Vestlused Ingvariga „Elukutse või elu kutse“

21. oktoober, 19.0020.30

Juba Tammsaare ütles, et tee tööd, siis tuleb armastus. Aga kas tuleb? Kas tuleb armastus töö vastu?

Oled sa vahel mõelnud, et küll see töö on üks tüütu või igav asi? Palju parem oleks puhata ja hobidega tegeleda. Aga ei saa …

Elu on kohustusi täis. Mõnel on nii täis, et pereelu ja tervis kannatab, rääkimata sõpradega suhete hoidmisest või hobidega tegelemisest.

Tööl peab ju käima. Võib-olla see töö, mida oled valinud, on sulle väsitav, koormav ja rutiinne. Kuid miks sa oled valinud sellise elukutse, mis väsitab ja kurnab selle asemel, et anda jõudu ja pakkuda inspiratsiooni? Kas see on olnud üldse sinu valik või hoopis elu kutse, sund või juhus? Elu peaks ju pakkuma naudingut ja rõõmu.

Oled sa kadestanud neid, kes on osanud oma hobist ameti teha?

Oled sa kunagi vaadanud oma elukutse valiku sügavamaid tagamaid ja mõelnud, kas sa teed ikka õiget asja?

Võimalik, et sul on täitumata unistused või kutsumus, mis saadab sind juba lapsepõlvest, aga sa ei tea, kuidas seda unelmate elu saavutada või ei julge teha oma elus muutust. Sul pole vajalikke teadmisi, oskusi ega vilumust ja pole aega ka ümberõppeks. Maksud tahavad maksmist, kohustused täitmist, pere toitmist jne. Tekib nõiaring, millest väljapääsu sa ei näe.

Võib-olla oled sa oma elukutse valikuga rahul ja südames tead, et see, millega tegeled on õige, kuid kahtlus poeb hinge neil hetkedel, kui asjad ei lähe nii, nagu oled planeerinud või soovinud või kui on raske.

Kas elukutse on sinu valik või kutsub elu sind tegema teatud tegevusi? Kuidas leida oma tõeline kutsumus? On sul mõni tegevus, mida tehes sa kaotad ajataju ja oled täis indu ja inspiratsiooni? Mismoodi teha õige ametivalik? Mis sind inspireerib ja paneb su hinge helisema? Kas elukutse valid terveks eluks? Kas sa armastad oma elu ja elukutset?

Selles vestluses kergitab Ingvar Villido elu ja kutsevalikute saladuseloori katet ja suunab sind sinu enda sügavusest üles leidma oma elu kutset.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

„Vestlused Ingvariga“ on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

OSTA PILET

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.