Vestlused Ingvariga “Sassis suhted või lihtne elu?”

19. november, 19.0020.30

Soov olla armastatud ja jagada teineteisega lähedust on väga loomulik ja inimlik.

Kõik me oleme kellegagi suhtes. Kui ei ole paarisuhet, siis on vähemalt suhted töökaaslastega, alluvaga, ülemusega, sõprade või sugulastega. Erakuna on tänapäeval pea võimatu elada. Inimene on sotsiaalne olend.

Teadlased on suhteid uurinud ja leidnud, et meie suhetest sõltub palju – sellest sõltub meie heaolu, aga ka tervis ja edukus. Kui vanemad on rahulolevad ja heades suhetes, on ka lapsed õnnelikud. Kui kodus valitseb rahulik ja harmooniline õhkkond, läheb ka tööl või koolis paremini.

Meie elus mängivad tähtsat osa lähisuhted. Lähisuhted mõjutavad meie elu kõige otsesemalt. Palju räägitakse sellest, kuidas sõltlase kõrval elades muututakse ise kaassõltlaseks ning see teeb nõiaringist välja saamise veel keerulisemaks.

Kui paljudel meist on suhetes pidevalt päevast päeva häirivad emotsioonid nagu viha, armukadedus või põlgus? Aga võib-olla hoopis pettumused, valu ja süütunne ning häbi?

Või tundub, et partner ei mõista, ei toeta, ei panusta piisavalt? Võib-olla tundub ühele poolele, et teine pole piisavalt pühendunud või reageeritakse üle ja nähakse tonti seal, kus seda pole. 

Võib-olla on elu muutunud juba väljakannatamatuks, nii et ei tea enam, mida teha, rääkida, kuidas käituda või välja näha, sest kõik on kas valesti või jätab partneri täiesti külmaks …

Ilmselt pole paljudes peresuhetes võõrad ka tülid ja vaidlused ning see, et asutakse kaitsepositsioonile ja järgnevad süüdistused? Kui paljud tunnevad ennast suhtes olles ometi üksildasena või frustreeritult?  Võimalik, et soovitakse lahku minna, aga on meeletu hirm üksinduse ees ...

Neid emotsioone ja kombinatsioone on lõputult, mis meie elu ja suhteid mõjutavad. Kuidas taastada või luua turvalised ja soojad lähisuhted, mis teevad meid õnnelikuks ja rahulolevaks?

Mida teha siis, kui lähisuhted on muutunud kas liiga tuliseks või hoopis maha jahtunud? Kuidas saavutada harmoonilised ja head suhted lähedastega?  Mis on õnne valem? Kui oleks võluvits, mis sassis paarisuhted korda seaks, küll oleks hea!

Selles vestluses sõlmib Ingvar Villido lahti suhete sasipuntrad ning juhatab teed sisemise rahu ja tasakaalu juurde.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud.

"Vestlused Ingvariga" on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

OSTA PILET

"Vestlused Ingvariga" loengusarja korraldab OÜ Human. Pileti ostmiseks suunatakse Sind human.ee veebilehele.

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5-15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.