Vestlused Ingvariga „Rahulolu iseendaga“

5. august, 19.0020.30

Kas oled endaga rahul? Kas peeglisse vaadates valdab sind rahulolutunne? On sul kõrged või ebarealistlikud ootused ja madal enesehinnang või oled saavutanud sisemise rahulolu?

Viimase poole sajandiga on muutunud meie elu kordades lihtsamaks ja mugavamaks, kuid vaatamata sellele on depressioonitase ja rahulolematus kümnekordistunud. Inimeste rahulolematus eluga ei ole samas mingi uus asi, see tundub olevat kasvav trend, millega me kõik aeg-ajalt kokku puutume.

Oled sa mõelnud, et miks on nii, et oleme pidevalt rahulolematud ehkki väliselt on kõik justkui korras?

Oled sa vaadanud oma elu, oma ootusi-lootusi, soove ja ihasid? Kas oled saavutanud kõik, mida oled soovinud? Oled sa oma välimusega rahul või tunned end oma kehas ebamugavalt?

Tunned sa vahel, et mineviku taak räsib ning elu tundub mõttetu, tühja ja lootusetuna? Kas sul on päevi, mis mööduvad iseendaga sõdides ning ennast õõnestades? Oled sa mõelnud, et kui mul oleks või kui ma oleks ..., siis oleksin endaga rohkem rahul.

Mis sind õnnest lahutab? Mis on rahulolust puudu? Kas lased negatiivsetel mõtetel end hukka mõista? Või oled sa juba mitu korda elus seadnud endale eesmärgi, saavutanud selle, kuid tunned ennast ikka elujõuetu ning tühjana? Teinekord aga pingutad ninast vere välja, et midagi enda jaoks olulist saavutada, aga enesetunne, mis saavutatuga kaasneb, pole nii hea, kui ette kujutasid.

Rahulolu endaga on vundament, millele rajaneb kõik muu – töö, suhted ja kogu ülejäänud elu.

Kuidas laduda seda sisemise rahu vundamenti? Milline keskkond on toetav ja rahulolu pakkuv? Millised isiklikud ja tööalased eesmärgid peaks olema täidetud, et sind valdaks rahuldustunne? Kas sa üldse tunned iseennast? Kus sa oled oma elus praegu? Kas väline mõjutab sisemist või vastupidi? Kuidas jõuda kokkuleppele iseendaga, et saaks elada nii, et valusast minevikust saaks edasiviiv jõud? Kuidas luua armastav suhe iseendaga? Kuidas saavutada sisemine rahulolu?

Selles vestluses Ingvariga vastab ta nii nendele kui paljudele teistele enesehinnanguga seotud küsimustele, ta räägib enese leidmisest, endast arusaamisest ja iseendaga rahul olemisest.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

„Vestlused Ingvariga“ on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

OSTA PILET

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.