Ville Jehe poolt läbi viidav ettevõtlikele inimestele suunatud Teadliku Muutuse Kunst III, Tallinnas, 22. mail

Ville Jehe poolt läbi viidav TMK III kursus on suunatud ettevõtjatele, juhtidele ja kõikidele ettevõtlusega lähemalt seotud inimestele.

Koolitus toimub väiksemates gruppides (kuni 20 inimest).

Eduka koostöö, efektiivse tegutsemise ja õigete otsuste langetamisel on oluline teada, mis ja kuidas meie tegevusi mõjutavad. Kursusel saad teada ja praktiliselt kogeda mõtete juhtivat jõudu meie igapäevaste tegevustega seoses.

Me kõik oleme märganud erinevaid suhtumisi, segadust tekitavaid mõtteid ning keskendumisprobleeme, mis mõjutavad oluliselt meie  eluga toimetulekut. Selliseid probleeme esineb kõigil.

Tavaliselt ignoreerime segavaid mõtteid või siis isegi leiame viisi, kuidas  häirivat mõtet vähemhäirivaga üle kirjutada ehk kasutada asendusmõtteid. Kahjuks ei ole sellel pikaajalist positiivset mõju, kuna vanad harjumused nii lihtsalt uutega ei asendu. Probleemsetele mõtetele teiste mõtete abil lahendust leida pole võimalik, Lahendus tuleks leida hoopis ”mõtete tagant”, ehk protsessidest, mis mõtlemist juhivad, automaatseid hinnanguid genereerivad ja mõttetöö pidevalt aktiivsena hoiavad. Vaid neid protsesse mõjutades on võimalik jõuda püsiva lahenduseni - muuta kogu mõtlemise protsessi ennast. 

Meie peas automaatselt kerkivad hinnangud ja kommentaarid väliste sündmuste osas mõjutavad valdavat enamikku meie käitumisest ja see toimub teadvustamatult. Me ei pane tähelegi, kuidas teeme olulisi valikuid ja otsuseid lähtuvalt vaid enda pähe kerkivatest automaatsetest mõtetest. see tundub loomulik, ja kõik teevad nii. Ja sellises automatismide kekskonnas  eristuvad edukamatena need, kelle automaatselt kerkivad mõtted vastavad rohkem tõele, kui teistel ja on valitud protsessi toetavad. 

Kas sellist valdavalt levind automaatsete reaktsioonide süsteemi oleks võimalik muuta? Korrigeerida ”vigaseid” automatisme ja valida takistavate asemel hoopis rohkem neid, mis valitud eesmärke toetavad? Kõike neid teemasid sellel kursusel käsitlemegi.

III kursusel õpid:

  • teadvustama oma mõtteid ja nende sisu;
  • avastama, et mõtted on kontseptuaalsed ja loovad sinu jaoks tegelikkust;
  • taipama kontseptsioonide sisu, mis tegelikkusele ei vasta;
  • kontseptsioonidest vabanema;
  • avastama oma “vale-mina” ehk ego;
  • looma tegelikkusele vastavaid kontseptsioone, mille abil lood tegelikkusele vastavat reaalsust.

Omandad tehnikad, kuidas iseseisvalt takistavatest mõttemustritest vabaneda enne, kui nad sind mingit vastavat tegevust tegema sunnivad. Kursuse läbinuna suudad muuta oma sisemaailma nii, et automaatsete reaktsioonide hulk hakkab vähenema. Õpid oma mentaalsust ja seal tekkivaid mõtteid vaatlema ja nende hulgast asjakohaseid valima. Õpid oma mentaalsust rahustama kuni mõttemüra peatamiseni.  

Et kursustel õpitu ellu viimine sujuks võimalikult ladusalt, on pärast kursust võimalik kohtuda Villega kord kuus toimuvatel jätkukogunemistel - korrigeerime tehnikaid, jagame kogemusi, esitame täpsustavaid küsimusi. Nende "Ettevõtjate TMK Klubi" kohtumiste täpsed kuupäevad saadetakse eraldi teatega.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: TAO keskus, Rotermanni 2, Tallinn

Kursus toimub kolmapäeval, 22. mail, kell 10.00 - 17.00, lõunapausiga 1 tund.

Kursus toimub TAO keskuses. Ühistranspordiga saab tulla trammidega 1, 2, 3, 4 - 'Hobujaama' peatusest jalutada 3 minutit. Samuti saab tulla bussidega, mis peatuvad Hobujaama tänava ja Viru keskuse ristmiku ümber olevates peatustes.

Parkimine: Nautica keskuse kõrval parkla, Ahtri 3: Europark EP 42. 30min / 0.50€; 24h / 3€ või Rotermanni Parkimismaja, Rotermanni 5: 30min / 1.20€; 24h / 15€

Makseinfo
Osalustasu: 
€360

Kursusele on vajalik eelnevalt registreeruda ja tasuda osalustasu. Osalustasu palume tasuda TMK kursuste läbiviija Human OÜ kodulehel kursusele registreerudes.

Osalemistasu hõlmab TMK III ühte kursusepäeva, kohvipause ja koolitusmaterjali. Hind sisaldab käibemaksu.

Kursuse kordamiseks soodushinnaga palume enne registreerumist kirjutada osalemise soovist kati@teadlikmuutus.ee.

Koolituse toimumise keel on peamiselt eesti keel, kuid soovi korral on võimalik lisatasu eest tellida sünkroontõlge inglise või vene keelde. Sünkroontõlke tellimuse soovi palume saata aadressile kati@teadlikmuutus.ee.

Registreerumine ja lisainfo