates (02.03.16.).

Aigi Vahingu poolt läbi viidav TMK I-II kursus on inimestele, kes soovivad vabaneda söömisega seotud sõltuvustest. Söömisega seotud sõltuvuste alla liigituvad suutmatus püsida tervislikus kehakaalus tänu liigsöömisele, kuid ka raskemad toitumishäired nagu rasvumisele viiv sunduslik ülesöömine, alasöömine, söömasööstud, buliimia, anoreksia ja ortoreksia. Kursus sobib ka 12 sammu programmi OA läbijatele. 

Aigi Vahing on 30 aastat oma elust pidanud võitlust toitumisprobleemidega. Algasid need noores eas (liialdava ülesöömisega, arenesid näljutamiseks ja buliimiaks ning päädisid sundusliku toitumishäirega ja toidusõltuvusega). 27 aastat püüdis ta probleemi ise ohjeldada ja sattus seeläbi ka teistesse sõltuvustesse: ülesportimine, alkohol, suhted, uimastid, arvutimängud, ületöötamine, depressiivsed meeleolud, jne. 2004 kolis Aigi USA-sse, et seljatada sõltuvused elukoha ja elukutse vahetuse teel asudes õppima näitlemist LA-s. See väline muutus teda sõltuvustest ei vabastanud. Kolmel viimasel sõltuvuse aastal otsis ta lahendusi erinevatest eneseabi meetoditest, teraapiatest ja paranemisprogrammidest, sh 12 sammu programmid OA, Al-Anon ja SLAA New Yorgis. Sõltuvuste teemal kirjutas ta ka autobiograafilise romaani “Valik” (2010), mille tegelaskuju lepib sellega, et sõltuvusi pole võimalik vabastada, et sõltlane jääbki elu lõpuni ainult sõltuvustest paranema. Eestise naasnuna osales Aigi 2011 oma terapeudi soovitusel Teadliku Muutuse Kunsti kursusel, mis algatas tema elus jäädava positiivse muutuse. Tänaseks on ta sõltuvustest vabanenud ning saanud Ingvar Villidolt, Teadliku Muutuse Kunsti meetodi loojalt, loa õpetada I-II kursust neile, kes soovivad ka sõltuvustest vabaneda. Aigi Vahing on hariduselt rahvusvaheline ärijuht. Ta on juhtinud erinevaid saateid, kirjutanud ja tõlkinud raamatuid ning teinud kommunikatsioonijuhi, ajakirjaniku ja sünkroontõlgi tööd.

I kursusel saad teada, et:

kriya jooga teadus käsitleb inimest viie keha süsteemina, kirjeldades loogiliselt inimese sisemaailma ehitust, suhteid, sõltuvusi, mõjusid ja potentsiaale, nende muutmise ja arendamise võimalusi.

Selle järgi on kõigil:

 1. füüsiline keha ja kõik mis selles sisaldub;
 2. vitaalne keha, mis on kogetav emotsionaalsete tunnete kaudu;
 3. mentaalne keha ehk tavamõistes mõistus (meenutamine, mõtlemine, ette kujutamine);
 4. intellekti keha ehk mõistuseülene tasand (teadlikkus, eristamine, taipamine, intuitsioon, inspiratsioon);
 5. vaimne keha, meie tegelik identiteet (tegelik Mina).

Kogu TMK kursuste sarja ülesehitus põhineb viie keha süsteemil, mille mõistmine on aluseks kõikidele järgnevatele kursustele.

I kursusel ehk esimesel päeval õpid:

 • orienteeruma oma sisemaailmas;
 • avastama ja tundma endaga seotud viit erinevat nähtuste gruppi ehk keha;
 • avastad praktiliselt enda väärtuslikeima tööriista ja salarelva – teadlikkuse;
 • saad teada ainukese ja absoluutse tõe: eksisteerib vaid üks subjekt ja lõputul hulgal objekte;
 • saad praktilise kogemuse enda tegelikust olemusest.

II kursusel ehk teisel päeval õpid:

 • aru saama, et probleemid ei vaja mitte edasiarendusi vaid lahendusi;
 • probleeme komponentideks lahkama;
 • saad teada, et iga probleemi kõige "probleemsem" osa on probleemiga seotud emotsioon;
 • teadvustama oma emotsioone (nt ärevus, solvumine, vimm, viha, himu, turvatunde puudumine, enesekriitilisus, kiire elutempoga seotud kiirustamistunne, masendus, usaldamatus jt);
 • mõistma, et emotsioonide ignoreerimisele, varjamisele, asendamisele, väljaelamisele või allasurumisele on olemas tõhus ja toimiv alternatiiv – vabanemine;
 • vabastama mineviku ja ettekujutustega seotud emotsioone;
 • vabastama reaalajas erinevates olukordades üleskerkivaid emotsioone;
 • iseseisvalt vabastama lokaalseid, kroonilisi, kaela-turja piirkonna ja teisi füüsilise keha tervist otseselt mõjutavaid emotsioone;
 • vabastama taustal olevaid, pidevalt aktiivseid emotsioone;
 • muutma oma iseloomu;
 • kuidas lõpetada hirmu tundmine.

Et kursustel õpitu ellu viimine sujuks võimalikult ladusalt on pärast kursust võimalik kohtuda Aigiga 24. aprillil toimuval jätkupäeval, et korrigeerida tehnikaid, esitada täpsustavaid küsimusi, saada kasulikku tagasisidet ja edasist juhendust.

Kui peaks huvitama, kuhu peale neid 2 päeva edasi minna siis loe siit pikemalt kogu TMK kursuste sarja kohta.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Nordic Hotel Forum, Viru väljak 3, Tallinn

Kursus toimub laupäeval-pühapäeval, 14. ja 15. aprillil, kell 10.00 - 17.00. Jätkupäev toimub teisipäeval, 24. aprillil kl 17.30-21.30.

Makseinfo
Osalustasu: 
€290

Kursusele on vajalik eelnevalt registreeruda ja tasuda osalustasu. Osalustasu palume tasuda TMK kursuste läbiviija Human OÜ kodulehel kursusele registreerudes.
Osalustasu hõlmab TMK I-II kolme kursusepäeva, kohvipause ja koolitusmaterjali. Hind sisaldab käibemaksu.

Koolituse toimumise keel on peamiselt eesti keel, kuid soovi korral on võimalik lisatasu eest tellida sünkroontõlge inglise või vene keelde. Sünkroontõlke tellimuse soovi palume saata aadressile teadlikmuutus@human.ee.

Kogu TMK I-V sarja ostu puhul kehtib lõppsummalt soodustus -10% tingimusega läbida kursuste sari kahe aasta jooksul. TMK kursuste sarja ostmiseks palume oma soovist teada anda kirjalikult aadressil teadlikmuutus@human.ee.

Registreerumine ja lisainfo