Vestlused Ingvariga „Harjumuse jõud“

15. aprill, 19.0020.30

Ütle mulle, kes on su sõbrad ja ma ütlen, milline oled sa ise. Ütle mulle, millised on su harjumused ja ma ütlen, kui edukas sa oled.

Terve meie elu koosneb harjumustest. Ja meie saatus kujuneb vastavaks meie harjumustele. Meil kõigil on välja kujunenud mõni regulaarne kalduvus, millest on raske, pea võimatu loobuda. Mõelgem korraks, kas see on nii. 

Meie heaolu ja edu elus määrab see, millega tegeleme enamiku oma igapäevaelust. Kui oled harjunud päevas viis tundi telekat vaatama, siis arvatavasti ei jää sul just palju aega muude, näiteks ennast arendavate tegevuste, nagu raamatu lugemise, mõne uue oskuse õppimise või sportimise jaoks. Tänapäeval võib teleka vaatamisele veel lisada paar-kolm tundi sotsiaalmeedias scroll´imist.

Halvad harjumused viivad inimese elustiilini, mis viib teda eemale unistuste elust.

Kuidas sa näiteks kujutad ette maratoni jooksmist, kui suitsetad regulaarselt ja trenni asemel valid teleka vaatamise? Kuidas sa kujutad ette mingi kalli auto või maja ostmist, kui sa laristad raha tühja-tähja peale? Kuidas sa kujutad ette, et elad 90-aastaseks ja oled hea tervise juures, kui sul on palju ebatervislikke harjumusi, nagu näiteks liigsöömine, alkoholi tarbimine jms?

Kuidas sa võiksid saada edukaks ärijuhiks, kui hilined alati või kipud inimestega tülli minema?

Millest saavad alguse me halvad harjumused?

Inimene võib halbade harjumustega olla juba nii seotud, et enam isegi ei tunneta, et need on halvad. Nagu näiteks mõtted, mis räägivad, kuidas ma ei oska, ma ei saa, ma ei suuda ... jne, jne. Või emotsioonid, mis panevad haarama šokolaadi järele, kui tunned end kurva või üksikuna.

Halbu ja häid harjumusi on meil kõigil ja ilmselt teab igaüks, kui raske on loobuda halvast harjumusest. Mingil põhjusel on heade harjumuste kujundamine sama raske, kui halbade harjumuste murdmine. Kas sina soovid hakata muutma mõnda oma harjumust?

Kujutad sa ette elu, kus saad valida olla õnnelik, tervislik ja enesekindel?

Kuidas vabaneda halbadest harjumustest? Kuidas juurutada häid harjumusi? Mis on meile kasulik ja mis kahjulik?

Selles vestluses avab Ingvar Villido harjumuste tekkepõhjused ja läheb juurte juurde, kus on võimalik kõike muuta. Kuula ja saa teadlikuks oma harjumustest ning muuda oma saatust!

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

„Vestlused Ingvariga“ on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

OSTA PILET

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.