Aigi Vahingu Teadliku Muutuse Kunst I-II söömissõltuvustest vabanemiseks Tallinnas 22.–23.01.2022, jätkupäev 2. veebruaril.

22. jaanuar, 10.0023. jaanuar, 17.30

Aigi Vahingu Teadliku Muutuse Kunsti I-II kursus on inimestele, kes soovivad vabaneda söömisega seotud sõltuvustest*. Kursus pole ainult toitumishäirete all kannatajatele, vaid ka neile, kellele maitseb hea toit, kuid kes võtavad kaalus kergesti juurde, aga ometi tahaksid püsida saledad ilma range dieedi ning ülepingutava sporditegemiseta.

Aigi lisab Teadliku Muutuse Kunsti universaalsetele tehnikatele isikliku kogemuse ja praktilised avastused erinevatest sõltuvustest ja kehakaaluga maadlemisest täielikuks vabanemiseks. Kursusel õpid, kuidas iseseisvalt, võitlemata, kannatusi ja piiranguid tekitamata mistahes sõltuvustest vabaneda.

Osalenute tagasiside:

„Kursusel õpitu ületas ootusi. Kursus oli kirjeldamatult huvitav, ülesehitus ja esitusviis olid võrratud. Õpetatud tehnikad töötasid kohe ja tulemused on märgatavad. Tulin kursustele, sest tundsin, et elu kiskus kiiva ja hakkas tunduma, et see on kuidagi seotud söömisega või hoopis söömine on tingitud emotsioonidest. Soovitaksin seda kursust kindlasti teistele. Õpetatavad praktikad tõepoolest toimivad. Ellu on tulnud palju energiat juurde ja kasvanud on üldine heaolutunne.“
– Annika Kuimet

„Tulin kursustele suhkrusõltuvuse ja dieetide jojoefekti pärast. Nüüd suudan vähem näksida, kergem on oma keha tajuda ja näiteks täis- ja tühja kõhu tunnet tabada. Maiustan vähem. Olen rahulikum, magan paremini. Suudan ärevust tekitavad emotsioonid enne und vabastada. Ja 2 kg on iseenesest alla tulnud. Kursusel on head ülesanded, mille juurde omapäi võib-olla poleks ise niipea jõudnud, kui üldse. Aigi on väga hea õpetaja, eluline ja oskab hoida kontakti! Väga tänan selle võimaluse eest selles osaleda!“
– Tiina Sootalu

„Emotsioonid panid aastaid sööma ja kehakaaluga võitlema. Kui sain teada, et on olemas kursus, kus saab emotsioonide mõju oma igapäevasele elule vähendada, tekkis huvi – toit on olnud minu suurim sõltuvus. Kursus muutis palju. Magusaisusid enam pole, kaal on vähenenud 6 kg, suudan end toidu osas rohkem kontrollida, ka portsjonite osas. Varem häiris, kui kasvõi jupike toitu jäi üle ... ikka pidin lõpu tegema, nüüd sellist sundi enam pole. Ma ei ole enam ka nii emotsionaalne ning olen rohkem hakanud märkama hoopis teiste emotsionaalsust, ning ei ole enam niipalju nendest mõjutatud. Keskendumine on väga palju paranenud ja muidu olen ka rahulikum. Vahel imestan ise ka, kui ratsionaalseks olen peale kursuse läbimist ja tehnikate praktiseerimist muutunud. Kursusel osalejate omavaheline kogemuste jagamine andis teadmise, et ma pole üksi ning kui teised saavad hakkama, saan mina ka.“
– Veronika Davel

„Tulin kursusele, et ennast arendada, et muuta ennast rahulikumaks, sallivamaks, tervemaks. Ja see on toimunud! Muutused on märgatavad. Olen tõesti muutunud palju rahulikumaks, tervemaks, õnnelikumaks, leplikumaks, tugevamaks ja märkan elu enda ümber, aktsepteerin teisi sellisena nagu nad on, ei anna enam kergekäeliselt hinnaguid. Ka mu tervis on palju paremaks läinud, tundsin end viimati nii hästi 20-aastasena.Tänan sind, Aigi, kogu südamest, et oled meiega nii head tööd teinud!  Ja unustasin tähtsaima, miks kursusele tulin – söömissõltuvuse, sest seda enam pole! Söön, kui kõht koriseb, sest elu on muutunud nii huvitavaks ja enne söök meelde ei tule."
– Ivi Vetka

„Kursusele tulin emotsionaalselt halva enesetunde tõttu ja kaaluprobleemide tõttu. Veel kord hakata mingit dieeti pidama tundus võimatu. Tänaseks on muutunud päris palju. Ärevustunne on vähenenud, suudan paremini lahendada ootamatuid olukordi, õhtuti pole enam nii väsinud, olen muutunud ükskõiksemaks mõnede varem nii armsate telesaadete vastu. Kursusejärgne 21-päevane programm on minu arvates väga kasulik. Nii programm kui veebinarid toovad esile harjutustega seotud erinevaid nüansse. Väga, väga kasulik on sel moel teooriat üle korrata. Kogu programm on ülimalt toetav. Selle eest Sulle, Aigi, suur-suur aitäh! Kindlasti soovitan kursust teistelegi.“
– Urve Mädamürk

* Söömisega seotud sõltuvuste alla liigituvad suutmatus püsida tervislikus kehakaalus tänu liigsöömisele, kuid ka raskemad toitumishäired, nagu rasvumisele viiv sunduslik ülesöömine, alasöömine, söömasööstud, buliimia, anoreksia ja ortoreksia.

