Ville Jehe poolt läbi viidav ettevõtlikele inimestele suunatud Teadliku Muutuse Kunst I-II, Tallinnas, 19.-20. septembril

Ville Jehe poolt läbi viidav TMK I-II kursus 19.-20. september on suunatud ettevõtjatele, juhtidele ja kõikidele ettevõtlusega lähemalt seotud inimestele.

Eduka koostöö, efektiivse tegutsemise ja õigete otsuste langetamisel on oluline teada, mis ja kuidas meie tegevusi mõjutavad. Kursusel saad teada emotsioonide juhtivast jõust meie igapäevaste tegvustega seoses.

Kursus toimub väiksemates gruppides (kuni 20 inimest).

I kursus - 1. päev

Sulle tundub, et probleeme sinu ellu tekitavad teised inimesed ja nende probleemide vältimiseks on vaja muuta välismaailma - midagi nende teiste inimeste juures. Paraku pole sellisel viisil kunagi kedagi teist muuta suudetud. Kas keegi on suutnud sind muuta? Mõjutada küll, kuid muuta? Me kõik tegutseme samaaegselt justkui erinevatel tasanditel korraga - meil on füüsiline keha, meil on emotsioonid ja meil on ka mõtted.  Neid erinevate ”tasandite” nähtusi ja protsesse jälgides võime jõuda oma elu ja tegevuste osas oluliste järeldusteni.

Esitades endale näiteks küsimuse – kas ma olen vaid füüsiline keha, nõustume kohe, et nii me ei tunne. Tundes mõnda emotsiooni ei tunne me tegelikult ennast üleni vaid emotsioonina. Sama on mõtetega - meil on mõtted, aga need pole mina.  Meil on võime kõiki neid tasandeid avastada ja vaadelda - eristada.

I kursusel õpid:

 • orienteeruma oma sisemaailmas;
 • paremini avastama ja tundma endaga seotud viit erinevat nähtuste tasandit ehk ”5 keha”;
 • avastad praktiliselt enda väärtuslikeima tööriista – teadlikkuse;
 • saad uue vaate igapäevaelule: eksisteerib vaid üks subjekt ja lõputul hulgal objekte;
 • saad praktilise kogemuse enda tegelikust olemusest.

Teadmine enda ülesehitusest annab võimaluse oma elu muuta - seda enda sisemaailma muutmise kaudu. Teadlik enesemuutmine on erinevate kultuuride praktikates olnud tuntud juba tuhandeid aastaid ja seda mitte ainult igapäeva probleemide lahendamiseks vaid avastamaks ning avamaks ka inimese vähemtuntud võimalusi ja potentsiaale.

Inimese 5 tasandi ehk ”keha” süsteemi tundmaõppimine on kõigi järgnevate Teadliku Muutuse Kunsti kursuste ja tehnikate baasiks.

II kursus - 2. päev

Enamasti tunneb inimene, et tal on kogu aeg millestki puudu. Tegelikult on olukord aga vastupidine - igas inimeses toimub samaaegselt isegi liiga palju protsesse, mis meie endi tahtest sõltumata meie elu juhivad. Oma elu kvaliteedi tõstmine käib hoopis nende protsesside vähendamise, mitte millegi juurdehankimise kaudu.

Jahime aina rohkem positiivseid ja püüame vältida negatiivseid emotsioone. Isegi enamus inimeste peamist esmärki - õnnelikuks saamist - defineeritakse kui püsivate positiivsete emotsioonide seisundit.  Probleem on aga selles, et paraku on kõik emotsioonid, ka positiivsed, ebapüsivad. Vähe sellest - positiivsed mitte lihtsalt ei vaibu ega kao, vaid vahelduvad justkui meie tahte vastaselt negatiivsetega. Seejuures on tegemist veel meie igapäevase elu suurimate energiaröövlitega.

II kursusel õpid:

 • aru saama, et probleemid ei vaja mitte edasiarendusi vaid lahendusi;
 • probleeme komponentideks lahkama - eristama probleemi emotsionaalset komponenti;
 • märkama, et iga probleemi elujõuks on probleemiga seotud emotsioon;
 • teadvustama oma erinevaid emotsioone;
 • mõistma, et emotsioonide ignoreerimisele, varjamisele, asendamisele, väljaelamisele või allasurumisele on olemas tõhus ja toimiv alternatiiv – vabanemine;
 • vabastama mineviku ja ettekujutustega seotud emotsioone;
 • vabastama reaalajas erinevates olukordades üleskerkivaid emotsioone;
 • vabastama taustal olevaid, pidevalt aktiivseid emotsioone.

Kui suurt rolli mängivad sinu elu probleemsemate olukordade juures negatiivsed emotsioonid? Milline võiks olla elu ilma nendeta? Kuidas mõjutaks negatiivsetest emotsioonidest vabanemine sinu suhteid teiste inimestega? Nii nende, keda sa oma ellu soovid aga ka nende, kellega oled sunnitud leppima oma kollektiivis, naabruses või suguvõsas? Vähendades häirivaid ja kasutuid emotsioone, teed ruumi uuele hingamisele, uutele võimalustele.

Kursusel saad teada, miks on emotsioonidel meie elus nii juhtiv roll ning milliseid tagajärgi me endale ja ümbruskonnale oma kontrollimatute emotsioonidega põhjustame. Õpid vabastama automaatselt kerkivaid emotsioone kohe, kui nad ilmnevad. Kursusel omandatu abil saad vabaneda kõigist konfliktsetest emotsionaalsetest reaktsioonidest oma elus.

Et kursustel õpitu ellu viimine sujuks võimalikult ladusalt, on pärast kursust võimalik kohtuda Villega kord kuus toimuvatel jätkupäevadel -  korrigeerime tehnikaid, jagame kogemusi, esitame täpsustavaid küsimusi. Nende ”Ettevõtjate TMK Klubi” kohtumiste täpsed kuupäevad saadetakse eraldi teatega.

Kui peaks huvitama, kuhu peale neid 2 päeva edasi minna siis loe siit pikemalt kogu TMK kursuste sarja kohta.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Bliss Seminarikeskus, Mustamäe tee 17, Tallinn

Kursus toimub kolmapäeval-neljapäeval, 19. ja 20. septembril, kell 10.00 - 17.00, lõunapausiga 1 tund.

Makseinfo
Osalustasu: 
€490

Kursusele on vajalik eelnevalt registreeruda ja tasuda osalustasu. Osalustasu palume tasuda TMK kursuste läbiviija Human OÜ kodulehel kursusele registreerudes.

Osalemistasu hõlmab TMK I-II kahte kursusepäeva, kohvipause ja koolitusmaterjali. Hind sisaldab käibemaksu.

Kursuse kordamiseks soodushinnaga palume enne registreerumist kirjutada osalemise soovist kati@teadlikmuutus.ee.

Koolituse toimumise keel on peamiselt eesti keel, kuid soovi korral on võimalik lisatasu eest tellida sünkroontõlge inglise või vene keelde. Sünkroontõlke tellimuse soovi palume saata aadressile kati@teadlikmuutus.ee.

Kogu TMK I-V sarja ostu puhul kehtib lõppsummalt soodustus -10% tingimusega läbida kursuste sari kahe aasta jooksul. TMK kursuste sarja ostmiseks palume oma soovist teada anda kirjalikult aadressil teadlikmuutus@human.ee.

Registreerumine ja lisainfo