Aigi Vahingu poolt läbi viidav Teadliku Muutuse Kunst I-II sõltuvustest vabanemiseks, Tallinnas 11.-12. augustil, jätkupäev 16. augustil

Aigi Vahingu poolt läbi viidav Teadliku Muutuse Kunsti I-II kursus on inimestele, kes soovivad vabaneda söömisega seotud sõltuvustest*. Kursus pole ainult toitumishäirete all kannatajatele vaid ka neile, kellele maitseb hea toit, kuid kes võtavad kaalus kergesti juurde, kuid ometi tahaksid püsida saledad ilma rangete dieetideta ning ülepingutava sporditegemiseta.

Aigi lisab Teadliku Muutuse Kunsti universaalsetele tehnikatele isikliku kogemuse ja praktilised avastused erinevatest sõltuvustest ja kehakaaluga maadlemisest täielikuks vabanemiseks. Kursusel õpid kuidas iseseisvalt, võitlemata, kannatusi ja piiranguid tekitamata mistahes sõltuvustest vabaneda.

Osalenute tagasiside:

Kursusel õpitu ületas ootusi. Oli kirjeldamatult huvitav ja kursuse ülesehitus ja esitusviis olid võrratud. Õpetatud tehnikad töötasid kohe ja tulemused on märgatavad. Tulin kursustele, sest tundsin, et elu kiskus kiiva ja hakkas tunduma, et see on kuidagi seotud söömisega või hoopis söömine on tingitud emotsioonidest. Soovitaksin teistele. Õpetatavad praktikad toimivad tõesti.
– Annika Kuimet

Kursusel õpitu vastas ootustele. Tekkis tunne, et see võiks tõesti toimida ja proovides seal õpitut ka praktiseerida, tõestas seda. Tulin kursusele, sest seni pole oma söömisega seotud probleemile lahendust leidnud. 
– Triin

Tulin kursusele, sest otsin oma toitumishäirele lahendust. Aigi suutis selgelt ja mõistetavalt anda teemat edasi. Oluliseks lisaväärtuseks oli, et Aigi jagas oma isiklikku kogemust söömishäretega toimetulekul. Suurimaks plussiks oli, et me kohe ja korduvalt rakendasime õpitud tehnikaid. 
– Anonüümne

Olen emotsioonide vabastamise kursusel osalenud 2010.a oktoobris ja korranud 2016.a oktoobris. Sain teadmised sisemaailma toimimisest, aga ei võtnud tehnikaid praktiliselt igapäevasesse kasutusse. Mõndade asjadega mõnikord isegi kasutasin, aga eriti just ülesöömise puhul ei osanud neid tõhusalt rakendada. 2017. oktoobrist osalen teatud toidusõltuvusest vabanemise programmis (Bright Line Eating), mis on aidanud söömise kontrolli alla saada ja ülekaalust vabaneda (-30kg) ja söömise pealtnäha normaliseerida. Samas kogen, et see ei lahenda päriselt ära isusid, tahtmisi – on vaid soovitused nende allasurumiseks. Kursusele otsustasingi tulla eelkõige selleks, et tehnikad praktiliselt igapäevakasutusse võtta ja vabastada ülesöömise põhjused.

Teadsin, et pelgalt kursusel käimine ei lahenda probleeme. Siiski sain sellel korral mõned olulised nõksud/täpsustused/tehnikad, mis on aidanud igapäevaselt tõhusalt praktiseerima hakata. Võibolla aitab kaasa ka selgus, mis tuleneb sellest, et praegu ma ei tegele aktiivselt ülesöömisega – toiduhämu ei sega teadvustamise võimet.

Aigi oli meeldivalt lihtne ja vahetu. Nii oli osalejana kerge koolitust jälgida ja tundsin ennast mugavalt jagamiseks, küsimuste küsimiseks. Aigi oli abivalmis ja pühendunud osalejate küsimustele vastuste leidmisele. Ilmselgelt Aigi valdab hästi kogu söömisprobleemide teemat – isiklikud kogemused sõltuvusest ja erinevatest püüdlustest nende lahendamisel. See aitas luua usalduse tema kui koolitaja suhtes – et ta tõesti päriselt teab nii seda, millest räägib, kui ka seda, kuidas mina ennast sõltlasena tunnen ja milliste keerukustega maadlen.
– Margit

Aigi on haruldane lektor, tal on hea seletamisoskus ja teema on väga köitev. Iga minut koolitusel oli äärmiselt huvitav. Tulin kursusele, sest oli huvi TMK praktikate vastu.
– Ivi

* Söömisega seotud sõltuvuste alla liigituvad suutmatus püsida tervislikus kehakaalus tänu liigsöömisele, kuid ka raskemad toitumishäired nagu rasvumisele viiv sunduslik ülesöömine, alasöömine, söömasööstud, buliimia, anoreksia ja ortoreksia.