I kursus

Sulle tundub, et teised tekitavad probleeme sinu ellu ja probleemide vältimiseks on vaja muuta välismaailma. Paraku sellisel viisil ei ole kunagi kedagi teist suudetud muuta. Kas keegi on suutnud sind muuta? Mõjutada küll, kuid muuta? Me kõik koosneme erinevatest eritasandiliste nähtuste liikidest. Oma sisemaailma uurides võib jõuda taibatavate järeldusteni, kuidas sinu eluks nimetatav protsessistik töötab.

Esitades küsimuse – kas ma olen keha ja kontrollides, kas ma end sellena tunnen, on alati vastuseks – ei ole. Kontrollides, kas ma olen emotsioon, vastus on sama, sama on mõtlemisegagi. Küsides enda käest – kuidas ma seda tean, avastad võime eristada ja teadvustada. Kui küsida edasi – kes eristab – on alati vastuseks mina. Selle Minana kogeb end igaüks.

Kursusel õpid:

• orienteeruma oma sisemaailmas;
• avastama ja tundma endaga seotud viit erinevat nähtuste gruppi ehk keha;
• avastad praktiliselt enda väärtuslikema tööriista ja salarelva – teadlikkuse;
• saad teada absoluutse tõe: eksisteerib vaid üks subjekt ja lõputul hulgal objekte;
• saad praktilise kogemuse enda tegelikust olemusest.
Teadmine enda ülesehitusest annab võimaluse reaalseks muutuseks enda sisemaailma muutmise kaudu. Teadlik enesemuutmine on tuntud olnud juba tuhandeid aastaid ja kasutusel kriya-joogas mitte ainult probleemide lahendamiseks, vaid avastamaks ning avamaks enda tundmatuid võimalusi ja potentsiaale.

Kursusel jõuad iseseisvalt välja teistsuguse kogemuseni enesest. Viie keha süsteem tähendabki, et tänapäeval inimeseks peetav kogemuse järgi seda tegelikult ei ole. Kuni sa seda ise praktiliselt ei avasta, usud kahtlusteta inimesekontseptsiooni, mis ei põhine kogetaval tegelikkusel. Viie keha süsteemi ehk tervikliku enese tundmaõppimine on kõigi järgnevate kursuste alustalaks.

II kursus

Enamasti arvatakse, et meil on kogu aeg millestki puudu. Tegelikult on vastupidi: meis on liigagi palju meie elu meist pealtnäha sõltumatult juhtivaid protsesse. Enda võimaluste ja võimete teada saamise järel võib igaüks ise alustada vabanemist üleliigsest ja kasutust. Tarbime kõikvõimalikke väliseid käiviteid, mis aktiveerivad positiivseid emotsioone. Teenime palehigis raha, et hankida endale võimalusi kogeda positiivset. Probleem on selles, et paraku positiivsed emotsioonid on ebapüsivad. Niisiis on vaja jälle midagi uut, et aktiveerida uus positiivne emotsioon. Nii kulutame kogu oma elu positiivseid emotsioone jahtides, sest teame – kui positiivset emotsiooni ei ole, tuleb asemele negatiivne. See on nõiaring, millest ei paista olevat väljapääsu.

Kursusel õpid:

• aru saama, et probleemid ei vaja mitte edasiarendusi, vaid lahendusi;
• probleeme komponentideks lahkama;
• märkama, et iga probleemi elujõuks on probleemiga seotud emotsioon;
• teadvustama oma emotsioone;
• mõistma, et emotsioonide ignoreerimisele, varjamisele, asendamisele, väljaelamisele või allasurumisele on olemas tõhus ja toimiv alternatiiv – vabanemine;
• vabastama mineviku ja ettekujutustega seotud emotsioone;
• vabastama reaalajas erinevates olukordades üleskerkivaid emotsioone;
• iseseisvalt vabastama lokaalseid, kroonilisi ja teisi füüsilise keha tervist otseselt mõjutavaid emotsioone;
• vabastama taustal olevaid, pidevalt aktiivseid emotsioone;
• muutma oma iseloomu.

