Vestlused Ingvariga „Õnne valem“

1. juuli, 19.0020.30

Oled sa rahul ja õnnelik? Oled elus saavutanud kõik ja rohkem veel? Su elus valitseb harmoonia? Kas õnn on tulnud su õuele? Või saadavad sind ärevad mõtted ja pidev rahulolematus?

Nii filosoofid kui teadlased on püüdnud õnne valemit leida ning õnne olemust tabada, kuid pole siiani jõudnud ühisele nõule. Õnn on miski, mida ei saa kaalule panna või joonlauaga mõõta.

Paljud inimesed ajavad pidevalt õnne taga, teadmata isegi kust kohast seda leida, võib-olla isegi teadmata, mis see õnn üldse on ja mis neid õnnelikuks teeb. Mõned arvavad, et saavad õnnelikuks, kui neil on palju raha. Teised jälle leiavad, et õnnelikuks teevad ilusad asjad, majad, autod, lennukid või luksusjahid. Kolmandad on aga kindlad, et ilma armastava kaaslaseta ei saa nad olla õnnelikud.

Hetkeks tundub, et oled õnnelik, kui saad, mida oled ihaldanud või saavutad selle, mille poole oled unistustes püüelnud, kuid peagi libiseb õnn käest kui liiv sõrmede vahelt või sulab olematuks nagu mullune lumi ... Ja siis on vaja uut stimulaatorit, mis õnnetunnet tekitaks? Kas pole? Kas on üldse võimalik olla pidevalt õnnelik? Kas teel õnne poole on võimalik ka teekonda nautida?

Räägitakse, et õnn on meie enda teha, kuid mis on õnn ja kuidas seda teha? Kas teised saavad meid õnnelikuks teha? Me kõik soovime elada õnnelikult ja rahulolevalt, aga kuidas õnne leida ja hoida?

Kas oled kunagi mõelnud, et ajad õnne segamini oma soovidega? Soovid ja ihad ei saa ju kunagi rahuldatud … Äkki on õnn peidus hoopis nende taga?

Selles vestluses juhatab Ingvar Villido teed püsiva õnne seisundini, mis algab Sinust endast. Kas oled valmis kohtumiseks iseendaga?

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

„Vestlused Ingvariga“ on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

OSTA PILET

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.