Heidi Grenmani Teadliku Muutuse Kunst I-II Efektiivsus 12.–13.03. ja 22.03.2022, Lilleorus

12. märts, 10.0013. märts, 17.30

Efektiivsus võib olla ka asjade mittetegemine – ja tegelikult ongi seda.

Aga kuidas teha elus vahet olulisel ja ebaolulisel?

Mida teha ja mida jätta tegemata, sest kõigeks justkui aega ei jagu? Kuidas korraldada elu ümber selliselt, et kõik voolaks sujuvalt ja samas meie tegutsemine oleks lihtne, aktiivne, tulemuslik, tooks kaasa meile loomuliku heaolutunde ning rahulolu? Kuidas aru saada, mida me vajame oma ellu ja mida me tegelikult ei vaja?

Kuidas julgeda loobuda ebavajalikust ning see oma elust välja taandada, tehes ruumi kõigele sellele, mis on päriselt oluline. Just Sulle endale, mitte teistele. Seda Heidi Grenman TMK I-II efektiivsus kursusel õpetabki.

Sulle tundub, et teised tekitavad probleeme sinu ellu ja probleemide vältimiseks on vaja muuta välismaailma. Paraku sellisel viisil ei ole kunagi kedagi teist suudetud muuta. Kas keegi on suutnud sind muuta? Mõjutada küll, kuid muuta? Me kõik koosneme erinevatest eritasandilistest nähtuste liikidest. Oma sisemaailma uurides võib jõuda taibatavate järeldusteni, kuidas sinu eluks nimetatav protsessistik töötab.

Teadmine enda ülesehitusest annab võimaluse reaalseks muutuseks enda sisemaailma muutmise läbi. Teadlik enesemuutmine on tuntud olnud juba tuhandeid aastaid ja kasutusel kriya joogas mitte ainult probleemide lahendamiseks vaid avastamaks ning avamaks enda tundmatuid võimalusi ja potentsiaale.

Kursusel on võimalus saada teada, miks on emotsioonidel meie elus nii juhtiv roll ning milliseid tagajärgi me ise endale oma kontrollimatute emotsioonidega põhjustame. Õpid vabastama automaatselt kerkivaid emotsioone kohe, kui nad ilmnevad. Kursusel omandatu abil saad vabaneda kõigist konfliktsetest emotsionaalsetest reaktsioonidest oma elus.

I kursus

Esitades küsimuse – kas ma olen keha ja kontrollides, kas ma end sellena tunnen on alati vastuseks – ei ole. Kontrollides, kas ma olen emotsioon, vastus on sama, sama on mõtlemisegagi. Küsides enda käest – kuidas ma seda tean, avastad võime eristada ja teadvustada. Kui küsida edasi – kes eristab – on alati vastuseks mina. Selle Minana kogeb end igaüks.

Kursusel õpid:

• orienteeruma oma sisemaailmas;
• avastama ja tundma endaga seotud viit erinevat nähtuste gruppi ehk keha;
• avastad praktiliselt enda väärtuslikema tööriista ja salarelva – teadlikkuse;
• saad teada absoluutse tõe: eksisteerib vaid üks subjekt ja lõputul hulgal objekte;
• saad praktilise kogemuse enda tegelikust olemusest.

Kursusel jõuad iseseisvalt välja teistsuguse kogemuseni enesest. Viie keha süsteem tähendabki, et tänapäeval inimeseks peetav, kogemuse järgi, seda tegelikult ei ole. Kuni sa seda ise praktiliselt ei avasta, usud kahtlusteta inimesekontseptsiooni, mis ei põhine kogetaval tegelikkusel. Viie keha süsteemi ehk tervikliku enese tundmaõppimine on kõigi järgnevate kursuste alustalaks.

II kursus

Enamasti arvatakse, et meil on kogu aeg millestki puudu. Tegelikult on vastupidi: meis on liigagi palju meie elu meist pealtnäha sõltumatult juhtivaid protsesse. Enda võimaluste ja võimete teadasaamise järel võib igaüks ise alustada vabanemist üleliigsest ja kasutust. Tarbime kõikvõimalikke väliseid käiviteid, mis aktiveerivad positiivseid emotsioone. Teenime palehigis raha, et hankida endale võimalusi kogeda positiivset. Probleem on selles, et paraku positiivsed emotsioonid on ebapüsivad. Niisiis on vaja jälle midagi uut, et aktiveerida uus positiivne emotsioon. Nii kulutame kogu oma elu positiivseid emotsioone jahtides, sest teame – kui positiivset emotsiooni ei ole, tuleb asemele negatiivne. See on nõiaring, millest ei paista olevat väljapääsu.

