Vestlused Ingvariga „Laitmatus – edukuse võti?“ Veebiloeng 30.09.2021

30. september, 19.0020.30

On sul kombeks end teistega võrrelda? Kas tuleb tuttav ette olukord, kus sead end või teisi pjedestaalile, riputad mõttes medaleid kaela?

Võib-olla on sul kombeks jagada hinnanguid – õige ja vale, hea ja halb ...

Oled sa võitja või kaotaja? Tegija või kobakäpp? Hoolas või hooletu? Kes üldse on siin elus meie tegevuste hindaja? Kas sinu ülemus? On ta õiglane? Kellel on õigus öelda, et see asi on tehtud hästi või teine asi on tehtud halvasti?

Kindlasti oled tööd tehes tundnud, et see sai perfektne, võid endaga igati rahule jääda, kuid siis tuleb keegi, kes teeb sinu loomingu pihuks ja põrmuks ning ütleb, et kõik tuleb ümber teha. Kuidas sa end siis tunned? Kas siin on pinnas konfliktideks või masenduseks?

Küllap sa ise oskad end hinnata ja tead, kas kuulud perfektsionistide või viisakalt väljendades ükskõiksete hulka. Tead ju küll neid, kes ei suuda ühtegi tegevust lõpule viia, vaid ajavad juuksekarva lõhki. Ikka siit on midagi puudu ja sealt vajab miski sättimist. Kunagi ei ole küllalt, kunagi pole piisavalt hea. Kindlasti tead ka neid, kes teevad kiirelt midagi valmis ja ütlevad: „Ah, käib küll!“ Need on need, kes lasevad nii-öelda üle jala, on hooletud.

Mis on aga laitmatus? Kus on ideaal? Millistest kriteeriumitest siin peaks lähtuma? Selles vestluses tutvustab Ingvar Villido laitmatuse printsiipi, mis aitab luua tegevustesse tugevama tasakaalu, sealhulgas võimaluse tegevusi võib-olla hoopis teise pilguga vaadata. Ta seletab lahti, kuidas saab laitmatu tegutsemine olla edukuse võtmeks.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

„Vestlused Ingvariga“ on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

OSTA PILET

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.