Vestlused Ingvariga „Uus aasta, uued algused“

21. jaanuar, 19.0020.30

Siin me nüüd oleme – aastas 2021. Millised uue aasta lubadused oled endale juba paika pannud?

Kas teadsid, et kõige populaarsemad uue aasta lubadused on järgmised:

  • kaalust alla võtmine; 
  • trenni tegemine; 
  • tervislikum toitumine; 
  • tervislikumad harjumused; 
  • uue oskuse või hobi õppimine; 
  • enda heaolule tähelepanu pööramine; 
  • pere ja sõpradega koos aja veetmine; 
  • alkoholitarbimise vähendamine. 

See nimekiri pole kuigi üllatav, mis? Ilmselt on siin maagilise kaheksa seas ka mõni sinu lemmiklubadus, mida iga aasta endale annad.

Võimalik, et oled ka üks nende 80% seast, kelle uue aasta lubadus saab murtud veebruari teiseks nädalaks. Kuidas sa kavatsed elada nii, et eelolev aasta vastaks ka päriselt sinu ootustele?

Miks me põrume endale antud lubaduste täitmisel? Millised takistused meid valitud rajalt kõrvale juhivad? Kas eesmärk polnud piisavalt konkreetne või realistlik? Miks meil on raske eesmärgipäraselt tegutseda ja keskenduda? Võib-olla plaan polnud piisavalt pädev?

Ilmselt oled kogenud ka süütunnet ja kahetsust, kui midagi ei õnnestu. Kas need emotsioonid aitavad edasi minna?

Kujutle, et sul on uus vaade tulevikule, kus iga hetk pakub sulle piiritult võimalusi! Iga hetk kannab endas mõõtmatut potentsiaali. Mis siis, kui hakkaks elama nüüd nii, et saavutaks kõik selle, mida ette võtad, ja tegutseks teadlikult iga päev ilma midagi lubamata? Lihtsalt. Kui vaid oleks need teadmised ja oskused ...

Iga uus päev on ju uus algus. Ja mitte ainult iga uus päev, vaid iga uus hetk on uus algus. Muide, mitte kellelgi teisel pole rohkem mõju sellele, milline su tänane päev või kõik järgnevad päevad su elus olema saavad, kui sinul endal.

Kuidas saada iseendaks ja saavutada kõik endale püstitatud eesmärgid?

Selles vestluses avab Ingvar Villido seninägemata potentsiaalid, annab mõned praktilised suunised, kuidas võtta oma elu juhtimine enda kätesse, hoida suunda ja sihti ning saavutada püstitatud eesmärgid. See on sinu elu uus algus.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

"Vestlused Ingvariga" on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

OSTA PILET

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.