Toetusfond "Teadlikum Elu"

Teadlikuma Elu toetusfond on loodud selleks, et aidata kaasa Lilleoru arengule. Fondi kaudu saad toetada Lilleoru õppekeskuse tööd ja Elulille parki.

Sellega anname meile kõigile võimaluse õppida elama õnnelikumat elu ja saada tuge selle erilise paiga rahust, vaikusest ja harmooniast.

Lilleoru keskusele pani 1993. aastal aluse kriya jooga õpetaja Ingvar Villido koos oma õpilastega. 30 aastaga on Lilleoru kasvanud rahvusvaheliseks teadliku muutuse õppekeskuseks ja siin on Põhjamaade suurimaid joogakeskuseid.

Lilleorus asub ka unikaalne pühapaik, iidsel loomismustril põhinev Elulille park ning joogalik süvaõppe- ja ritriidikeskus.

Õppekeskuse arendamisel on toetustel ja annetustel väga suur roll. Aastate jooksul on keskuse arengut toetanud tuhandeid inimesi. Lisaks toetustele rahastame Lilleoru toimimist põhitegevuse tuludest ning ettevõtlusest.

Sinu annetus aitab kaasa sellele, et saaksime jätkuvalt:

  • säilitada ja edasi arendada tööd Lilleoru õppekeskuses
  • hoida ja hooldada ainulaadset Elulille parki

Täname südamest kõiki oma sõpru, kes meid annetustega aitavad ja kutsume Sindki seda tegema.

TEE OMA ANNETUS SIIN

Kui aga tunned, et soovid Lilleorgu toetada pikemaajaliselt või regulaarselt, saad hakata püsiannetajaks. Selleks saad sõlmida oma kodupanga internetipangas püsikorralduse ja toetada meid Sulle sobiva summaga: MTÜ Lilleoru pangakonto EE202200221053475791 (selgitus "püsiannetus").

Ettevõtjatel on võimalik Lilleoru õppekeskuse tööd toetades tasakaalustada kasumile orienteeritud tegevusi ja suunata osa kapitali tagasi teadlikuma ja tasakaalukama ühiskonna arengusse.

Kui soovid lisainfot toetamise võimaluste kohta, palun võta ühendust: Heidi Grenman, heidi.grenman@lilleoru.ee 

NB! MTÜ Lilleoru on MTA poolt kantud ka tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja. Uuri maksusoodustuse võimaluste kohta Maksu- ja Tolliameti kodulehelt.

Vaata, kuidas Lilleorgu on läbi aastate üles ehitatud.

Täname kõiki toetajaid!

„Oli aasta 2005. MTÜ Lilleoru liikmetel oli soov tulla elama linnast maale ja rajada Lilleoru lähedale endale kodu.“

Selliselt kirjeldab Eve Soppe Taevasmaa küla algusaegasid.

„Nii saimegi paarikümne inimesega kokku ja alustasime mitmeid aastaid kestnud looduslähedase elukeskkonna ja majade loomise protsessi. Käisime isegi Soome-Rootsi-Taani ökoküladega tutvumas ja nende eluolu uurimas. Tunnen ennast kinnisvara alal koduselt ja mul on hea meel, et sain oma teadmistega kaasa aidata nii küla planeerimisel kui hilisemal asjaajamisel.

Eriliseks mälestuseks jääb mulle koolimaja ehitus. Oli tore, et sain maja valmimisele ise kaasa aidata ja meie tehtut dokumenteerida. Olen pidanud Lilleoru oma teiseks koduks juba aastast 2001 ja pean loomulikuks, et aitan siin kaasa nii palju kui suudan – enda oskustega ja ka rahaliselt."

"Lilleoru on headuse kodu – selline on kogemus, mis mind mõned aastad tagasi jalust niitis, kui ma järjekordsel kriya jooga pühendusel siin viibisin. See ehe, siiras heatahtlikkus oli tol päeval Ingvari, Ave, Arno, Marta, Aini, Anni, Merle, Iivi ja Küllikese nägu. Pärast seda päeva ma tean, et headusel on siin „pesa“. Selles pesas tegutseb täna regulaarselt üle 160 inimese, kes käivad siin teadlikult õppimas ja hoolitsevad selle koha eest, et headusel ei oleks põhjust siit ära kolida."

Nii kirjeldab MTÜ Lilleoru juhatuse liige ja Teadliku Muutuse Kunst (TMK) I-II õpetaja Heidi Grenman Lilleorgu ja siinseid inimesi.

"Olen olnud suurema osa oma elust ettevõtja ning mind on iseloomustanud „mitu rauda tules“ tegutsemine. Alati olen justkui suutnud teha rohkem kui teised, kuid kuskil olid ka minul piirid ja neid piire ma ei taibanud enne kui olin end ribadeks töötanud. Vaja oli teha täielik restart. Seda ma ka 8 aastat tagasi tegin, kui tulin Ingvar Villido juurde Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) kursusele. Sellest päevast alates muutus kõik.

