Vestlused Ingvariga „Sisemine tarkus vs. inimlik eksitus“

18. veebruar, 19.0020.30

Öeldakse, et eksimine on inimlik. Jah, eksimine on küll inimlik, kuid siiski peetakse seda valeks ning mõistetakse hukka.

Juba maast madalast õpetatakse meid vigu vältima.

Mõne eksimuse eest karistatakse ja pannakse isegi vangi.

Vigade otsimine moodustab tähtsa osa inimese elust – koolis õpetaja otsib õpilaste tehtud vigu, töölt vallandatakse, kui teed vigu jne.

Siit tuleb mängu ka oskus vigu varjata, eneseõigus ja enese õigustamine. Valetatakse ja petetakse.

Mis üldse on õige ja mis vale? Kes seda otsustab?

Oled sa kunagi mõelnud, kust kohast sellised inimlikud eksimused alguse saavad?

Tundub nii, et kõigepealt kasutame oma meeleelundeid info hankimiseks ja seejärel tõlgendame saadud infot oma kogemusest, minevikust, ususüsteemist või keskkonnast lähtuvalt. Ilmselt pole meil sageli aimugi, kus me oma mõtlemises vigu võime teha, sest kõik käib alateadlikult ja justkui automaatselt.

Kuidas saan olla nii kindel, et see, mida mina usun, on õige? Võib-olla on tõde hoopis kuskil seal kaugel? Millele mu uskumus tugineb? Kas see, mida usun ja väidan, on fakt või lihtsalt arvamus?

Segadust kui palju, kas pole?

Miks eksimusi püütakse iga hinna eest vältida ja varjata?

Eksituses püsimine näib rumalusena, kuid kuidas leida sisemine tarkus, millest elus juhinduda?

Selles vestluses toob Ingvar Villido välja inimliku eksituse tagamaad ning valgustab teed sisemise tarkuse juurde.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

"Vestlused Ingvariga" on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

OSTA PILET

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.