Vestlused Ingvariga „Mõttejõud“

4. märts, 19.0020.30

Oled pannud tähele, et sul on mõtted? Märkad sa ka seda, et mõtetel on jõud? Mis jõud see on, mis sunnib mõtlema ja mõtetele vastavalt tegutsema?

On vana tõde, et mõte põhjustab sõna ja teo, aga tegu loob saatuse…

Oled sa rahul oma saatusega või tahad seda muuta?

Tundub loogiline, et kui tahad tulevikku muuta, siis pole mõtet samamoodi edasi mõelda. Aga katsu mõelda teisiti. Ei õnnestu?

Mõtted ei ole materiaalsed, ometi omavad need suurt mõjuvõimu meie üle, kas pole? Öeldakse, et sa oled see, millest sa mõtled ja millesse sa usud. Sinu praegune elu peegeldab sinu mõtete kvaliteeti. Vaata korraks enda ümber ja mõtle, mis mõtted on sinu praeguse elu kujundanud.

Oled sa mõnikord mõelnud, et sa ei saa selle või teise asjaga hakkama ning oled juba eos käega löönud? Või on sul olnud aegu, kus sa peaksid tööle keskenduma, aga mõtted keerlevad söögi või seksi või millegi muu ümber, mis ei lase sul üldse kohal olla? Võib-olla oled sa jäänud mõtlema ja unistama millestki ilusast ning avastanud, et oled rongist maha jäänud või tööle hilinenud? Oled sa ehk hoopis mõelnud, et kogu see elu on mõttetu, tahaks ära siit?

Mis sind siis ikkagi juhib? Miks me oleme oma mõtted nii tähtsaks teinud?

Näiteid võib siin tuua veel palju, kuid kas sa oled ka mõelnud, et ehk on sellest ringist väljapääs? Mis siis, kui on olemas veel võimsam jõud, mis on ka mõttest üle – vaimujõud! Mis see vaim on ja kust see jõud tuleb? Kas vaimul on võim mõtte ja mateeria üle?

Selles vestluses aitab Ingvar Villido saada sul teadlikuks oma mõtetest ja nende juhtivast jõust ning avastada sisemine jõud, millega on võimalik oma elus suuri muutuseid läbi viia.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

"Vestlused Ingvariga" on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

OSTA PILET

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.