TMK abil tegin oma elus täisrevisjoni ja taandasin 6 kuuga elust välja kõik selle, mis polnud tegelikult väärtuslik. Muuhulgas loobusin hästitasuvast juhi tööst ja positsioonist edukas rahvusvahelises kontsernis ning vahetasin kasumile orienteeritud ettevõtluse missioonipõhise mittetulundussektori vastu. Ma muutusin üliefektiivseks, mul tekkis palju vaba aega.

Ühel hetkel ma taipasin, et ma olin astunud teele, kus kõik mu unistused täidetakse, kõik tingimused luuakse, kõik vahendid antakse... oli aeg oma vaba aeg konverteerida millekski, millest võiksid kasu saada ka paljud teised inimesed. Nii ma tulingi Lilleorgu vabatahtlikuks, alguses toetuste kogumise tiimi juhtima, siis juhatusse ettevõtluse ja finantsvaldkonda juhtima. Lisaks sellele oleme koos teiste Ingvari õpilastega üles ehitamas unikaalset rahvusvahelist kooli, mille eesmärgiks on ei vähem ega rohkem kui humaansuse kasvule kaasa aitamine maailmas. 

Ühe inimese panus ei pruugi olla märkimisväärne, aga kui tegutsetakse heas koostöös, lihtsuses ja headuses, siis muutused kaasnevad nagunii."

Sisearhitekt, disainer ja Teadliku Muutuse Kunst I-II õpetaja Kai Laanmets kirjeldab enda seost Lilleoruga.

"Olen 20 aastat olnud endale tööandja ja töötanud mitte büroos, vaid enamasti üksinda, olles ise vastutav ja otsustav. Selline lahendus on mulle introverdina hästi sobinud. Juba lapsena meeldis mulle vaadelda inimesi ja püüda tabada, mis ajendab neid tegutsema, rääkima ja käituma. Vaatasin sealjuures ka endasse, kuid tundsin, et ei leia sellisel viisil kõigile enda küsimustele ammendavaid vastuseid. Ühel hetkel loobusingi neid otsimast, kuid huvi inimeseks olemise vastu jäi kusagile sisimasse ikka alles.

2015. aastal avastasin Raadio Ööülikooli loenguid läbi kuulates kaks Ingvar Villido loengut ja mul tekkis kiire äratundmine, et just siit ma võin saada selgust oma vastuseta küsimustele. Siit edasi leidsin tee Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) kursustele ja läbisin aastaga kõik 5 kursust  Mõistsin, et olen avanud teadmiste laeka, mida ei saanud enam sulgeda. 

Kasutades kursustel õpitud tehnikaid muutus mu elu järjest ladusamaks ja ette juhtuvad takistused kergesti ületatavaks. Tekkis sisemine rahu ja rõõmsus. Soovides peale TMK läbimist oma teadmisi jätkuvalt täiustada sattusin aastal 2017 Lilleorgu, siinsetele joogapühendustele ja avatud loengutele. Süvenedes ja järjest sagedamini Lilleorus käies õppisin Lilleoru käekäigu eest hoolitsevaid inimesi tundma. Lilleorgu jõudmise teekond on kulgenud minu jaoks tasase, loomuliku ja sujuvana. 

Kuna siinne toetav keskkond on mind palju aidanud ja õpetanud, siis pean loomulikuks ka enda panust siinsetes tegevustes ja endast millegi tagasi andmist Lilleorule. Õpilase ja kogukonna liikmena panustan siia enda aega ja oskuseid. Aitan erinevate kujunduste ja fotograafia alal ning löön kaasa kommunikatsiooni valdkonnas. Nüüdseks Teadliku Muutuse Kunsti I-II õpetajana annan edasi ka seda õpetust, mis on mind aidanud. Lilleoru on pakkunud mulle võimalust õppida koostööd ja koos loomist. Taas-avastan siin koostegemise rõõmu, mida aastaid kodukontoris omaette tegutsejana olin juba unustamas. 

Pean enda Lilleorus tegutsemise kõige suuremaks ajendiks tasakaalu. Olles ise saanud Lilleorust häid teadmiseid ja võimaluse enesearenguks, siis pean oluliseks panustada ka omalt poolt selle koha arengusse."

Juht, ettevõtja ja Teadliku Muutuse Kunst I-II õpetaja Kristo Reinold räägib enda teekonnast.
 
"Olen olnud juht ja eestvedaja kogu enda professionaalse elu ehk üle paarikümne aasta. Karjääri arenedes kasvas pidevalt ka vastutus, teatud juhtimisotsused olid aina raskemad ja see tõi kaasa erinevaid pingeid ja emotsioone. Väliselt olin õppinud ennast vaos hoidma, aga sisemiselt oli minu rahu ja stabiilsus kadunud. Juhina oli mul arusaam, et kõik teised peavad minu ümber muutuma. Palusin muutuda teistel, aga ise ei osanud seda teha.
 
Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) kursusele sattusin tänu abikaasale umbes viis aastat tagasi, kes kursuse läbinuna erinevaid sisemaailma teemasid kodus avama hakkas. Läbisin lühikese aja jooksul ehk umbes pooleteise aastaga kõik TMK kursused. Tänu neile kursustele, pühendustele ja TMK õpetajakoolitusele on mul täna oskus enda sisemaailmaga hakkama saada.

