Vestlused Ingvariga „Konflikt, lõhestumine, vabadus“, 25. novembril. ONLINE

25. november, 19.0020.30

Kuidas oma elu kriisis targalt juhtida?

Praeguseks juba pikalt kestnud koroonaajastu on hakanud avaldama laiemat mõju ka meie ühiskonna tervisele. Polariseerumine, lõhestumine, konfliktid. Oleme silmitsi uutlaadi pingete ja vastuoludega, mis meid ümbritsevad. Aga ka vastuoludega meie endi sees.

Kuidas sa tunned end tänases päevas, vaadates maailmas toimuvat? Olla praegusel ajal rahulolematu – see tundub loomulik. Tundub loomulik olla rahulolematu riigi käitumisega. Või vaktsiinivastaste või vaktsiinipooldajate käitumisega. Tundub loomulik valida endale pool ja siis vastaspoolel oleva arvamusliidri, poliitiku, meediakanali või oma naabri seisukoha peale ärrituda. 

Kuid kas sa oled vaadanud, mida selline rahulolematus sinuga teeb? Kuidas see sulle endale mõjub? Kas see avardab või hoopis kahandab sinu võimalusi ja väljavaateid? Kas laiendab võimet keskenduda lahendustele, olla paindlik ja leidlik, märgata muutunud olukorras uusi võimalusi, olla järjepidev ja kannatlik? Või hoopis piirab neid? 

Kui sa nii vaatad, võid märgata, et rahulolematus jt laialt levinud reaktsioonid ning suhtumised praegusel ajal hakkavad ühel hetkel tegelikult nii teisi kui ka sind ennast piirama, lõigates välja uutest võimalustest ja uutest väljavaadetest.

Kuidas saavutada vabadus, mida ei kõiguta ükski kriis ega väline piirang?

Kutsume sind 25. novembril toimuvale tasuta veebiseminarile „KONFLIKT, LÕHESTUMINE, VABADUS – KUIDAS OMA ELU KRIISIS TARGALT JUHTIDA?“.

Veebiseminaril saad teada:

- Kuidas jääda kaineks ja rahulikuks sõltumata ümbritsevast olukorrast.

- Kuidas säilitada kaine vaade, mis võimaldaks meil teha targemaid otsuseid – nii enda kui lähedaste jaoks – nii isiklikus plaanis kui suhetes teistega.

- Kuidas saavutada olulistel hetkedel emotsionaalne kõigutamatus.

- Kuidas hoida sisemist stabiilsust, mis aitaks säilitada kindlat pinnast igas olukorras. Ka siis kui ümbritsev keskkond on konfliktne.

- Kuidas saada vabaks sundreageerimisest ümbritsevatele sündmustele – ja võtta sisse hoopis arukam positsioon – vaatleja, märkaja ja taipaja positsioon – aruka tegutseja hoiak.

- Kuidas rajada oma isiklik heaolu ja turvatunne senisest hoopis kindlamatele alustele – kuidas mitte muretseda, karta, tunda ärevust, süüdistada või vihastada.

- Missugune võiks olla meetod, mis sellise taseme ja oskuste saavutamist võimaldaks.

- Kuidas kasutada koroonaaegset olukorda ära uue ja palju parema taseme saavutamiseks oma elus. 

- Kuidas kujundada saabuv 2022. aasta uute võimaluste ja positiivsete muutuste alguseks.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

„Vestlused Ingvariga“ on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

OSTA PILET

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.