Veedalaulu seminar 12./13.–15. oktoober 2017 Juhendab Radha Sundararajan

Sel sügisel külastab Eestit taas armastatud jooga- ja Veedaõpetaja Radha Sundararajan,
 et läbi viia järjekordne Veedalaulu seminar siinsetele õpilastele.
 Läbivaks teemaks on seekord upanišadides kirjeldatud ülimad tõed. Keskendume Taittirīya upanišadile, Ülimale Olemusele ning Õpetaja ja õpilase suhtele. 

Seminar leiab aset 13.–15. oktoobril 2017. a.
Põhiseminarile eelneb 12. oktoobril sissejuhatav lühiseminar neile, kel pole varasemat Veedaretsitatsiooni kogemust. Selle käigus õpitakse tundma retsitatsiooni põhialuseid: kolme tonaalsust ning sanskriti tähestiku põhielemente lihtsamate mantrate näitel. Retsitatsioon on kõigile jõukohane, see ei vaja erioskusi.

Veedad on mahukas hümnide kogumik, mis uskumuse kohaselt avaldati iidsete tarkade poolt, kes kuulsid neid oma sügavas meditatsioonis. Tervikuna on need india tarkuse kõige auväärsem allikas ning on olnud tuhandeid aastaid esmane varamu nii sügavate filosoofiliste, kui ka eluliste teadmiste omandamiseks.
Veedad väljendati iidses sanskriti keeles. Aastate vältel talletati ja anti neis sisalduv teave edasi ühelt põlvkonnalt teisele suulise pärimuse kaudu. Veedade laulmiseks olid teatud põhireeglid, mida tuli kõrvalekaldumatult järgida. Tänu olemasolevatele reeglitele ja õpetamisviisile lauldakse Veedasid tänapäeval täpselt samamoodi, nagu seda tehti tuhandeid aastaid tagasi.

Veedalaulu õppides pidi õpilane oma õpetajat kuulama ja seejärel täpselt samamoodi järgi laulma. See protsess on “adhyayanam” ehk Veedalaul. Iidses india pärimuses hõlmas hariduse mõiste Veedade põhjalikku tundmaõppimist ja Veedalaulu pühendunud harjutamist. Selle õpingu südameks oli õpetaja ja õpilase vaheline suhe. Veedapärimus on tänapäevani india vaimsuse, teadmise, kultuuri ja uskumuste aluseks.

Joogafilosoofia ja teised traditsioonilised india koolkonnad on kindlal seisukohal, et loomingu esimene ja kõige olemuslikum mõõde on heli, mis kogu meie olemasolu tugevalt läbistab ja mõjutab. Nii on heli oma paljudes ilmingutes meie igapäevase elu lahutamatu osa ning kogetav läbi taoliste väljenduste, nagu muusika, hümnid, palved ja keeleline paljususs. Mantrate ja hümnide laadsed pühad helid mõjutavad meie olemasolu süvakihte ja tugevdavad õpilast. Need rajavad tihti silla õpilase eneseusule ja pühadusele. Joogapraktikas on helid väga peeneks, kuid võimsaks isikliku muutuse teostuse vahendiks, nii füüsilisel, mentaalsel, emotsionaalsel kui vaimsel tasandil.

Veedalaulu hüved:

- tervendav mõju, seda kasutatakse ka joogateraapias;
- edendab keskendumise- ja süüvimise võimet;
- rahustab mõistust, olles üks olulisi meditatsioonivorme;
- parandab mälu;
- aitab vabaneda pingetest ja olla tegevustes tulemuslikum;
- toetab ja väestab pürgimust ning joogapraktikat;
- on võimas vahend keha, hääle ja energia, emotsioonide, mõistuse ja intellekti integreerimiseks.

Kursuse kavas on:

- Veedamantrate retsitatsioon;
- hümnide sisu avamine;
- heli rakendamine joogapraktikates – keha-asendites, hingamistehnikates ja meditatsioonis.

Seminar on avatud ja heade mõjudega kõigile, kellel on huvi helide, tervendamise, jooga, mantra või meditatsiooni vastu.
 Varasem veedalaulu kogemus pole vajalik.