Kui suurt rolli negatiivsed emotsioonid – pettumus, masendus, armukadedus, laiskus – sinu elus mängivad ja kui palju su eluaega võtavad? Milliseks kujundavad suhted enda ja teistega? Olemasoleva halva enesetunde asemele tahab iga inimene midagi paremat. Tahab juurde saada. Selle tõttu on meil pangalaenud, suhtekriisid ja üha suuremal hulgal inimestest depressioon. Kujuta nüüd, et sul enam ei ole enam neid halbu tundeid, mille asemele ponnistad uusi ja häid saada? Ehk saad nüüd paremini aru, mida tähendab vähendamine. Vähendades häirivaid ja kasutuid emotsioone, teed ruumi uuele hingamisele, uutele võimalustele.

Kursusel on võimalus saada teada, miks on emotsioonidel meie elus nii juhtiv roll ning milliseid tagajärgi me ise endale oma kontrollimatute emotsioonidega põhjustame. Õpid vabastama automaatselt kerkivaid emotsioone kohe, kui nad ilmnevad. Kursusel omandatu abil saad vabaneda kõigist konfliktsetest emotsionaalsetest reaktsioonidest oma elus.

Kursuse kolmandal päeval on võimalik korrigeerida tehnikaid, esitada täpsustavaid küsimusi, saada kasulikku tagasisidet ning edasist juhendust.

Kui peaks huvitama, kuhu peale neid kolme päeva edasi minna, siis loe siit pikemalt kogu TMK kursuste sarja kohta.

Aigi Vahing on 30 aastat oma elust pidanud võitlust toitumisprobleemidega. Algasid need noores eas (liialdava ülesöömisega, arenesid näljutamiseks ja buliimiaks ning päädisid sundusliku toitumishäirega ja toidusõltuvusega). 27 aastat püüdis ta probleemi ise ohjeldada ja sattus seeläbi ka teistesse sõltuvustesse: ülesportimine, alkohol, suhted, uimastid, arvutimängud, ületöötamine, depressiivsed meeleolud, jne.

Aastal 2004 kolis Aigi USA-sse, et seljatada sõltuvused elukoha ja elukutse vahetuse teel, asudes õppima näitlemist LA-s. See väline muutus teda sõltuvustest ei vabastanud. Kolmel viimasel sõltuvuse aastal otsis ta lahendusi erinevatest eneseabi meetoditest, teraapiatest ja paranemisprogrammidest, sh 12 sammu programmid OA, Al-Anon ja SLAA New Yorgis. Sõltuvuste teemal kirjutas ta ka autobiograafilise romaani „Valik“ (2010), mille tegelaskuju lepib sellega, et sõltuvusi pole võimalik vabastada, et sõltlane jääbki elu lõpuni ainult sõltuvustest paranema. 

Eestisse naasnuna osales Aigi aastal 2011 oma terapeudi soovitusel Teadliku Muutuse Kunsti kursusel, mis algatas tema elus jäädava positiivse muutuse. Tänaseks on ta sõltuvustest vabanenud ning saanud Ingvar Villidolt, Teadliku Muutuse Kunsti meetodi loojalt, loa õpetada I-II kursust neile, kes soovivad ka sõltuvustest vabaneda.

Aigi Vahing on hariduselt rahvusvaheline ärijuht. Ta on juhtinud erinevaid saateid, kirjutanud ja tõlkinud raamatuid ning teinud kommunikatsioonijuhi, ajakirjaniku ja sünkroontõlgi tööd.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Hestia Hotel Europa, Paadi 5, Tallinn

Kursus toimub laupäeval-pühapäeval, 22.–23.01. kell 10.00–17.30.

9.45–10.00 Saabumine

10.00–12.00 Sissejuhatus, teooria, praktika

12.00–13.00 Lõuna

13.00–15.00 Teooria ja praktika

15.00–15.30 Kohvipaus

15.30–17.30 Teooria ja praktika

Jätkupäev toimub kolmapäeval, 2. veebruaril kell 17.30–21.30.

17.30–19.15 Teooria ja praktika

19.15–19.45 Kohvipaus

19.45–21.30 Teooria ja praktika

Makseinfo
Osalustasu: 
€290

Kursusele on vajalik eelnevalt registreeruda ja tasuda osalustasu. Osalustasu palume tasuda TMK kursuste läbiviija Human OÜ kodulehel kursusele registreerudes.
Osalustasu hõlmab TMK I-II kolme kursusepäeva ja koolitusmaterjali. Hind sisaldab käibemaksu.

Koolituse toimumise keel on peamiselt eesti keel, kuid soovi korral on võimalik lisatasu eest tellida sünkroontõlge inglise või vene keelde. Sünkroontõlke tellimuse soovi palume saata aadressile teadlikmuutus@human.ee.

Kogu TMK I-V sarja ostu puhul kehtib lõppsummalt soodustus -10% tingimusega läbida kursuste sari kahe aasta jooksul. TMK kursuste sarja ostmiseks palume oma soovist teada anda kirjalikult aadressil teadlikmuutus@human.ee.

Registreerumine ja lisainfo