Vestlused Ingvariga “Mis on hing?”

22. oktoober, 19.0020.30

Pilkaselt pimedat aega, sügisest kaamost, peetakse sisemaailma vaatluse jaoks heaks võimaluseks.

Sel ajal on kohane hingele valgust heita ehk hingepeeglisse vaadata ...

Paljud filosoofid, vaimulikud ja isegi mõned teadlased on püüdnud paljastada inimhinge saladust. Kuulus füüsik Albert Einstein on näiteks pidanud meie aja müstilist suundumust, mis väljendub teosoofia ja spiritismi vohavas kasvus, nõrkuse ja segaduse sümptomiks. "Kuna meie sisemised kogemused koosnevad sensoorsete muljete taasloomisest ja kombinatsioonidest, tundub kehata hinge mõiste mulle tühi ja mõttetu," leidis loodusseadusi süvitsi uurinud teadlane.

Samas ei eita ta hinge olemust ja on pidanud kujutlusvõimet hinge keeleks. Millist hinge ta silmas pidas?

Palju räägitakse hingest ja ka vaimust, kuid siiani ei ole keegi täpselt nende asupaika leidnud ega neid sõnu õieti defineeridagi suutnud. 

Oled sa mõnikord tundnud, et miski su hinge puudutab? Kas kellegi looming, näiteks mõni muusikapala, on puudutanud su hingekeeli?

Oled ehk kunagi adunud, et sul on hing? Oled sa mõelnud sellele, et miks on nii palju sõnu, väljendamaks midagi, mida pole näha ega saa käega katsuda?

Oled sa kogenud kunagi hingevalu või -vaeva? Võib-olla on saanud sul hing täis ja oled seetõttu öelnud hingepõhjast tulevaid sõnu, mida hiljem kahetsed?

Kas mõnikord oled tundnud, kuidas tahaks kisendada, et jätke mu hing rahule?

Kus see hing siis on? Mis see vaim veel on? Mida peetakse silmas vaimuhaiguse all? Kas hingevalu saab ka ravida?

Kas keha, hing ja vaim eksisteerivad koos või eraldi?

Selles vestluses toob Ingvar Villido välja hinge sügavama tähenduse ning aitab sul lihtsa võtte abil leida üles hingerahu.

"Vestlused Ingvariga" on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise või vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

OSTA PILET

"Vestlused Ingvariga" loengusarja korraldab OÜ Human. Pileti ostmiseks suunatakse Sind human.ee veebilehele.

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5-15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.