Helena Lassi Teadliku Muutuse Kunst I-II vaimne vorm Tallinnas 25.–26. veebruaril, jätkupäev 10. märtsil

25. veebruar, 10.0026. veebruar, 17.00

Ingvar Villido (Human OÜ) loodud Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) kursuste sari on igapäevaste tegevuste tulemuslikkuse tõstmiseks ja ettetulevate olukordade paremaks lahendamiseks. Kursusel omandatud praktilistest oskustest kujuneb igapäevaselt kasutatav sisemaailma tööriistakast, milles sisalduvate töövahendite abil saab tulemuslikult parandada iga ettejuhtuvat olukorda. Ja seda just konkreetses situatsioonis selle tekkimise ajal. Selliselt praktilisse ellu integreerituna kujundatakse õpitu alusel teadlikum vaade igapäevaelule, milles on vähem segajaid ja segadust ning kus järk-järgult võetakse oma elu üle tegelik kontroll, nii nagu see loomulik ongi. Meie igapäevased suunajad ja juhid – emotsioonid ja mõttemustrid – muutuvad meie tööriistadeks, mille kasutuse aja ja koha üle otsutame meie ise. Kättesaadavateks ja kasutatavateks muutuvad ka seni juhuslikult avaldunud inspiratsioon ja intuitsioon. Igapäevase müra taustalt hakkab eristuma üks eripärane seisund – teadvelolek – milles tegutsemine tõstab elukvaliteedi senikogetust oluliselt kõrgemale. Praktilises elus hakkab avalduma ka meie tegelik olemus, mille kohta olid meil seni vaid teoreetilised ideed või üksikud vilksatused, kui sedagi. 

Dr. Helena Lass on vaimse vormi ekspert, arst ja ettevõtja. Ta on tegelenud teadlikkuse praktikaga Ingvar Villido juhendamisel üle kümne aasta. Helenal on arstiharidus Tartu Ülikoolist (2004), mille järgselt ta omandas eriarsti kutse psühhiaatrias (2013) ning teeb praegu psühhiaatrina eravastuvõtte Unego OÜ-s. Eelkõige huvitub Helena ennetusvõimalustest ning proaktiivsest haridusest, mis võimaldaks inimestel paremini kasutada oma sisemisi töövahendeid ja võimeid. Ta näeb, et suur osa kannatusi, ühiskondlikke ja vaimse tervise probleeme on suures osas tingitud nappidest praktilistest oskustest märgata ja suunata omaenda sisemaailmas aset leidvaid sündmusi. Selleks, et inimesed saaksid teadlikkust oma igapäevases elus ulatuslikumalt kasutusele võtta, on ta omalt poolt algatanud Teadliku Ettevõtluse Konverentsid ning loonud ettevõtetele suunatud globaalse digitaalse õppeplatvormi Wellness Orbit. Viimased kolm aastat on Helena aina sagedamini rääkinud teadlikkuse teemal nii koverentsidel kui ettevõtetes. Tema töö eesmärk on luua sild meditsiini, vaimse tervise, teadlikkuse ning igapäevase töö vahele ning ta rakendab selle teostamiseks Teadliku Muutuse Kunsti kursuste teadmisi. Helena nägemuses on Teadliku Muutuse Kunst kõige võimsam ja täpsem inimest käsitlev õpetus kogu planeedil.

I kursusel saad teada, et:

kriya jooga teadus käsitleb inimest viie keha süsteemina, kirjeldades loogiliselt inimese sisemaailma ehitust, suhteid, sõltuvusi, mõjusid ja potentsiaale, nende muutmise ja arendamise võimalusi.

Selle järgi on kõigil:

 1. füüsiline keha ja kõik mis selles sisaldub;
 2. vitaalne keha, mis on kogetav emotsionaalsete tunnete kaudu;
 3. mentaalne keha ehk tavamõistes mõistus (meenutamine, mõtlemine, ette kujutamine);
 4. intellekti keha ehk mõistuseülene tasand (teadlikkus, eristamine, taipamine, intuitsioon, inspiratsioon);
 5. vaimne keha, meie tegelik identiteet (tegelik Mina).

Kogu TMK kursuste sarja ülesehitus põhineb viie keha süsteemil, mille mõistmine on aluseks kõikidele järgnevatele kursustele.

I kursusel ehk esimesel päeval õpid:

 • orienteeruma oma sisemaailmas;
 • avastama ja tundma endaga seotud viit erinevat nähtuste gruppi ehk keha;
 • avastad praktiliselt enda väärtuslikema tööriista ja salarelva – teadlikkuse;
 • saad teada ainukese ja absoluutse tõe: eksisteerib vaid üks subjekt ja lõputul hulgal objekte;
 • saad praktilise kogemuse enda tegelikust olemusest.

II kursusel ehk teisel päeval õpid:

 • aru saama, et probleemid ei vaja mitte edasiarendusi vaid lahendusi;
 • probleeme komponentideks lahkama;
 • saad teada, et iga probleemi kõige "probleemsem" osa on probleemiga seotud emotsioon;
 • teadvustama oma emotsioone (nt ärevus, solvumine, vimm, viha, himu, turvatunde puudumine, enesekriitilisus, kiire elutempoga seotud kiirustamistunne, masendus, usaldamatus jt);
 • mõistma, et emotsioonide ignoreerimisele, varjamisele, asendamisele, väljaelamisele või allasurumisele on olemas tõhus ja toimiv alternatiiv – vabanemine;
 • vabastama mineviku ja ettekujutustega seotud emotsioone;
 • vabastama reaalajas erinevates olukordades üleskerkivaid emotsioone;
 • iseseisvalt vabastama lokaalseid, kroonilisi, kaela-turja piirkonna ja teisi füüsilise keha tervist otseselt mõjutavaid emotsioone;
 • vabastama taustal olevaid, pidevalt aktiivseid emotsioone;
 • muutma oma iseloomu;
 • kuidas lõpetada hirmu tundmine.

Et kursustel õpitu ellu viimine sujuks võimalikult ladusalt on pärast kursust võimalik kohtuda Helenaga 28. detsembril toimuval jätkupäeval, et korrigeerida tehnikaid, esitada täpsustavaid küsimusi, saada kasulikku tagasisidet ja edasist juhendust.

Kui peaks huvitama, kuhu peale neid kolme päeva edasi minna siis loe siit pikemalt kogu TMK kursuste sarja kohta.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Ibis Tallinn Center , Juhkentali 28, Tallinn

Kursus toimub neljapäeval-reedel, 25. ja 26. detsembril, kell 10.00–17.00, lõunapausiga 1 tund. Jätkupäev toimub esmaspäeval, 10. märtsil kell 17.00–20.00.

Makseinfo
Osalustasu: 
€290

Kursusele on vajalik eelnevalt registreeruda ja tasuda osalustasu. Osalustasu palume tasuda TMK kursuste läbiviija Human OÜ e-poes kursusele registreerudes.
Osalustasu hõlmab TMK I-II kolme kursusepäeva, kohvipause ja koolitusmaterjali. Hind sisaldab käibemaksu.

Koolituse toimumise keel on peamiselt eesti keel, kuid soovi korral on võimalik lisatasu eest tellida sünkroontõlge inglise või vene keelde. Sünkroontõlke tellimuse soovi palume saata aadressile teadlikmuutus@human.ee.

Kogu TMK I-V sarja ostu puhul kehtib lõppsummalt soodustus -10% tingimusega läbida kursuste sari kahe aasta jooksul. TMK kursuste sarja ostmiseks palume oma soovist teada anda kirjalikult aadressil teadlikmuutus@human.ee.

Registreerumine ja lisainfo