Vestlused Ingvariga „Mis on meditatsioon?“ 22. juulil. ONLINE

22. juuli, 19.0020.30

Paljud on kuulnud, et mediteerimine on kasulik tegevus, et oma rahutut olekut tasakaalustada või muuta teadvuseseisundit. Mida ja kuidas muudetakse?

On joogalikke meditatsioonitehnikaid, budismist tuntud mõtlusi, sufismi meditatsioone ning zen-meistrite ja paljude teiste koolkondade sisevaatluse harjutusi. On ka neid, kes oma äranägemise järgi mediteerida püüavad.

Mis see meditatsioon siis ikkagi on? Kui sa istud silmad kinni ja püüad rahuneda, kas see sul alati õnnestub? Kui püüad ette kujutada rahustavat merekohinat ja vaikset rahulikku vetevoogu, siis võib juhtuda, et mõtted hakkavad häirima või tunduvad veelgi valjemalt kõnelevat kui varem.

Võib-olla ärritab sind hoopis kõrvaltoast või tänavalt kostuv müra. Võimalik, et su mõtted lähevad kuhugi mineviku- või tulevikuradadele uitama ja unustad sootuks, kuidas see meditatsiooniharjutus käis.

Tahaks maailma vaigistada, aga kuidas? Küll oleks hea, kui oleks mingi nupp, mis sisemise vaikuse tekitaks ja välised häirivad faktorid summutaks.

Võib ka juhtuda, et sul tuleb tahtmine midagi kasulikku ära teha, mitte lihtsalt mõttetult aega surnuks lüüa ning sa jätad mediteerimise pooleli.

Kui sa ei saa minna üksinda eraldatud kohta koopasse, siis kuidas sa peaksid kesk lärmakat ümbrust mediteerima? Kas üldse on võimalik elada maailmast osa võtmata?

Kas teadsid, et muretsemine on meditatsioon sellel, mida sa oma ellu ei soovi? Oskad sa aga ette kujutada lõputut sisemist vaikust ja rahu mitte ainult silmad kinni lootosasendis istudes, vaid täiesti tavalisi tegevusi tehes?

See on võimalik! Mis siis, kui tähtis ei ole see, mida sa teed, vaid kuidas sa teed? Soovid sa teada, mis on meditatsioon? Soovid õppida mediteerima?

Selles vestluses selgitab Ingvar Villido meditatsiooni tehnikat kriya-jooga vaatenurgast ning viib sind meditatsiooni sügavama olemuse mõistmiseni.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

„Vestlused Ingvariga“ on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

OSTA PILET

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.