Vestlused Ingvariga „Abielu või abi elu“, 11. novembril. ONLINE

11. november, 19.0020.30

Kuni surm meid lahutab … Kas kõlab hästi või hirmutavalt? Mis on abielu? Kas abiellumine omab veel seda jõudu ja kannab sama ideed nagu vanasti? On see püha liit kahe inimese vahel või hoopis formaalne ja juriidiline leping?

Kuidas abiellumine mõjutab inimestevahelist suhet? Millistel põhjustel üldse otsustavad kaks inimest oma eluteed kõrvuti käia ja end abieluga siduda?

Nii palju on küsimusi, kuid vastused on ühest äärmusest teise. Mõnele annab abielu kindlustunde, mõnele tagab materiaalse kindlustatuse, mõnele on see märk suurest armastusest, kuid mõni ei pea seda üldse oluliseks või hoopistükkis pelgab siduvaid sidemeid.

Tihti räägitakse, et naised abielluvad staatuse või kindlustunde pärast, mehed aga tahavad kaasa õnnelikuks teha.

Mõnikord olevat meestel aga nii, et kui nad kurameerivad ja naist jahivad, siis nad pingutavad, tahavad olla paremad inimesed, kuid kohe, kui sõrmus sõrmes, on jaht läbi ja sellest hetkest peale ei panusta nad enam suhtesse. Huvi kustub.

Kas siinkohal meeste ja naiste ootused lähevad lahku? Millised ootused sul saavad olla abikaasa suhtes? Kas sa eeldad, et ta on sulle nüüd elu lõpuni truu? Sõnad abikaasa ja abielu sisaldavad sõna abi. Millist abi sa oma kaasalt ootad? Kes keda abistama peab, milles ja kui palju? On need kodutööd, laste kasvatamine või isiklik areng?

Kas oled abielus ja õnnelik? Oled sa vallaline, aga ihkad abielluda? Oled sa vaadanud oma kaaslasele sügavalt silma ja süvenenud, mida teie kummagi jaoks selline suhtestaatus tähendab?

Selles vestluses avab Ingvar Villido abieluõnne ja õnnetuse tagamaid ning aitab sul mõista, milleks suhted tegelikult head on.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

„Vestlused Ingvariga“ on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

OSTA PILET

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.