Vestlused Ingvariga „Kontrollivajadus“

9. september, 19.0020.30

Kas kardad kaotada kontrolli?

Millal sa viimati lõdvestusid? Millal sa nautisid olukorda, mis ei olnud sinu kontrolli all, ja lasid elul voolata?

Kas sa kardad, et asjad väljuvad sinu kontrolli alt?

Kui paljud inimesed on pidevalt pinges püüdes oma elu korraldada ja hoida ohjes tööasju, lapsi, peret ehk kõike seda, millest koosneb elu. Ehk oled ka sina see, kes nii teeb?

Üks hetk aga tunned, et jõud lõpeb, ei jaksa enam kõike kontrolli all hoida. Kas lööd käega või pingutad veelgi rohkem ja lõpetad läbipõlemisega? Oled väsinud ja kurnatud sellest pidevast muretsemisest ja ülemõtlemisest?

Kellele ei meeldiks teadmine, et olukorrad ja inimesed käivad meie tahtmise järgi ja et kõik on meie kontrolli all.

Ilmselt oled kohanud suure kontrollivajadusega inimest, kes võib mõjuda kohati agressiivse, rahulolematu ning võimukana. Kõik ümbritsevad teevad kõike valesti, teda ei mõisteta, tal on alati millegi üle nuriseda ...

Äkki see inimene oled sa ise? Oled sa kunagi tajunud, et kui sa lased asjadel omasoodu kulgeda, tekib hirm, et maailm kukub kokku?

Oled mãrganud selle kontrollivajaduse taga sisemist ebakindlust ja haavatavust? Kas oled kunagi kohtunud kellegagi, kes on n-ö kõva mees, kuid tegelikult selle kõva koore all on pehme kaisukaru? Oled tundnud, et kogu sisemine rahu on röövitud, kui keskendud asjadele, mida ei saa kontrollida?

Kui sul on soov edaspidi kõik ohjad elus enda kätte võtta, siis tea, et ainsad, mille üle sul on kontroll, on sinu mõtted ja tunded.

Selles vestluses paotab Ingvar Villido ust maailma, kus kontrolli mõiste saab hoopis uue tähenduse.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

„Vestlused Ingvariga“ on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

OSTA PILET

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.