I kursus

Sulle tundub, et teised tekitavad probleeme sinu ellu ja probleemide vältimiseks on vaja muuta välismaailma. Paraku sellisel viisil ei ole kunagi kedagi teist suudetud muuta. Kas keegi on suutnud sind muuta? Mõjutada küll, kuid muuta? Me kõik koosneme erinevatest eritasandilistest nähtuste liikidest. Oma sisemaailma uurides võib jõuda taibatavate järeldusteni, kuidas sinu eluks nimetatav protsessistik töötab.

Esitades küsimuse – kas ma olen keha ja kontrollides, kas ma end sellena tunnen on alati vastuseks – ei ole. Kontrollides, kas ma olen emotsioon, vastus on sama, sama on mõtlemisegagi. Küsides enda käest – kuidas ma seda tean, avastad võime eristada ja teadvustada. Kui küsida edasi – kes eristab – on alati vastuseks mina. Selle Minana kogeb end igaüks.

Kursusel õpid:

• orienteeruma oma sisemaailmas;
• avastama ja tundma endaga seotud viit erinevat nähtuste gruppi ehk keha;
• avastad praktiliselt enda väärtuslikeima tööriista ja salarelva – teadlikkuse;
• saad teada absoluutse tõe: eksisteerib vaid üks subjekt ja lõputul hulgal objekte;
• saad praktilise kogemuse enda tegelikust olemusest.
Teadmine enda ülesehitusest annab võimaluse reaalseks muutuseks enda sisemaailma muutmise läbi. Teadlik enesemuutmine on tuntud olnud juba tuhandeid aastaid ja kasutusel kriya joogas mitte ainult probleemide lahendamiseks vaid avastamaks ning avamaks enda tundmatuid võimalusi ja potentsiaale.

Kursusel jõuad iseseisvalt välja teistsuguse kogemuseni enesest. Viie keha süsteem tähendabki, et tänapäeval inimeseks peetav, kogemuse järgi, seda tegelikult ei ole. Kuni sa seda ise praktiliselt ei avasta, usud kahtlusteta inimesekontseptsiooni, mis ei põhine kogetaval tegelikkusel. Viie keha süsteemi ehk tervikliku enese tundmaõppimine on kõigi järgnevate kursuste alustalaks.

II kursus

Enamasti arvatakse, et meil on kogu aeg millestki puudu. Tegelikult on vastupidi: meis on liigagi palju meie elu meist pealtnäha sõltumatult juhtivaid protsesse. Enda võimaluste ja võimete teadasaamise järel võib igaüks ise alustada vabanemist üleliigsest ja kasutust. Tarbime kõikvõimalikke väliseid käiviteid, mis aktiveerivad positiivseid emotsioone. Teenime palehigis raha, et hankida endale võimalusi kogeda positiivset. Probleem on selles, et paraku positiivsed emotsioonid on ebapüsivad. Niisiis on vaja jälle midagi uut, et aktiveerida uus positiivne emotsioon. Nii kulutame kogu oma elu positiivseid emotsioone jahtides, sest teame – kui positiivset emotsiooni ei ole, tuleb asemele negatiivne. See on nõiaring, millest ei paista olevat väljapääsu.

Kursusel õpid:

• aru saama, et probleemid ei vaja mitte edasiarendusi vaid lahendusi;
• probleeme komponentideks lahkama;
• märkama, et iga probleemi elujõuks on probleemiga seotud emotsioon;
• teadvustama oma emotsioone;
• mõistma, et emotsioonide ignoreerimisele, varjamisele, asendamisele, väljaelamisele või allasurumisele on olemas tõhus ja toimiv alternatiiv – vabanemine;
• vabastama mineviku ja ettekujutustega seotud emotsioone;
• vabastama reaalajas erinevates olukordades üleskerkivaid emotsioone;
• iseseisvalt vabastama lokaalseid, kroonilisi ja teisi füüsilise keha tervist otseselt mõjutavaid emotsioone;
• vabastama taustal olevaid, pidevalt aktiivseid emotsioone;
• muutma oma iseloomu.