Olen oluliselt teadlikum, enesekindlam, tasakaalukam ja minus on sisemine rahu. Täna oskan neid õpetusi kohandada ka enda juhtimisvõtetesse ja suhetesse teiste inimestega. Kuna ma suudan kriisisituatsioonides säilitada sisemise rahu, toob see pingelistesse olukordadesse oluliselt paremad lahendused.
 
Lilleoru ja TMK-õpetus on mind toetanud ja arendanud selliselt, et täna on endise elu juurde tagasipöördumine mõeldamatu. Panustan siinsesse arengusse nii enda kohaolu, aja, teadmiste kui oskustega. Olen tänulik, et mulle on antud võimalus aidata kaasa ja panustada Lilleoru arengusse. See koht on unikaalne, soosides enda tundma õppimise teekonda."
 

Palusime enda Lilleorgu jõudmisest rääkida ka MTÜ Lilleoru juhatuse liikmel Ave Oidil. Tema lugu on järgmine:

"Jõudsin Lilleorgu aastal 1993, kui siin ei olnud veel mingit keskust. Käisin siis keskkoolis. Huvi elu sügavama mõtte, iseenda olemuse ja jooga vastu oli alanud juba veel varem, kuid tollal ei olnud neid õppimisvõimalusi lihtne leida. Mul oli nii noore inimesena tõepoolest õnne, kui sattusin 1992 sügisel Ingvar Villido juurde õppima. 

Juba järgmise aasta suvel kutsus ta meid appi Lilleoru nimelist kohta korrastama ja õige pea hakkasime koos tema ja väikese õpilaste grupiga siia ühist õppimise kohta rajama. 

Mul on olnud õnne osa saada sellest, kuidas tänu väga paljude inimestele abile on siia rajatud väga ilus keskus, mitmed hooned ja pühapaigad, unikaalne Elulille park ja permakultuuri aed. 

Väga eriline on olnud näha, kuidas tuhanded inimesed on siit vastuseid, abi ja lahendusi leidnud ning kuidas Ingvar Villido õpetus inimese olemusest on kasvanud terviklikuks õppesüsteemiks ja jõudnud ka mitmele poole laia maailma. 

Olen väga tänulik, et on olnud võimalus kõiges selles tänaseks ligi 30 aastat osaleda ja õppida Lilleoru heaks tegutsedes teadlikkuse rakendamist ja palju muud väärtuslikku koostöös paljude erinevate inimestega. Indias öeldakse, et sellise vaimse paiga jaoks tegutsemine või toetamine loob head karmat ja seda õnnistust ma kogen enda elus jätkuvalt."
 

Kinnisvara- ja ehituseettevõtja Madis Mägi kirjutab enda teekonnast Lilleorgu.

"Ma olen elus olnud otsija, täpsemalt õnne otsija. Olen tänulik, et mind on õnnistatud, sest mul on toetav pere, kaunis kodu, ustavad sõbrad, hea tervis, vaba aega hobideks ja töö, mis mulle meeldib. Mõned aastad tagasi taipasin, et mul oli justkui kõik, mis ühe keskealise mehe õnnelikuks peaks tegama, aga miski oli ikka puudu, olin rahulolematu ja lahendasin probleeme. Mõistsin vaid seda, et kogen elu liiga ühetahuliselt ja vajan ühte uut vaatenurka.

Teadmata midagi joogast, oma sisemaailma muutmisest, Lilleorust või Ingvar Villidost, läksin ilma ühegi eelarvamuseta Teadliku Muutuse Kunsti kursusele. Ja see, mis ma sealt kursuselt sain, ei olnud lihtsalt üks uus vaatenurk, vaid terve uus vaade elule.

Olles varem füüsiliselt vallutanud kõrgeid mäetippe taipasin, et TMK kursusel ulatas Ingvar Villido mulle kaardi ja kompassi ja lubas olla minu teejuht, et aidata mul vallutada inimarengu Mount Everest.

Viimased paar aastat on Lilleoru olnud minu jaoks see paik, kus olen saanud õppida ja ennast paremaks inimeseks muuta, et hea õnne korral jõuda inimarengu kõrgemaisse tippu, sest tean, et seal on õnn, mida olen päriselt otsinud.

Olen Lilleorust leidnud uusi sõpru ja teekaaslasi, kes samuti rühivad sisemaailma tipu poole, kus on vaikus, rahu, tasakaal ja õnn! Ja kui teekond on pikk ja keeruline, siis tuleb üksteist aidata.

Mind on Lilleoru ja sealt saadud õpetused aidanud ning võimalusel aitan vastu nii oma ehitusalaste kogemustega, teadmistega kui ka rahaliselt. Plaanin järjepidevalt aidata ja rahaliselt toetada, et Lilleoru õppekeskus muutuks tugevamaks ja kõigil otsijatel oleks kergem leida tee õnneni ja iseendani."