Kursusel õpid:

• aru saama, et probleemid ei vaja mitte edasiarendusi, vaid lahendusi;
• probleeme komponentideks lahkama;
• märkama, et iga probleemi elujõuks on probleemiga seotud emotsioon;
• teadvustama oma emotsioone;
• mõistma, et emotsioonide ignoreerimisele, varjamisele, asendamisele, väljaelamisele või allasurumisele on olemas tõhus ja toimiv alternatiiv – vabanemine;
• vabastama mineviku ja ettekujutustega seotud emotsioone;
• vabastama reaalajas erinevates olukordades üleskerkivaid emotsioone;
• iseseisvalt vabastama lokaalseid, kroonilisi ja teisi füüsilise keha tervist otseselt mõjutavaid emotsioone;
• vabastama taustal olevaid, pidevalt aktiivseid emotsioone;
• muutma oma iseloomu.

Kui suurt rolli negatiivsed emotsioonid – pettumus, masendus, armukadedus, laiskus – sinu elus mängivad ja palju su eluaega võtavad? Milliseks kujundavad suhted enda ja teistega? Olemasoleva halva enesetunde asemele tahab iga inimene midagi paremat. Tahab juurde saada. Selle tõttu on meil pangalaenud, suhtekriisid ja üha suuremal hulgal inimestest depressioon. Kujuta nüüd, et sul enam ei ole enam neid halbu tundeid, mille asemele ponnistad uusi ja häid saada? Ehk saad nüüd paremini aru, mida tähendab vähendamine. Vähendades häirivaid ja kasutuid emotsioone, teed ruumi uuele hingamisele, uutele võimalustele.

Kursuse kolmandal päeval on võimalik korrigeerida tehnikaid, esitada täpsustavaid küsimusi, saada kasulikku tagasisidet ning edasist juhendust.

Kui peaks huvitama, kuhu peale neid kolme päeva edasi minna siis loe siit pikemalt kogu TMK kursuste sarja kohta.

Heidi Grenman on suure osa oma elust tegelenud juhtimisega, hariduselt strateegiline juht, täiendanud end ka Šveitsis. Teda iseloomustab mitu rauda tules tegutsemine.

Pere vanima lapsena on kodust kaasa tulnud vastutustunne, millele lisandus vanaisalt õpitud töökus. Aastatega kujunes nii välja töö, mis on nii hobiks kui eluviisiks. Sisuliselt peale töö midagi muud ei olnudki ja 2013. aastal, kui tekkis taipamine, et rohkem enam ei ole võimalik töötada, kõik senised efektiivse tegutsemise vahendid olid end ammendanud, ja vaja on totaalset muutust, jõudis ta Ingvar Villido Teadliku Muutuse Kunsti kursusele, peale mida muutus kõik. Nagu ta ise ütleb „ületöötanud juhist sai uus inimene“.

Nende teadmiste najal tegi ta lühikese ajaga oma elus täieliku suurpuhastuse, mille käigus taandas elust välja kõik ebavajaliku. Tulemuseks oli üliefektiivsus, mis ei baseerunud paljude asjade tegemisel, vaid õigete asjade tegemisel, mille tagajärjeks oli voolav, rahulik, kõigeks-on-aega elu. Elu, mis hakkas avama uusi uksi, mille olemasolust tal enne aimugi ei olnud. Ta astus ka kriya-jooga teele ja on täna seotud peamiselt mittetulundussektori organisatsioonidega ning pühendunud teiste inimeste juhendamisele.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Ingvar Villido Ishwarananda Kool, Lilleoru, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald, Harjumaa

Kursus toimub laupäeval-pühapäeval, 12. ja 13. märtsil kell 10.00–17.30, lõunapausiga 1 tund. Jätkupäev toimub teisipäeval, 22. märtsil kell 17.30–21.30.

Makseinfo
Osalustasu: 
€290

Kursusele on vajalik eelnevalt registreeruda ja tasuda osalustasu. Osalustasu palume tasuda TMK kursuste läbiviija Human OÜ e-poes kursusele registreerudes.
Osalustasu hõlmab TMK I-II kolme kursusepäeva, kohvipause ja koolitusmaterjali. Hind sisaldab käibemaksu.

Koolituse toimumise keel on peamiselt eesti keel, kuid soovi korral on võimalik lisatasu eest tellida sünkroontõlge inglise või vene keelde. Sünkroontõlke tellimuse soovi palume saata aadressile teadlikmuutus@human.ee.

Kogu TMK I-V sarja ostu puhul kehtib lõppsummalt soodustus -10% tingimusega läbida kursuste sari kahe aasta jooksul. TMK kursuste sarja ostmiseks palume oma soovist teada anda kirjalikult aadressil teadlikmuutus@human.ee.

Registreerumine ja lisainfo