Kui suurt rolli negatiivsed emotsioonid  - pettumus, masendus, armukadedus, laiskus – sinu elus mängivad ja palju su eluaega võtavad? Milliseks kujundavad suhted enda ja teistega? Olemasoleva halva enesetunde asemele tahab iga inimene midagi paremat. Tahab juurde saada. Selle tõttu on meil pangalaenud, suhtekriisid ja üha suuremal hulgal inimestest depressioon. Kujuta nüüd, et sul enam ei ole enam neid halbu tundeid, mille asemele ponnistad uusi ja häid saada? Ehk saad nüüd paremini aru, mida tähendab vähendamine. Vähendades häirivaid ja kasutuid emotsioone, teed ruumi uuele hingamisele, uutele võimalustele.

Kursusel on võimalus saada teada, miks on emotsioonidel meie elus nii juhtiv roll ning milliseid tagajärgi me ise endale oma kontrollimatute emotsioonidega põhjustame. Õpid vabastama automaatselt kerkivaid emotsioone kohe, kui nad ilmnevad. Kursusel omandatu abil saad vabaneda kõigist konfliktsetest emotsionaalsetest reaktsioonidest oma elus.

Kursuse kolmandal päeval on võimalik korrigeerida tehnikaid, esitada täpsustavaid küsimusi, saada kasulikku tagasisidet ning edasist juhendust.

Kui peaks huvitama, kuhu peale neid 3 päeva edasi minna, siis loe siit pikemalt kogu TMK kursuste sarja kohta.

Aigi Vahing on 30 aastat oma elust pidanud võitlust toitumisprobleemidega. Algasid need noores eas (liialdava ülesöömisega, arenesid näljutamiseks ja buliimiaks ning päädisid sundusliku toitumishäirega ja toidusõltuvusega). 27 aastat püüdis ta probleemi ise ohjeldada ja sattus seeläbi ka teistesse sõltuvustesse: ülesportimine, alkohol, suhted, uimastid, arvutimängud, ületöötamine, depressiivsed meeleolud, jne. 2004 kolis Aigi USA-sse, et seljatada sõltuvused elukoha ja elukutse vahetuse teel asudes õppima näitlemist LA-s. See väline muutus teda sõltuvustest ei vabastanud. Kolmel viimasel sõltuvuse aastal otsis ta lahendusi erinevatest eneseabi meetoditest, teraapiatest ja paranemisprogrammidest, sh 12 sammu programmid OA, Al-Anon ja SLAA New Yorgis. Sõltuvuste teemal kirjutas ta ka autobiograafilise romaani “Valik” (2010), mille tegelaskuju lepib sellega, et sõltuvusi pole võimalik vabastada, et sõltlane jääbki elu lõpuni ainult sõltuvustest paranema. Eestise naasnuna osales Aigi 2011 oma terapeudi soovitusel Teadliku Muutuse Kunsti kursusel, mis algatas tema elus jäädava positiivse muutuse. Tänaseks on ta sõltuvustest vabanenud ning saanud Ingvar Villidolt, Teadliku Muutuse Kunsti meetodi loojalt, loa õpetada I-II kursust neile, kes soovivad ka sõltuvustest vabaneda. Aigi Vahing on hariduselt rahvusvaheline ärijuht. Ta on juhtinud erinevaid saateid, kirjutanud ja tõlkinud raamatuid ning teinud kommunikatsioonijuhi, ajakirjaniku ja sünkroontõlgi tööd.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Hestia Hotel Europa, Paadi 5, Tallinn

Kursus toimub laupäeval-pühapäeval, 11. ja 12. augustil, kell 10.00 - 17.00. Jätkupäev toimub kolmapäeval, 16. augustil kl 17.30 - 21.30.

Makseinfo
Osalustasu: 
€290

Kursusele on vajalik eelnevalt registreeruda ja tasuda osalustasu. Osalustasu palume tasuda TMK kursuste läbiviija Human OÜ kodulehel kursusele registreerudes.
Osalustasu hõlmab TMK I-II kolme kursusepäeva, kohvipause ja koolitusmaterjali ning kursuse järgset 21-päevast online toetusprogrammi, et oleks võimalik sõltuvustest jõudsalt vabanema asuda. Hind sisaldab käibemaksu.

Koolituse toimumise keel on peamiselt eesti keel, kuid soovi korral on võimalik lisatasu eest tellida sünkroontõlge inglise või vene keelde. Sünkroontõlke tellimuse soovi palume saata aadressile teadlikmuutus@human.ee.

Kogu TMK I-V sarja ostu puhul kehtib lõppsummalt soodustus -10% tingimusega läbida kursuste sari kahe aasta jooksul. TMK kursuste sarja ostmiseks palume oma soovist teada anda kirjalikult aadressil teadlikmuutus@human.ee.

Registreerumine ja lisainfo