Vestlused Ingvariga „Sügismasendus“

5. november, 19.0020.30

Kõik me tunneme end aeg-ajalt halvasti: oleme pettunud, kurvad, masendunud. 

Inimeseks olemise juurde kuuluvad need emotsioonid. Need on osa meie elust. Öeldakse, et emotsioonid teevad elu värvilisemaks. Aga kui peal on must masendus? Ja kui see kestab päevi või nädalaid, isegi kuid ...

Kui ilmad lähevad sombuseks ja halliks, päike ei paista enam, siis kipub ka tuju minema samasuguseks pilviseks, kas pole? Suur „süüdlane“ on teada – pime aeg mõjutab meie bioloogilist kella ning sa võid tunda end pidevalt väsinuna või halvas meeleolus.

Ilma me paraku muuta ei saa. Hea uudis on aga see, et oma sisemaailma – ja sealhulgas emotsioone, mille alla kuulub ka halb tuju – saame muuta küll.

Arvatakse, et iga viies inimene põeb elu jooksul depressiooni ja sesoonset meeleolulangust tunnevad ligikaudu pooled sinu kaasmaalased. Sa ei ole üksi!

On sul vahel tunne, et hommikul ei taha voodist välja tulla, tahaks hoopis kardinad ette tõmmata ja mitte kuhugi minna, mitte midagi teha, mitte kedagi näha? Kas ükski tegevus ei paku rõõmu? Oled kaotanud lootuse, et tulevikus võiks asi paremaks minna? Oled pahur, väsinud ja õnnetu?

Võib-olla oled sa sattunud masendusse sellest, et oled kaotanud oma töö, millele pühendasid oma elu parimad aastad või oled läinud lahku abikaasast, kelle pärast rabelesid ja ehitasid üles ühist elu. Võib-olla ei suuda sa harjuda mõttega, et lapsed lahkuvad kodust ja hakkavad elama oma elu. Võib-olla on sul lihtsalt pimedast ja sombusest ilmast kõrini, aga päikese alla lennata ei saa ...

Miks me tunneme end masendunult? Kuidas välised faktorid meie tujusid mõjutavad? Kust leida üles elurõõm? Mida teha, kui nö meel on must?

Kas masendus on emotsioon või midagi enamat? Mida teha, et taevas oleks alati pilvitu vaatamata ilmale?

Sellest vestluses juhib Ingvar Villido tähelepanu meeleolulanguse sügavamatele põhjustele ja näitab teed neutraalsusesse jõudmiseks.

„Vestlused Ingvariga“ on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise või vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

OSTA PILET

„Vestlused Ingvariga“ loengusarja korraldab OÜ Human. Pileti ostmiseks suunatakse Sind human.ee veebilehele.

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.