Kertriin Petrovi Teadliku Muutuse Kunst I-II: Mina, minu sisemaailm, viis keha. Emotsioonide vabastamine 26–27.02. ja 13.03.2022

26. veebruar, 10.0027. veebruar, 17.30

Kertriin Petrovi TMK I-II kursus on inimestele, kes soovivad lastega valuvabu suhteid ning rahulikku kodust õhkkonda. Inimestele, kes tahavad pakkuda traumavaba lapsepõlve.

Kursus pole ainult lastega inimestele, vaid ka neile, kes soovivad mõista, mis nende endaga lapsepõlves toimus ning vabaneda lapsepõlvetraumadest. Kertriin lisab Teadliku Muutuse Kunsti universaalsetele tehnikatele isikliku kogemuse ja praktilised avastused. Kertriin on kolme lapse ema, kes õpetab enda lapsi kodus. Kursusel õpid, kuidas vaadata oma kodu, lapsi, elukaaslast, olukordi ja endaga toimuvat nii, et saaksid luua soovitud muutusi.

I kursus

Sulle tundub, et teised tekitavad probleeme sinu ellu ja probleemide vältimiseks on vaja muuta välismaailma. Paraku sellisel viisil ei ole kunagi kedagi teist suudetud muuta. Kas keegi on suutnud sind muuta? Mõjutada küll, kuid muuta? Me kõik koosneme erinevatest eritasandiliste nähtuste liikidest. Oma sisemaailma uurides võib jõuda taibatavate järeldusteni, kuidas sinu eluks nimetatav protsessistik töötab.

Esitades küsimuse – kas ma olen keha ja kontrollides, kas ma end sellena tunnen, on alati vastuseks – ei ole. Kontrollides, kas ma olen emotsioon, vastus on sama, sama on mõtlemisegagi. Küsides enda käest – kuidas ma seda tean, avastad võime eristada ja teadvustada. Kui küsida edasi – kes eristab – on alati vastuseks mina. Selle Minana kogeb end igaüks.

Kursusel õpid:

• orienteeruma oma sisemaailmas;
• avastama ja tundma endaga seotud viit erinevat nähtuste gruppi ehk keha;
• avastad praktiliselt enda väärtuslikema tööriista ja salarelva – teadlikkuse;
• saad teada absoluutse tõe: eksisteerib vaid üks subjekt ja lõputul hulgal objekte;
• saad praktilise kogemuse enda tegelikust olemusest.
Teadmine enda ülesehitusest annab võimaluse reaalseks muutuseks enda sisemaailma muutmise kaudu. Teadlik enesemuutmine on tuntud olnud juba tuhandeid aastaid ja kasutusel kriya-joogas mitte ainult probleemide lahendamiseks, vaid avastamaks ning avamaks enda tundmatuid võimalusi ja potentsiaale.

Kursusel jõuad iseseisvalt välja teistsuguse kogemuseni enesest. Viie keha süsteem tähendabki, et tänapäeval inimeseks peetav kogemuse järgi seda tegelikult ei ole. Kuni sa seda ise praktiliselt ei avasta, usud kahtlusteta inimesekontseptsiooni, mis ei põhine kogetaval tegelikkusel. Viie keha süsteemi ehk tervikliku enese tundmaõppimine on kõigi järgnevate kursuste alustalaks.

II kursus

Enamasti arvatakse, et meil on kogu aeg millestki puudu. Tegelikult on vastupidi: meis on liigagi palju meie elu meist pealtnäha sõltumatult juhtivaid protsesse. Enda võimaluste ja võimete teada saamise järel võib igaüks ise alustada vabanemist üleliigsest ja kasutust. Tarbime kõikvõimalikke väliseid käiviteid, mis aktiveerivad positiivseid emotsioone. Teenime palehigis raha, et hankida endale võimalusi kogeda positiivset. Probleem on selles, et paraku positiivsed emotsioonid on ebapüsivad. Niisiis on vaja jälle midagi uut, et aktiveerida uus positiivne emotsioon. Nii kulutame kogu oma elu positiivseid emotsioone jahtides, sest teame – kui positiivset emotsiooni ei ole, tuleb asemele negatiivne. See on nõiaring, millest ei paista olevat väljapääsu.