Õpetajast – Radha Sundararajan
Suure joogaõpetaja T. Krishnamacharya pärimusliini õpilasena on Radha üks vähestest õnnelikest, kel oli võimalus olla Krishnamacharya poja ja õpilase Shri T.K.V. Desikachar’i otsene õpilane. Oma õpetaja juhendamisel on Radha’st saanud Krishnamacarya õpetusliini üks parimaid ja vanimaid Veedalaulu õpetajaid. Oma enam kui 30 aasta Veedalaulu ja jooga kogemusega on ta rännanud üle maailma, õpetades paljudes maades Veeda- ja joogateadmisi. Ta aitab tõsta õpilaste teadlikkuse taset, väärtustades pisimaidki üksikasju, aidates nii omandada Veedalaulu peeneimad nüansid.
Olgu tegemist Patanjali "Joogasuutrate", Bhagavad Gīta või muude klassikaliste tekstidega, nagu Jooga Rahasya, Veedalaulu või meditatsioonipraktikaga, teeb ta õppeprotsessi alati nauditavaks. Radha on sertifitseeritud joogaterapeut ning Veedalaulu ja joogaõpetajate koolitaja. Ta on võrdselt vilunud õpetamises nii prantsuse kui ka inglise keeles. Sooja, vaimuka ja pühendunud inimesena, suudab ta luua õpilastega hea suhte, pannes aluse kauakestvale sõprusele. 

KORRALDUSLIK INFO:

AJAKAVA

Sissejuhatav lühiseminar Veedalauluga esmatutvujale – neljapäev, 12. oktoober
18:00 – 18:50 sessioon 1
19:00 – 19:50 sessioon 2
Küsimused-vastused

Põhiseminar  – reedest pühapäevani, 13.–15. oktoober
8:30 hommikusöök
9:30 – 10:20 sessioon 1
10:30 – 11:20 sessioon 2
11.30 – 12.20 sessioon 3
12:30 lõuna
14.30 –15.20 sessioon 4
15.30 – 16.20 sessioon 5
16.20 – 17.30 sessioon 6
17:30 õhtusöök

TOIT
Lilleorus pakutakse kohalikus köögis valmistatud maitsvat taimetoitu (kerge hommikusöök, lõuna- ja õhtusöök)

MAJUTUS
Lilleorus on lihtsad joogalikud tingimused, kas ühistes magamisruumides (max 30 inimest) isikliku magamiskotiga (kohapeal on olemas joogamatid) või telgis isikliku varustusega. Lisaks on kasutada kaks suvemaja (2x4 voodikohta), mida võib reserveerida täiendava 7€ eest/öö. Kohapeal saab kasutada voodipesu 3€ eest.

KEEL
Kursus toimub inglise keeles tõlkega eesti keelde.

ERATUND
Soovijatel on õpetajaga võimalik kokku leppida ka eratudnide osas, hinnaga 40€ / 50 min.

SALVESTAMINE
Ei ole lubatud.

VÕTA KAASA
- Mugavad riided, millega saab sooritada ka lihtsamaid joogaharjutusi.
- Kirjutustarbed märkmete tegemiseks.
- Kohapeal ööbimiseks magamiskott, padi.
​- Isiklikud hügieenitarbed.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Aruvalla küla, Rae vald

Seminar leiab aset 13.–15. oktoobril 2017. a. iga päev kl 9:30-17:30. Põhiseminarile eelneb 12. oktoobril kl 18-20 sissejuhatav lühiseminar neile, kel pole varasemat Veedaretsitatsiooni kogemust.

Makseinfo
Osalustasu: 
€330

Sissejuhatav osa 12. oktoober: hind 40€, registreerudes enne 3. juulit, hiljem (kursuse toimudes) 50€. 
Koha kursusel tagab ja registreerumise kinnitab ettemaks 15€.
Põhiseminar 13.–15. oktoober: hind 295€ registreerudes enne 3. juulit, hiljem (kursuse toimudes) 330€. 
Koha kursusel tagab ja registreerumise kinnitab ettemaks 90€.
Ettemaksu ei tagastata, v.a juhul, kui kursust ei toimu.

Ettemaksu palume üle kanda MTÜ Lilleoru arveldusarvele:
IBAN EE822200221017045549.

Hind sisaldab õpet, toitu ja lihtsat majutust ühistes ruumides.

LISAINFO JA REGISTREERUMINE SIIN.