Vestlused Ingvariga „Südametunnistus – sisemine tunnistaja“

26. august, 19.0020.30

Kuidas räägib südametunnistuse hääl?

Oled sa kunagi tundnud, et oled teinud midagi oma südametunnistuse vastu? See on siis, kui sees jääb kripeldama, et see asi ei ole õige.

Oled sa proovinud kedagi mõjutada tema südametunnistusele apelleerides?

Oled tundnud, et südametunnistus ei luba sul nõnda toimida? Kas su südametunnistus on puhas või tunned sa südametunnistuse piina?

Ilmselt sa tead, millest jutt käib. Kuid kas sa oled ka kunagi mõelnud, kuidas vaadelda oma südametunnistust? Kes on südame valitseja ja kus on tunnistaja?

Südametunnistust peetakse tavaliselt enesemääratluse mehhanismiks, mis annab su tegudele ja eesmärkidele kõlbelise hinnangu. Pühakirjas võib leida viiteid, et südametunnistus on mõistuse otsus, mis käsib inimesel õigel hetkel teha head või hoiduda kurjast.

Kuidas on sinul see omadus välja arenenud? Kas südametunnistus elab südames või mõistuses? Kui tihti võtad kuulda oma südametunnistuse häält? Kas see hääl saadab sind igapäevaselt ja sa talitad oma südametunnistuse järgi või püüad sa oma südametunnistust mingi vabandusega rahustada?

Kindlasti oled kohanud oma elus inimesi, kes on egoistlikud petised, kel justkui südametunnistust polekski. Kuidas sa tead, mis on õige, mis on vale? Kas südametunnistus aitab jõuda vooruse saavutamiseni või mõne valitseva pahe väljajuurimiseni?

Kui paluda sul teha annetus kellelegi oma südametunnistuse järgi, kas satud kimbatusse või tead täpselt, palju on sinu südametunnistuse määr?

Kuidas raskel hetkel õige valik teha?

Selles vestluses toob Ingvar välja selle osa, mis juhib südametunnistust ning aitab näha, kuidas inimene hindab tehtava või tehtud teo kõlbelist väärtust.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

„Vestlused Ingvariga“ on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

OSTA PILET

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.