Kursusel õpid:

• aru saama, et probleemid ei vaja mitte edasiarendusi, vaid lahendusi;
• probleeme komponentideks lahkama;
• märkama, et iga probleemi elujõuks on probleemiga seotud emotsioon;
• teadvustama oma emotsioone;
• mõistma, et emotsioonide ignoreerimisele, varjamisele, asendamisele, väljaelamisele või allasurumisele on olemas tõhus ja toimiv alternatiiv – vabanemine;
• vabastama mineviku ja ettekujutustega seotud emotsioone;
• vabastama reaalajas erinevates olukordades üleskerkivaid emotsioone;
• iseseisvalt vabastama lokaalseid, kroonilisi ja teisi füüsilise keha tervist otseselt mõjutavaid emotsioone;
• vabastama taustal olevaid, pidevalt aktiivseid emotsioone;
• muutma oma iseloomu.

Kui suurt rolli negatiivsed emotsioonid – pettumus, masendus, armukadedus, laiskus – sinu elus mängivad ja kui palju su eluaega võtavad? Milliseks kujundavad suhted enda ja teistega? Olemasoleva halva enesetunde asemele tahab iga inimene midagi paremat. Tahab juurde saada. Selle tõttu on meil pangalaenud, suhtekriisid ja üha suuremal hulgal inimestest depressioon. Kujuta nüüd, et sul enam ei ole enam neid halbu tundeid, mille asemele ponnistad uusi ja häid saada? Ehk saad nüüd paremini aru, mida tähendab vähendamine. Vähendades häirivaid ja kasutuid emotsioone, teed ruumi uuele hingamisele, uutele võimalustele.

Kursusel on võimalus saada teada, miks on emotsioonidel meie elus nii juhtiv roll ning milliseid tagajärgi me ise endale oma kontrollimatute emotsioonidega põhjustame. Õpid vabastama automaatselt kerkivaid emotsioone kohe, kui nad ilmnevad. Kursusel omandatu abil saad vabaneda kõigist konfliktsetest emotsionaalsetest reaktsioonidest oma elus.

Kursuse kolmandal päeval on võimalik korrigeerida tehnikaid, esitada täpsustavaid küsimusi, saada kasulikku tagasisidet ning edasist juhendust.

Kui peaks huvitama, kuhu peale neid kolme päeva edasi minna siis loe siit pikemalt kogu TMK kursuste sarja kohta.

Kertriin Petrov on keemia magister, kolme lapse ema, koduõppega tegelenud seitse aastat, töötanud õpetajana ning viinud läbi mitmeid huvitegevusi noortele ja vanematele.

Kertriin on täna tegelemas valuvaba õppimise avastamisega, et arendada välja uus viis laste õpetamiseks. Lisaks tegeleb Kertriin hatha-jooga õpetamise, maalimise ning joogateraapiaga.

Lapsepõlvetraumadest on Kertriin puutunud isiklikus elus kokku koduvägivallaga, kaotanud ema üheksa-aastasena, elanud läbi raskeid koduseid suhted ning sellest kõigest tänaseks välja tulnud.

Kertriin leidis vastused läbi praktikate kahele küsimusele:

1. Kuidas õpetada lapsi valuvabalt

2. Kuidas olla kena inimene oma kodus e. vägivallatud suhted

Toimumise aeg ja koht

Kursus toimub laupäeval-pühapäeval, 26. ja 27. veebruaril, kell 10.00–17.30, lõunapausiga 1 tund. Jätkupäev toimub pühapäeval, 13. märtsil kell 11.00–15.00.

Makseinfo
Osalustasu: 
€290

Kursusele on vajalik eelnevalt registreeruda ja tasuda osalustasu. Osalustasu palume tasuda TMK kursuste läbiviija Human OÜ e-poes kursusele registreerudes.
Osalustasu hõlmab TMK I-II kolme kursusepäeva, kohvipause ja koolitusmaterjali. Hind sisaldab käibemaksu.

Koolituse toimumise keel on peamiselt eesti keel, kuid soovi korral on võimalik lisatasu eest tellida sünkroontõlge inglise või vene keelde. Sünkroontõlke tellimuse soovi palume saata aadressile teadlikmuutus@human.ee.

Kogu TMK I-V sarja ostu puhul kehtib lõppsummalt soodustus -10% tingimusega läbida kursuste sari kahe aasta jooksul. TMK kursuste sarja ostmiseks palume oma soovist teada anda kirjalikult aadressil teadlikmuutus@human.ee.

Registreerumine ja lisainfo