Tasuta loeng: Vestlused Ingvariga „Piirangud ja psüühika“

1. aprill, 19.0020.30

Oled sa tundnud, et pärast peaaegu terve aasta kestnud võitlust COVID-19 pandeemia tagajärgedega, sealhulgas virtuaalset tööd ja kooli, on sul sellest kõigest kõrini? Aitab juba sellest suumimistest ja sotsiaalsest distantseerumisest. Piisab ka piirangutest ja pidevast muutlikust olukorrast.

Mida teha, kui tunned, et kodukontor ja distantsõpe, Zoomi, Teamsi, Skype´i koosolekud ning lisaks veel kodune olme löövad üle pea kokku ja lihtsalt enam ei jaksa? Võib-olla oled mures oma lähedaste pärast? Oled väsinud, hirmul ja teadmatuses? Isegi kui praegu on tunne, et saad hakkama, võid tunda, et kohe-kohe murdud ...

Info üleküllusest tingitud olukord paneb proovile nii täiskasvanu kui lapse psüühika. Virtuaalses keskkonnas võib tekkida nn kognitiivne ülekoormus. See väsitab, töö- ja õpivõime langeb ning lõpuks lülitame ennast lihtsalt välja. Paljudel võib tekkida protest, eitus ja viha, mida elatakse välja kas koduste peal või saab „valangu“ teenindaja, aga võib-olla leitakse, et peab protestima tänavatel ja kaubanduskeskustes. Mõnel aga tekib masendus ja jõutakse emotsionaalses seisus punkti, kus tuntakse end kõiges pettununa.

Paratamatult on ka lapsed segaduses. Ilmselt on neilgi palju küsimusi, nagu näiteks millal saan oma vanaema uuesti kallistada, miks ma ei või sõpradega kokku saada ja suurelt sünnipäeva pidada. Meil pole alati vastuseid ja alati pole selge, millist teed edasi minna.

Psühholoogi, psühhiaatri juurde inimesed ei pääse pikkade järjekordade tõttu. Koolipsühholoog on ka vaid helendaval ekraanil, kui sedagi …

Kas tunned, et jooksed justkui peaga vastu seina? Kas tunned, et sinust ei sõltu midagi?

Mida teha, et su fookus töö- ja koolirõõmudelt ei nihkuks pettumusele ja stressile? Mida teha, et olla vaimselt tugev ja terve? Kuidas selles olukorras aidata nii ennast kui oma peret?

Selles vestluses näitab Ingvar Villido, kuidas leida fookus, millele pandeemia ajal keskenduda, et sellest psüühiliselt ja füüsiliselt tervena välja tulla.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

„Vestlused Ingvariga“ on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

REGISTREERU

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.